Zavrieť

Porady

Neistota pri kúpe chaty- čo robiť?

Dobrý deň, máme záujem kúpiť chatu. Predávajúci však chce predať chatu iba s časťou pozemku. Navrhol, že dá pozemok premerať. Bude to trvať cca mesiac kým to dá urobiť, pretože momentálne nemá čas. Máme mu zatiaľ vyplatiť polovicu kúpnej ceny a druhú po vklade. Ako sa zabezpečiť, aby nás nepodviedol? ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Petrak, neviem, ale na tvojom mieste, by som to nebrala, totiž je to také celé podivné a najma keď tam nebude v predaji celý pozemok- vieš, nevieš kto kedy príde,že kúpil tú časť pozemku a može ti robiť velké problémy, napr. so vstupom na tvoju budúcu časť pozemku, takže moja rada je jednoznačná- NEBRAŤ,NEKUPOVAŤ.
    Jáááááj, a ešte musím doplniť, tak predáva niečo ale nemá čas a peniaze chce hneď???To bude asi nejaké druhé BMG- ty mu dáš polovičku a on nebude mať na to čas dva roky...

    petrak je offline (nepripojený) petrak

    petrak
    Neviete niekto, či by sa to nedalo riešiť tak, že na katastry by sa zapísalo,
    že je tam napr. predkupná zmluva a nedalo by sa to už predať niekomu inému? Ak áno, dá sa to urobiť okamžite pri odovzdaní polovice sumy?

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Petrak, inak aspoň si mi mohol poďakovať za odpoveď a odpoveď na tvoju druhú otázku je- NIE NEDALO. a rob si,čo chceš, ja som ťa varovala a už ma to nezaujíma-pekný vešer

    petrak je offline (nepripojený) petrak

    petrak
    Samozrejme, že sme nikoho nechceli uraziť. Tak ĎAKUJEME dodatočne a vopred všetkým, ktorí nám poradia alebo vyslovia nejaký názor, ktorý nám pomôže v rozhodovaní.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Odporúčam tak ako predomnou, zmluvu o budúcej zmluve, tzv.predkúpnu zmluvu a peniaze dať ako zábezpeku ale nie predávajúcemu do rúk, ale nechať ich u notára s tým, že budú vyplatené predávajúcemu až po zápise do katastra, kedy budeš mať dokument v ruke, že si jediným vlastníkom chaty i pozemku, že nie sú ťarchy a ani žiadne záložné právo na predmet kúpy.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    Vlastička, ale aj tak to je tak na dlhé lakte. Totiž, Petrak dal veľmi doležitu informaciu, že predavajuci nemá čas a pozemok nepredáva v celosti.Ja poznám prípad, pani takto kúpila tiež chatu s polovičkou pozemku ale už 3 roky na nej nebola a dovod?Vlastník tej druhej polovičky jej zakázal prechod cez jeho časť...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    katarina.j Pozri príspevok
    Vlastička, ale aj tak to je tak na dlhé lakte. Totiž, Petrak dal veľmi doležitu informaciu, že predavajuci nemá čas a pozemok nepredáva v celosti.Ja poznám prípad, pani takto kúpila tiež chatu s polovičkou pozemku ale už 3 roky na nej nebola a dovod?Vlastník tej druhej polovičky jej zakázal prechod cez jeho časť...
    Ahá...no Katka, tak tu by som určite ani zábezpeku nevložila, ale by som chcela mať rozhodne celú dokumentáciu k budove a pozemku, či nie je problém
    pri spoločnom pozemku, pri oplotení, lebo mať chatu a ísť do nej balónom nie je žiadna výhra! Tak keď nemá čas, nech to predá cez realitku, tá za neho všetko vybaví, ale takúto nehnuteľnosť by som rozhodne nekupovala, veď to je ako mačka vo vreci...

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    S človekom, ktorý chce niečo predať a nemá čas si to dať zamerať, ale peniaze má čas zobrať, by som sa ani nebavila. Mne to smrdí podvodom, tak ak to dopadne zle, ani to tu nespomínaj. Varovali sme Ťa. Ja sa ani nečudujem, že keď takto zmýšľajú aj iní, že sa u nás darí podvodníkom.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    V podstate maju vsetci pravdu, ked tvrdia, ze to netreba riskovat. Ak je to ale dobra kupa, treba to niekedy aj risknut, mne napriklad usiel lukrativny pozemok za zlomok ceny iba pre moju prilisnu opatrnost v tejto oblasti. Dnes viem, ze som spravil chybu. Chel som mat vsetko na 100% ale dnes viem, ze dedko, co to predaval bol iba cudak a ze som to mal risknut...

    petrak je offline (nepripojený) petrak

    petrak
    Veď práve. Cena je veľmi dobrá, aj oblasť sa nám páči, ale my sa bojíme. Tak sme to práve odmietli. Vyžaduje si to dosť veľa financií na opravu a neradi by sme to opravili niekomu inému. Možno budeme ľutovať lebo sú to možno seriózni ľudia, ale istotu nemáme. ĎAKUJEME všetkým za odpovede. Pekný večer.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.