Zavrieť

Porady

výdavk.pokl.doklad-vyplatené komu

Dobrý deň,
prosím Vás, ako vypisujete Výdavkové pokladničné doklady v časti "vyplatene komu"?
Ja som tam doteraz vždy uvádzala názov firmy,ktorá mi potvrdenku vystavila.
Kolegyňa mi povedala,že by tam mal byť uvedený meno konateľa s.r.o. - že on to hradí..
Aký je Váš názor
Ďakujem za všetky názory
Usporiadat
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás, ako vypisujete Výdavkové pokladničné doklady v časti "vyplatene komu"?
Ja som tam doteraz vždy uvádzala názov firmy,ktorá mi potvrdenku vystavila.
Kolegyňa mi povedala,že by tam mal byť uvedený meno konateľa s.r.o. - že on to hradí..
Aký je Váš názor
Ďakujem za všetky názory
Píšem tam, meno toho komu vyplácam peniaze za drobný nákup, mzdu, zálohu... a ten mi to aj podpíše. Potvrdenie o tom, že napr. predajňa prevzala peniaze za drobný nákup, je na prvotnom doklade.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Debata na túto témmu už niekoľkokrát skončila 50:50...predpokladám, že tak bude i teraz Ale možno bude inak.
0 0
cetris cetris

cetris je offline (nepripojený) cetris

Píše sa meno osoby, ktorej sú peniaze vyplatené
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Žiadny záväzný predpis nerieši tento "problém". Podstatnejšie je to, čo je pod VPD. Či sa tam napíše, že peniaze prevzal Jožko Púčik z Truhlík s.r.o. alebo Truhlík s.r.o. je jedno.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

No,ja to myslím skôr takto:
nakúpim čistiace potreby v TESCU.

Na VPD napíšem:
1) vyplatené komu: "TESCO"
alebo 2) vyplatene komu: "Jožko Pučik z Truhlik s.r.o."
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tento detail nezaujíma žiadnu kontrolu, zaujíma ju, či je výdavok /náklad správne zaúčtovaný z hľadiska príslušných zákonov.
0 0
chanell chanell

chanell je offline (nepripojený) chanell

Keďže klienti si zväčša nevedú presnú evidenciu pokladne (väčšinou konateľ vytiahne peňaženku a vysype na stôl bločky ) tak do VDP vypisujem TESCO....

Ak má klient vedenú presnú evidenciu a vedie si pokladničnú knihu, vypisujú si aj VPD a tam mi píšu meno konateľa alebo toho, kto nakúpil s priloženým podpisom príjemcu.

Takže myslím, že môže byť aj tak aj tak. Proste 50:50.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
No,ja to myslím skôr takto:
nakúpim čistiace potreby v TESCU.

Na VPD napíšem:
1) vyplatené komu: "TESCO"
alebo 2) vyplatene komu: "Jožko Pučik z Truhlik s.r.o."

Nákup čistiacich prostriedkov v Tescu .....vystavila by som VPD na TESCO a.s. nakoľko som plátca DPH ...... Tesco mám v partneroch a zároveň by som mala vyplnené na VPD aj IČ DPH TESCO ..... do podpisu príjemcu píšem viď príloha .

Každý prípad treba posúdiť osobitne .
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Hm.. takže naozaj 50:50
Ale aj tak Vám ďakujem za príspevky
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Robím to ako Andrej.. čistiace prostriedky v Tescu nakúpi napr. konateľ popr. iný zamestnanec firmy, tak predsa peniaze vyplácam jemu.... kto mi dá podpis príjemcu peňazí z Tesca? Vyplatené komu... na doklade dávam meno toho,kto preberie peniaze na nákup z pokladne.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Keby toto mal byť naj-problém mojej práce , tak skáčem meter tridsať , kiež by nebolo zapeklitejších prípadov, s ktorými za svet nevieme ani pohnúť . ... Prišla mi dnes dodávateľská faktúra, zaplatila som ju. Na svoj vlastný výdavkový doklad si idem písať do kolonky komu = "mne". .....teraz žartujem a už som tíííííííško.
0 0
Číslo Číslo

Číslo je offline (nepripojený) Číslo

Jednoznačne by tu mala byť uvádzaná osoba, ktorej hotovosť bola vyplatená - konateľ, zamestnanec. Prílohou VPD je doklad o nákupe, ktorý preukazuje dodávateľa. Pri dodržaní tohto pravidla je účtovníctvo preukázateľné, zrozumiteľné, pravdivé a správne, Nie je problém pri daňových kontrolách, kto je skutočným príjemcom hotovosti.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Preto to platilo len do r. 1991, lebo to bolo postavené na hlavu. Už vidím ako stojíme podnikatelia v rade v TESCU a pokladníčka nám povie svoje meno, preukáže sa pri tom OP, pretože si chcem meno preveriť, meno napíšem do VPD a potom nám svojim podpisom na VPD pokladníčka potvrdí prevzatie hotovosti.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
V rade stojí podnikateľ, nemá žiadnu pokladníčku, ani iného zamestnanca........
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

