Zavrieť

Porady

Ovládače pre USB kľúč

Kto mi vie poradiť?
Mám USB kľúč Kingston 2GB, na mojom PC detekcia funguje normálne (mam XP), potrebujem ho pripojiť na starý PC s WIN 98 >>> kde sa dá stiahnut spolahlivý ovládač? (nauloží mi ho do PC? - potrebujem ho dať len na disketu.)

Ďakujem............
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

    tuxik senior
    http://www.kingston.com/support/down...av/default.asp

    kliknut, z dialogu vybrat ulozit > tento pocitac > disketova mechanika

    driver je dostupny po kliknuti na odkaz,ktory je nazov suboru.
    prosim kde najdem ovladac na USB Kingston 2 GB, lebo z toho odkazu, co tu bolo na stanke sa nedalo spustit.

    ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

    ivoovi
    martuska59 Pozri príspevok
    prosim kde najdem ovladac na USB Kingston 2 GB, lebo z toho odkazu, co tu bolo na stanke sa nedalo spustit.
    Kliknite sem:
    http://www.kingston.com/support/USBF...ES/default.asp
    Na tej stranke najdete obrazok na ktorom su rozne usb kluce. Kliknite na ten svoj a hned pod tym sa objavi policko "Support Options" kde bude "Download Windows 98SE Driver".
    Tak ako napisal Duves, musite mat WIN 98 Second Edition (SE).

    majo17k je offline (nepripojený) majo17k

    majo17k
    S problémami USB kľúčov som sa stretol vo Win98SE dosť často. A nepomohli ani ovládače stiahnuté konkrétne k danému typu USB kľúča pre W98SE. Problém je vo Windowse a riešenie je jednoduché. 1.) Stiahnuť neoficiálny service pack (nSP) pre Win98SE. http://www.winpack.org/. nSP treba vybrať a nainštalovať podľa jazykovej verzie Winu v PC. 2.) Na tejto stránke http://www.technical-assistance.co.uk/kb/usbmsd98.php si ako prvé kliknite na príslušný odkaz podľa toho, akú verziu Winu máte na PC. Buď W98, alebo W98SE. Na ďalšej otvorenej stránke vyberiete a stiahnete príslušný súbor a jeho inštaláciou dosiahnete, že Windows vám na 99% rozpozná hocjaký USB kľúč, ktorý pripojíte, bez nutnosti doinštalovávať drivery k daným typom kľúčov. Pri inštalácii môžte, ale i nemusíte prepísať súbory, na ktoré sa inštalátor bude pýtať, lebo v slovenskej verzii Winu, by ste mali niektoré názvy položiek podľa toho, v akom jazyku je práve inštalovaný súbor. Na tejto stránke ich je vo viacerých jazykových vyhotoveniach, bohužiaľ slovenská nie je. Ja som si stiahol českú verziu (nusb31cs.exe) a v prípade prepísania, vám asi nebude vadiť pár položiek písaných po česky napr.Štart bude Start . S pomocou tohto doplnku by nemal byť problém ani s pripjením MP3, digitálneho fotoaparátu, USB hard disku, či portable zariadenia do USB portu na vašom PC (tieto zariadenia, som ale neodskúšal). Dúfam že to majiteľom Windovsu98 pomôže a pre menej zdatných v oblasti PC radšej poproste niekoho povolanejšieho. Mne to fungovalo na 1x, rozpoznalo a pripojilo dva USB kľúče od rôznych výrobcov i bez inštalácie ovládačov priamo určených pre jeden či druhý USB kľúč.
    Ahojte.
    Naposledy upravil majo17k : 05.02.09 at 00:56

    jozko007 je offline (nepripojený) jozko007

    jozko007
    Dobre. podarilo sa mi nainštalovať ovládač na usb kľúč IMATION 1 gb a potom sa načítal disk usb. Lenže mám taký problém, že sa mi do ňho nedarí zapísať data. Neviem prečo to blbne. Dúfam, že v ovládači to nebude, keď sa mi načíta. Ani poškodený nie je, lebo som ho skúšal v drohom pc, kde je win xp.
    Poraďte ...

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Ja som mal podobný problém s Flash Diskom Canyon, s originálnym ovládačom s neho išlo čítať, ale pri zápise naskakovala modrá obrazovka s nápisom "Chyba počas zapisovania". Zistil som, že tento originálny ovládač zapisuje len na výkonnejších PC, na slabších ako napríklad AMD 500 MHz to nejde. Riešenie je jednoduché: potrebuješ iný ovládač, najlepšie univerzálny. Jeden tu mám, idú s ním všetky Flash Disky, čítačky kariet a všetko, čo sa hlási ako "Mass storage device", dokonca aj USB CD-RW, aj na slabších PC (testované na Pentium 120MHz, Pentium 3-1GHz, USB1, USB2), používam ho dodnes. Mám ho na diskete, za symbolické 2 Eurá môže byť Váš. Buď mi napíšte, alebo prídite na elektroburzu 28.3.2009 (stredisko kultúry, Vajnorská 21, Bratislava, od 8 do 12 hod.).
    Predávajúci v bielom tričku s nápisom NEC na chrbte, treba sa ho na to opýtať (je to podpultový tovar).
    Naposledy upravil PotPalo : 01.03.09 at 22:11

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Vzhľadom na pokročilú dobu si ten driver môžete stiahnuť zdarma tu:
    Universal USB Mass Storage Device Driver for Windows 98 / 98SE

    Je to v .zip archíve, ak to chcete na diskete, stačí to tam rozbaliť. Po pripojení flash disku si to bude vedieť Windows odtiaľ sám nainštalovať.
    Naposledy upravil PotPalo : 22.08.11 at 18:29

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.