Zavrieť

Porady

Import z Anglicka ( oblecenie )

Dobry den prajem, od buduceho roku, presnejsie od maja 2008 by som si chcel zalozit obchod s oblecenim. Chceme ho zalozit spolu s mojou partnerkou, a potreboval by som vediet, ci staci ak ma zivnostensky list iba jeden z nas, alebo je to lepsie ked maju obaja.

2) Chcel by som dovazav veci z Anglicka, neviete ako je to z vybavovanym papierov, ci vobec musim nejake vyplnowat ked budem brat tovar?

3) A ako je to ked nakupim veci priamo v obchodoch v nejakych vypredajoch a potom pojdem s tym cez hranice, s plnou malou dodavkou ako je tranzit, budem na colnici potrebovat preukazat nejake papiere?

Dakujem za kazdu radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    petko17 Pozri príspevok
    Dobry den prajem, od buduceho roku, presnejsie od maja 2008 by som si chcel zalozit obchod s oblecenim. Chceme ho zalozit spolu s mojou partnerkou, a potreboval by som vediet, ci staci ak ma zivnostensky list iba jeden z nas, alebo je to lepsie ked maju obaja.

    2) Chcel by som dovazav veci z Anglicka, neviete ako je to z vybavovanym papierov, ci vobec musim nejake vyplnowat ked budem brat tovar?

    3) A ako je to ked nakupim veci priamo v obchodoch v nejakych vypredajoch a potom pojdem s tym cez hranice, s plnou malou dodavkou ako je tranzit, budem na colnici potrebovat preukazat nejake papiere?

    Dakujem za kazdu radu
    A ty sa budeš vracať cez Švajčiarsko?

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    petko17 Pozri príspevok
    cez svajciarsko nie, Francuzko, Belgico, Holdandsko, Nemecko,Rakusko... a preco?
    Pretože po tejto ceste nebudeš prechádzať cez nijaké colnice, budeš prechádzať len cez hraničné priechody a podrobíš sa iba pasovej kontrole, keď vstúpiš z Anglicka na kontinent, resp. na rakúsko-slovenskej hranici.
    Európska únia, colná únia, voľný pohyb tovarov ti nehovoria nič?

    petko17 je offline (nepripojený) petko17

    petko17
    to znamena ak nakpim veci niekde v obchode je to v phode ich previezt, a mozu to byt aj znacky na ktore ma niekto vyhradeny dovoz? A ako je to ked xcem brat na objednavku od vyrobcu ako wholesale, aketlaciva treba, kde ich zohnat..

    S tou colnou uniou je to dobra sprava..

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    No, myslim ze je velmi dobre treba premysliet veci okolo živnostenského listu. Teda rozdelenie kompetencii.

    Moje skúsenosti hovoria, že na začiatku ani tak nie je problém. Velke problemy nastavaju vtedy, ked sa nejake peniaze zarobia a nastava delenie.

    milos251 je offline (nepripojený) milos251

    milos251
    petko 17 - Zdravim, vas prispevok je z 2007 roku, ale snad dostanem odpoved, funguje vam ten obchod s dovozom tovaru z UK ? ... .dakujem...

    Import z Anglicka ( oblecenie )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.