Zavrieť

Porady

nesprávne číslovanie OF a OD

Dobrý deň,
prosím Vás o radu:

dodávateľsky účtujem s.r.o.,ktorá si čísluje na môj spôsob trochu čudne faktúry:
faktúry čísluje od č. 1 (to je v poriadku)
ale opravné doklady k týmto faktúram čísluje normálne v poradí akoby faktúr

vysvetlím:
napr. odberateľské faktúry má č. 1,2,3,6,7...
ja že veď im chýbajú čísla 4,5
oni že nie,to sú OPRAVNÉ DOKLADY K FAKTÚRAM 1 a 2
(jedná sa o s.r.o.-lekára,takže opravné doklady majú skoro ku každej OF)

môj problém:
účtujem v OMEGE
OF si nahodím medzi OF
opravné doklady medzi OD - lenže potom mi chýbajú čísla pri odberateľských faktúrach

po tom ich vysvetlení,že faktúra č.4 a 5 je opravná mám pocit,že by som mala opravné doklady účtovať medzi odberateľské faktúry (aj keď sa mi to trochu prieči

môžete mi prosím poradiť,ako to môžem vyriešiť?

Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Ja to robím tak, že si číslujem faktúry sama a ich číslovanie používam len ako
    Variabilný symbol nakoľko lekári sú taký vynaliezavý, že ich číslovanie nikto nepochopí. A opravné doklady môžte účtovať aj medzi OF to nie je problém ale ak sa Vám lepšie účtujú ako iný tym dokladu tak to tiež nieje zlé ide len
    o spôsob, ktorým sa Vám lepšie účtuje.
    AHA Pozri príspevok
    Ja to robím tak, že si číslujem faktúry sama a ich číslovanie používam len ako
    Variabilný symbol nakoľko lekári sú taký vynaliezavý, že ich číslovanie nikto nepochopí. A opravné doklady môžte účtovať aj medzi OF to nie je problém ale ak sa Vám lepšie účtujú ako iný tym dokladu tak to tiež nieje zlé ide len
    o spôsob, ktorým sa Vám lepšie účtuje.
    no, ja nemením ich číslovenia faktúr, tzn. že číslujem ako oni,tzn. 1,2,3,6.. a chýba mi 4 a 5
    teda viac by mi vyhovovalo účtovať opravné doklady mimo odberateľských faktúr, veď je to aj logické..
    no,ale pre lekárov asi nie

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    neviem ako je to v Omege, ale ja v MRP dobropisy účtujem za poradovým číslom faktúry, aj keď je možnosť nastavenia zvlášť číselného radu, a v MRP sa aj dobropisy účtujú medzi ov.
    Tému presúvam do Porady Omegy, skôr si nájdu otázku tí, čo s týmto prgramom robia.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Nie je to logické nakoľko opravná faktúra je oprava odberateľských faktúr a tie
    vystavuje lekár aj keď na to ako podklad dostáva vyúčtovanie od ZP. V čase keď sa vystavovali dobropisy a ťarchopisy ste tiež účtovala všetko osobitne ?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Podelím sa so svojou skúsenosťou. Tiež som pred časom prevzala účto firmy, ktorá všetky vystavené fa aj DBP a to aj na SKK aj na EUR evidovala v 1 rade a ja som to tiež do Omegy zapísala v jednom rade zOF. Nebol s tým problém (len vo výstupoch v členení na TM a CM boli všetky fa na SKK v cudzem mene, takže to nemalo vypovedaciu schopnosť).
    Rozhodni sa ako to urobíš, ale môže to byť aj všetko v 1 rade.
    liba2 Pozri príspevok
    Podelím sa so svojou skúsenosťou. Tiež som pred časom prevzala účto firmy, ktorá všetky vystavené fa aj DBP a to aj na SKK aj na EUR evidovala v 1 rade a ja som to tiež do Omegy zapísala v jednom rade zOF. Nebol s tým problém (len vo výstupoch v členení na TM a CM boli všetky fa na SKK v cudzem mene, takže to nemalo vypovedaciu schopnosť).
    Rozhodni sa ako to urobíš, ale môže to byť aj všetko v 1 rade.
    ja si všetky OF účtujem medzi OF, opravné doklady,dobropisy aj ťarchopisy účtujem do OD..
    lenže keďže tu vystaviteľ účtuje v 1 rade aj odberat.fa aj odoslané dobropisy,asi to všetko zaúčtujem v 1 rade medzi OF..

    Ďakujem Vám všetkým za konzultáciu

    nesprávne číslovanie OF a OD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.