Zavrieť

Porady

ostrihanie oleandra

včera som si v Baumaxe kúpila 50 cm oleander. Mozem ho uz ostrihat teraz na jesen a ako sa maju strihat?
Dakujeeeeeeeeeeem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

    obyčajná ženská LATRYNA
    Ak má oleander vytvorenú korunku a už kvitol, nestrihať, ak je to nutné, tak na jar. Prezimovať nesmie v byte s ústr. kúrením ale v chlade najviac do -5 stupňov. Presádzať raz za dva-tri roky tak, že sa vyberie z nádoby, odstráni sa cca jedna tretina spodných koreňov aj so zeminou, do pôvodnej nádoby sa dá nová zemina a oleander sa vráti nazad. Odkvitnuté časti neodstraňovať, lebo sa tu vytvárajú nové kvety. Rozmnožuje sa zdrevnatelými odrezkami alebo semenom, ktoré sa vytvorí v takých dlhých šúlkoch (ako fazuľa). Semienka vyzerajú ako semená púpavy, sú však hrubšie. V lete ho dať na priame slnko a zalievať vlažnou - viec teplejšou vodou. Cez veľké horúčavy ho treba rosiť a zalievať aj dva krát denne - podľa potreby.

    renataj je offline (nepripojený) renataj

    renataj
    Musím trošku oponovať.Já mám tiež oleander a vysoký je už skoro 2m a krásne kvitne.Nakoľko ho nemám v zime kde dať,bola som nútená nechať ho prezimovať v byte s ústredným kúrením.Na moje prekvapenie je v poriadku už tretí rok.Navyše,cez zimu sa vytvárajú na ňom nové výhonky,tak že je veľmi krásny.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    renataj,
    robila som to tak isto a darilo sa mu tiež. Až túto zimu uschol a opadal, tak som ho zostrihala. Kvitnúť začal až koncom augusta.

    renataj je offline (nepripojený) renataj

    renataj
    Ak si z neho odrežete pár výhonkou /2-3/lístky,namočíte do prípravku na rýchle zakorenenie a potom zasadíte,dá sa týmto spôsobom rozmnožovať,pre prípad,keby sa v zime v byte zničil

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.