No, chlapci a dievčatá, isto-iste onedlho pribudne téma o tom istom , nudiť sa nebudeme .....ja tu nie som už, to môj klon sa ešte realizuje
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

andrej_rv Pozri príspevok
Nie, vôbec to nebolo postavené na hlavu, prečítaj si tú vyhlášku poriadne. Pointa je totiž práve v tom, že podpis na doklad nedávala pokladníčka v TESCU, ale ten zamestnanec resp. poverená osoba, ktorá z firemnej pokladne od pokladníčky peniaze aj fyzicky zobrala. Postavená je podľa mňa na hlavu práve bežne zaužívaná prax, keď sa na VPD píše názov obchodu alebo firmy. Pretože potom by si naozaj mal na doklad drankať podpis od pokladníčky v TESCu.
Mňa kedysi dávno naučila jedna účtovníčka, že peniaze vyplácaš a prijímaš vždy od konkrétnej osoby - ako je aj pravda. Ako môžem vyplatiť peniaze TESC-u? Údaje TESC-a sú na pokladničnom doklade a za nákup platí zamestnanec, konateľ a pod. Ten mi dá doklad zúčtovať , t.j. peniaze vyplatím jemu - konkrétnej osobe.
Ja ako účtovník a tá, ktorá VPD vystavuje /predpokladám, že sa tam píšete, že ste vystavili/ som nevyplatila, ani nedostala peniaze od TESC-a. PPD a VPD sú vlastne akýmsi "vnútorným" zúčtovaním vo firme na základe faktúry, resp. bloku z RK, kde sú všetky potrebné náležitosti o dodávateľovi....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ekopo Pozri príspevok
V rade stojí podnikateľ, nemá žiadnu pokladníčku, ani iného zamestnanca........
Používal svoje alebo firmené konkrétne peniaze a on s nimi manipuloval - on ich platil, on si ich musí zúčtovať ako pokladník...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ekopo Pozri príspevok
Preto to platilo len do r. 1991, lebo to bolo postavené na hlavu. Už vidím ako stojíme podnikatelia v rade v TESCU a pokladníčka nám povie svoje meno, preukáže sa pri tom OP, pretože si chcem meno preveriť, meno napíšem do VPD a potom nám svojim podpisom na VPD pokladníčka potvrdí prevzatie hotovosti.
Práve preto píšeš na VPD meno Tvoje, konateľa, zamestnanca, aby sa Ti pokladníčka nemusela preukazovať.
Myslím si, že ak napíšeš "vydané TESCu" vtedy by sa Ti pokladníčka práve mala preukázať /ako zástupca TESC-a/. Ty platíš v pokladni a s Tebou to zúčtujem.
Kto je TESC-o, ako mu zaplatíš?
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Číslo Pozri príspevok
Jednoznačne by tu mala byť uvádzaná osoba, ktorej hotovosť bola vyplatená - konateľ, zamestnanec. Prílohou VPD je doklad o nákupe, ktorý preukazuje dodávateľa. Pri dodržaní tohto pravidla je účtovníctvo preukázateľné, zrozumiteľné, pravdivé a správne, Nie je problém pri daňových kontrolách, kto je skutočným príjemcom hotovosti.
Vo svojich odpovediach som ani raz neuviedol jednoznačnú odpoveď, pretože neexistuje a preto mi nedá, aby som "nezabŕdol" do citovanej odpovedi.
- z akého predpisu, nariadenia... vyplýva jednoznačnosť ?
- je podpis zamestnanca ako príjemcu peňazí naozaj dôkaz toho, kto je skutočným príjemcom hotovosti?
Problém s daňovou kontrolou nie je ani pri jedných 50% ani pri druhých 50 % a preto to robím tak ako si myslím, že je to dobre pre mňa.
Veľmi veľa podnikateľov nemá žiadneho zamestnanca...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ekopo Pozri príspevok
Vo svojich odpovediach som ani raz neuviedol jednoznačnú odpoveď, pretože neexistuje a preto mi nedá, aby som "nezabŕdol" do citovanej odpovedi.
- z akého predpisu, nariadenia... vyplýva jednoznačnosť ?
- je podpis zamestnanca ako príjemcu peňazí naozaj dôkaz toho, kto je skutočným príjemcom hotovosti?
Problém s daňovou kontrolou nie je ani pri jedných 50% ani pri druhých 50 % a preto to robím tak ako si myslím, že je to dobre pre mňa.
Veľmi veľa podnikateľov nemá žiadneho zamestnanca...
Tu nejde o to či zamestnanec alebo kto. Tu ide o to, že podľa mojej mienky nikdy nevyplácaš a neprijímaš peniaze od firmy, ale od konkrétnej osoby. Tu skôr ide o tie výdavky-Ty ako osoba platíš v obchode a ty to zúčtuješ s pokladníkom.
Napr. ak sa podpisujú aj zmluvy napíše sa názov firmy a zastúpený xy....
Mne v tomto prípade nechýba predpis, ale myslím si, že peniaze sa majú zúčtovavať s konkrétnymi osobami. Nie je predsa žiadny problém písať na VPD - prijaté od Eviny /ja som platila v obchode , ja zúčtovávam/ a účel nákup kancelárskych potrieb. Kde ,čo, ako je vidno z priloženého
dokladu.
Veľmi často sa podľa mojej mienky napr. robí chyba aj v tom, že na PPD a VPD rozpisujú účtovníci pri úhrade ntto a DPH.... Týmito dokladmi sa deklaruje úhrada a opakujem tú robím s konkrétnou osobou, ktorá nákup uskutočnila...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať