Zavrieť

Porady

Kostihoj lekársky

Dobrý deň,

chcel by som poradiť ohľadom kostihoja lekárskeho:
máme záhradu a rozmnožil sa nám kostihoj a čím viac rozrábame záhradu tým viac sa nám rozmnožuje koreňom. Viete mi poradiť ako sa ho zbaviť su na to nejaké chemické postreky alebo niečo iné. Vykopávať určite nemá zmysel lebo celý koreň určite nevykopáte niečo tam zostane a s toho zas vyrastie nový koreň.
Usporiadat
tonyro tonyro

tonyro je offline (nepripojený) tonyro

36 rokov ho pouzivam, raz za 2 roky nakopem,teda korene, zalejem alpou na 4-5 tyzdnov,tak korene vyhodim a mazem si klby,znicene kolena,natiahnute vazy a pod....este sportujem,teda asi to pomaha,hlavne ked vam bedrove klby cely zivot nemazu ako by mali....ideal je koniec leta,zac.jesene, pomiesat mlade aj stare korene,umyt, ocistit ,narezat ako mrkvu a zaliat,alkoholom nie, lebo ten vysusuje,alpa je viac olejova.....
2 0
Gajdoš Gajdoš

Gajdoš je offline (nepripojený) Gajdoš

Ja som kostihoj prvýkrát vyluhoval práve v alkohole. Rany sa rychle hojili práve preto, že vysušoval. Môžem to skúsiť aj s alpou. Máte skúsenosť, ako najlepšie urobiť kostihojovú masť? Ďakujem za radu.
0 0
jarosx jarosx

jarosx je offline (nepripojený) jarosx

Na nete je kopa receptov na vyrobu kostihojovej masti. Pouziva sa mast, vceli vosk ci rozne rastlinne oleje. Jeden z moznych receptov ponuka aj Maria Trebenova vo svojej knihe.
- 4 až 6 dobre umytých koreňov kostihoja sa jemne pokrája a krátko zapraží približne v 250 g čistej masti. Cez noc necháme postáť, nasledujúci deň prihrejeme, cez plátno precedíme a vylisujeme. Naplníme do malých čistých nádob a uschováme v chladničke. Masť je nenahraditeľná pri liečbe poranení ľudí a zvierat.
1 0
prmedia prmedia

prmedia je offline (nepripojený) prmedia

Ja by som odporučil pre tých, ktorý si nemajú ako vyrobiť podomácky kostihojovú masť tento gél: http://www.rajvoni.sk/231-masazny-gel-kostihoj.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať