Zavrieť

Porady

Nebezpečné vyhrážanie

Može mi prosím niekto poradiť? Naša pracovníčka udala na polícii svojho manžela za nebezpečné vyhrážanie a bolo to s ňou spísané. Dala súhlas na zmier, ale manžel vinnu nedoznal a tak np. z kriminálky začal trestné stíhanie jej manžela a poslal to pred súd. Lenže naša pracovníčka sa s manželom medzitým dohodla a chcela stiahnúť obvinenie lenže vraj sa to už nedá. Tak ma poprosila o radu, ale v tomto sa fakt nevyznám a neviem či to ide stiahnúť. Poradte mi. Spísané to bolo 9.9.07 a stiahnuť to chcela 11.9.07.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    teraz je už zákon postavený tak, že sa oznámenie stiahnuť nedá. V minulosti bol totiž z toho nekonečný kolotoč a v nemálo prípadoch prišlo po stiahnutí trestného oznámenia k oveľa väčším tragédiam. Kvalifikovanejšiu odpoveď ti dajú určite právnici, ktorí tu tiež radia.

    Jolie je offline (nepripojený) Jolie

    veselé dievča Jolie
    Ďakujem, ja si myslím, že ak sa už raz niekto k tomu odváži mal by si stáť za tým.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    ono pokiaľ viem ten zákon bol postavený dosť nešťastne v tom, že týraní veľakrát stiahli žalobu, ale bol to len dôsledok nátlaku alebo planých sľubov od tyranov. Následne na to prichádzalo k neodčiniteľným tragédiam, ktoré boli aj medializované. Z toho titulu, bola spravená zmena v zákone v tom, že keď už raz je podané trestné oznámenie, tak sa rieši, aj keď ešte stále je niekedy snahou týraných pod nátlakom obvinenie stiahnuť.

    Nebezpečné vyhrážanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.