Zavrieť

Porady

Nápojový automat

Milí poraďaci,

chcem sa Vás opýtať, či ste sa nestretli s nasledovným. Naša firma si zadovážila nápojový automat pre zákazníkov a tiež zamestnancov. Nakoľko kupujeme kávu, čaj, poháriky... firma nám nefakturuje prenájom automatu (nie je v našom vlastníctve).
Neviem, či kávu účtovať ako pohľadávku, keďže tržbu za nápoje si ponecháme, a následnu ju účtovať ako záväzok, alebo či to zaúčtovať na repre a po tržbe repre znížiť.

Budem rada, ak mi niekto poradí
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Keď káva, čaj, poháriky.... idú do automatu a následne sa predávajú, nemôžeš to riešiť ako nákup tovaru a jeho predaj?

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Ja uctujem prenajom automatu ako sluzbu, nakupy kavy, cukru a podobnych spotrebnych ako náklad (spotreba 501 v cleneni kavomat) a trzbu uctujem mesacne. Urobi sa taka tabulka kde je mincovka trzieb a podla toho to zauctujem (mame urceneho zamestnanca, kt. zodpoveda za spocitanie trzby z kavomatu).

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom účtovania kávomatu. Funguje na princípe bezkontaktových kľúčov. Jedna káva stojí 0,25 eur, pričom zo soc.fondu prispieva Zľ 0,15 eur a 0,10 si platí zamestnanec. Firma, ktorá automat prevádzkuje, nám vždy vyfakturuje koľko nápojov sa predalo, ja potom toľko zrazím zamestnancom, podľa toho, ktorý koľko automat využíval.

    účtovala som to takto: 0,25,- na 331/335 zrážka zo mzdy
    0,15,- 472/331 príspevok zo soc.fondu
    0,25,- 335/ ??? predpis
    prosím poraďte, mám to dobre? a oproti čomu mám účtovať v predpise?
    ďakujem

    zuzanaIII. je offline (nepripojený) zuzanaIII.

    zuzanaIII.
    lydus2001 Pozri príspevok
    ahojte, chcela by som sa poradiť ohľadom účtovania kávomatu. Funguje na princípe bezkontaktových kľúčov. Jedna káva stojí 0,25 eur, pričom zo soc.fondu prispieva Zľ 0,15 eur a 0,10 si platí zamestnanec. Firma, ktorá automat prevádzkuje, nám vždy vyfakturuje koľko nápojov sa predalo, ja potom toľko zrazím zamestnancom, podľa toho, ktorý koľko automat využíval.

    účtovala som to takto: 0,25,- na 331/335 zrážka zo mzdy
    0,15,- 472/331 príspevok zo soc.fondu
    0,25,- 335/ ??? predpis
    prosím poraďte, mám to dobre? a oproti čomu mám účtovať v predpise?
    ďakujem
    Ja by som účtovala:
    0,25 € - Faktúra 335/321
    Uhrada fa 0,25 € 321/221
    Uhrada kavy: socialny fond 0,15 € 472/335
    prispevok Z-nanca 0,10 € 331/335

    lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

    lydus2001
    ďakujem veľmi pekne za radu,
    ešte sa chcem opýtať, tých 0,15 eur, čo je príspevok zo sociálneho fondu, môžem dať na výplatnej páske ako nepeňažný príspevok zo SF?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.