Zavrieť

Porady

trvaly pobyt

Dobrý večer. Viete mi niekto poradiť či sa dá zrušiť trvalý pobyt bratovi, ktorý má trvalý pobyt v byte, ktorý som zdedila, pretože brata matka vydedila. Nadalej devastuje tento byt. Vydedenie prebehlo v poriadku a som vylučnou vlastníčkou tohto bytu. Nemám ešte LV, pretože byt je momentálne len zavkladovaný. dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zitkova je offline (nepripojený) zitkova

    zitkova
    Podľa zákona 253/1998 Z.z. O evidencii obyvateľov mu môžete zrušiť trvalý pobyt. Stačí, keď pôjdete na mestský (obecný) úrad. Určite budete potrebovať list vlastníctva, ktorý by nemal byť starší ako 3 mesiace. Bližšie informácie Vám tam už povedia.

    de-n-na je offline (nepripojený) de-n-na

    de-n-na
    Prajem pekný večer,
    z vlastnej skúsenosti viem, že zrušiť trvalý pobyt môže výlučne len vlastník bytu. Tým ste vo Vašom prípade vy. S tým problém mať nebudete, ale myslíte, že brata zastaví tento úkon? Veľa krát sa zľutujete a pustíte ho dnu po hodinách vyklopkávania. Dúfam, že máte pevnejšie nervy ako ja a postavíte sa mu.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Jedna vec je zrušiť mu trvalý pobyt a druhá vysťahovať ho. Trvalý pobyt je len evidencia. Ak nebude mať iné bydlisko, napíšu mu trvalý pobyt na obecnom úrade (doplnený náš zákon na základe rozhodnutia európskeho súdu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.