Zavrieť

Porady

Studium vo Viedni

Chcela by som studovat na viedenskej univerzite a rada by som sa dozvedela o podmienkach prijatia. Pocula som, ze prijimaju bez skusok, ak zmaturujem z nemeckeho jazyka na jednotku. Je to tak? Zaujimalo by ma, ci staci maturita aj z B formy a ci to musi byt len jednotka. Existuju aj ine moznosti, ako sa dostat na viedensku univerzitu? Pocula som o Sprachdiplome, s ktorym mozem studovat na univerzitach vo vsetkych nemecky hovoriacich krajinach.
Rada by som si potvrdila a doplnila tieto informacie, preto vam budem vdacna za akukolvek informaciu. Dakujem
Usporiadat
Melyssa Melyssa

Melyssa je offline (nepripojený) Melyssa

Caute.Ja sa tiez chystam studovat na Uni Wie.Chcem studovat japonologiu a koli medzinarodnej skuske z japonciny som nerobila DSD, hoci som bola 4 roky v Sprchdiplomovej triede.Teraz si idem robit 18.9. Goethe certifikat...Na studijnom mi povedali, ze to nie je az tak neskoro,len nikde neviem najst, dokedy si mam vybrat predmety, ze ci to vlastne stihnem...Mozete mi odpovedat?Diky moc...
0 0
zuzanka8882 zuzanka8882

zuzanka8882 je offline (nepripojený) zuzanka8882

Ahojte chcela by som sa spytat k teme ohladom tych intrakov, lebo som stratena... keby som si chcela uz teraz rezervovat izbu kam sa mam obratit ? dakujem vopred za odpoved
0 0
miriama gazova miriama gazova

miriama gazova je offline (nepripojený) miriama gazova

ajoj pls nemohla by si mi dat na seba nejaky kontakt?:-)pretoze mam zaujjem o studium vo viedni a velmi ma zaujalo to co si napisala a chcela by som sa o tom s tebou porozpravat:-)dakujem
0 0
miriama gazova miriama gazova

miriama gazova je offline (nepripojený) miriama gazova

Silvia Molnárová Pozri príspevok
No moj pripad bol trosku iny ako tvoj, ja som po skonceni OA Hrobakova dostala aj rakuske vysvedcenie takze som bola prakticky prijata bez prijimaciek, ale nakoniec som sa rozhodla pre inu vysoku skolu ako UNI Wien. Ale spat k tebe . Myslim ze najjednoduchsia cesta bude predsa len ta maturita, ale bude sa to dat trocha "oklamat". V Rakusku totiz nemaju maturitu rozdelenu na typ A a B formy ako je to u nas. Proste mas papier ze mas maturitu z nemciny (a nezaujima ich akej formy). Ja som maturovala tohto roku z A formy a myslim, ze sa to dalo lavou zadnou. A B-cko by malo byt este lahsie. Neboj zvladas
Ale poriadne si dopredu rozmysli preco chces ist na Uni Wien a kolko rokov tam chces pobudnut, pripadne ci chces ist potom niekam dalej do sveta na inu VŠ. Urcite tam budes potrebovat "siroke lakte", lebo je to masovka (hovorim zo skusenosti kamaratky, Rakusanky). Malokto stihne spravit bakalara, za 3 roky pretoze ty si musis nahanat lektorov kedy maju na teba volno na preskusanie a skombinovat to so svojim volnym casom. Ked sa naplni cela poslucharna, ostatnych poslu domov, ze maju prist na dalsiu prednasku. ... Ale nechcem ta odradit, len by bolo dobre ak by si sa porozpravala s nejakym slovakom ktory tam uz studuje, (ked mi das nejake otazky co ta konkretne zaujima mozem sa spytat niektorych byvalych spoluziakov, zopar ich tam islo)
Ja som sa rozhodla pre inu formu VŠ tzv. Fachhochschule. Skončím s rovnakým diplomom ako tí z UNI WIEN. Už som mala aj nejaké tie prednášky, dokonca väčšina prednášajúcich je z UNI WIEN alebo priamo z oboru. Máš fixný rozvrh a teda zadelený tak aby si toho bakalára za 3 roky urobila. Jazyky a odborné predmety máme v skupinke 16 ludí a celé je to na takej priateľskejšej báze ako Univerzita. Dokonca na tej kde som ja FH-Burgenland neboli prijímačky a štúdium je zadarmo.
Ďalšia vec, na ktorú ťa chcem upozorniť je štipendium. V Rakúsku ti štipendium nikto neudelí, ak nie si Rakúšanka, jedine potom možno vo vyšších ročníkoch prospechové kde musíš mať jeden z najlepších prospechov a žiaľ ak sa rozhodneš študovať v zahraničí od 1. ročníka štipendium ti neposkytne ani slovenská strana. Ak sa bojíš o svoje znalosti z nemčiny odporúčam ti ísť na slovenskú VŠ a potom sa dá v rámci rôznych programov ísť študovať do Rakúska či Nemecka aj so štipkom, ktoré ti pokryje náklady. V žiadnom prípade ťa však nechcem odhovárať od štúdia v Rakúsku. Ja som nesmierne s tým prístup profesorov spokojná a určite by som nemenila. Je len na tebe, na čo sa cítiš a akú formu zvolíš. Prajem ti veľa úspechov, najprv teda na maturite a následne aj na VŠ. A ak máš akékoľvek otázky kľudne sa pýtaj, je lepšie byť pripravený.
Sisa
ajoj pls dala by si mi na seba nejaky kontakt?pretoze by som mala tiez zaujem o studium vo viedni a velmi ma zaujalo co si sem pisala a chela by som sa ta na vela veci popatat :-)dakujem ti velmi pekne :-D moj nick na pokeci je lalia7711 budem ti strasne vdacna dakujem .-)
0 0
pavelma pavelma

pavelma je offline (nepripojený) pavelma

Mám dotaz môže na Vysokej škole študovať aj podstatne starší človek , bez znalosti nemeckého jazyka a za akých podmienok?








denimka Pozri príspevok
Chcela by som studovat na viedenskej univerzite a rada by som sa dozvedela o podmienkach prijatia. Pocula som, ze prijimaju bez skusok, ak zmaturujem z nemeckeho jazyka na jednotku. Je to tak? Zaujimalo by ma, ci staci maturita aj z B formy a ci to musi byt len jednotka. Existuju aj ine moznosti, ako sa dostat na viedensku univerzitu? Pocula som o Sprachdiplome, s ktorym mozem studovat na univerzitach vo vsetkych nemecky hovoriacich krajinach.
Rada by som si potvrdila a doplnila tieto informacie, preto vam budem vdacna za akukolvek informaciu. Dakujem
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

pavelma Pozri príspevok
Mám dotaz môže na Vysokej škole študovať aj podstatne starší človek , bez znalosti nemeckého jazyka a za akých podmienok?
ked sa logicky zamyslis-ako si to predstavujes?
v nemecky hovoriacej krajine.vlani schvalili v rakusku zakon pre cudzincov,ze ich deti musia chodit na kurz nemciny,inak nedostanu na ne socialne davky.mali to uz urobit davno,nie je predsa normalne,aby dieta nastupilo do skoly a nevedelo po nemecky.ako sa ma ucit?
ucitelia su na vzdelavanie a nie na ucenie jazyka.
a vysoka skola v rakusku bez nemeckeho jazyka,no,ak to zvladnes,si fakt unikat.....
0 0
Kva-kva Kva-kva

Kva-kva je offline (nepripojený) Kva-kva

Ahojte.
Ja tiež chodím na Hronca a tiež by som po skončení chcela ísť študovať do Viedne-medicínu. Takže by som robila príjmačky? A neviete čo všetko by tam bolo?
Nemčina mi ide a stále pracujem na zlepšení, momentálne som prváčka, takže ešte mám čas. Dúfam že nebudem mať problém s jazykom.
0 0
delfin1 delfin1

delfin1 je offline (nepripojený) delfin1

Študentka na gymnáziu
Ahoj. Chcela by som študovať vo Viedni v anglickom jazyku, je to možné? Mám ešte jednu otázku: Som ZŤP a potrebujem asistenta, vie mi niekto poradiť ako na to? Vopred moc ďakujeeem za každú informáciu...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať