Zavrieť

Porady

SZČO - práca počas PN

Môže SZČO vykonávať svoju činnosť aj počas dlhodobej PN? Miesto podnikania má v mieste bydliska .Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Liduška podľa mňa môže , ale závisí to od jeho ochorenia a tiež aj od toho v čom podniká. Lebo zase aby bol niekto na PN , nemal ani vychádzky a behal napr. po stavbe, naháňal materiál, tak podľa mňa riskuje trochu, že mu môže prísť kontrola. Pokiaľ napr. účtovníčka má svoju kanceláriu, ale v čase PN si prinesie PC alebo notbook domov a v práci pokračuje doma...tak nevidím dôvod prečo by nemohla....

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    liduska Pozri príspevok
    Môže SZČO vykonávať svoju činnosť aj počas dlhodobej PN? Miesto podnikania má v mieste bydliska .Ďakujem.

    Áno, len nesmie porušiť liečebný režim stanovený lekárom.....

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Liduška podľa mňa môže , ale závisí to od jeho ochorenia a tiež aj od toho v čom podniká. Lebo zase aby bol niekto na PN , nemal ani vychádzky a behal napr. po stavbe, naháňal materiál, tak podľa mňa riskuje trochu, že mu môže prísť kontrola. Pokiaľ napr. účtovníčka má svoju kanceláriu, ale v čase PN si prinesie PC alebo notbook domov a v práci pokračuje doma...tak nevidím dôvod prečo by nemohla....
    Súhlasím len za podmienky, že účtovníčka má zlomenú nohu, nemôže prísť do kacelárie, a tak si prinesie PC domov. Ak by mala chrípku a doma by účtovala, kontrola by určite neuznala dodržiavanie liečebného režimu. Za podmienky, že kontrola zo sociálky môže pacientovi urobiť priamo v byte kontrolu len so súhlasom pacienta, by SZČO vlastne mohla pracovať vždy. Lebo kontrolórka sa musí uspokojiť s tým, že sa jej pacient ukaže v okne, alebo medzi dverami.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Vlastná skúsenosť - x rokov dozadu som bola PN v čase, keď som bola aj SZČO aj zamestnanec. V čase PN ( jednalo sa o zápal priedušiek) som neplatila ako SZČO poistné do SP. Po čase mi toto poistenie dali doplatiť, pretože som vraj bola PN iba ako zamestnanec a nie ako SZČO - možnosť vedenia účtovníctva moja diagnóza vraj nijako neovplyvňovala. Odvolala som sa na všetky možné stupne, nepomohlo . Korenšpodenciu mám odloženú, budem to raz ukazovať vnúčencom .

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    Johanka Pozri príspevok
    Vlastná skúsenosť - x rokov dozadu som bola PN v čase, keď som bola aj SZČO aj zamestnanec. V čase PN ( jednalo sa o zápal priedušiek) som neplatila ako SZČO poistné do SP. Po čase mi toto poistenie dali doplatiť, pretože som vraj bola PN iba ako zamestnanec a nie ako SZČO - možnosť vedenia účtovníctva moja diagnóza vraj nijako neovplyvňovala. Odvolala som sa na všetky možné stupne, nepomohlo . Korenšpodenciu mám odloženú, budem to raz ukazovať vnúčencom .
    Tak to je veľmi zaujímavé. A ja zasae budem PN kvoli materskej a to ma zase zdrbu ze robim účto doma čo?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tinika Pozri príspevok
    Tak to je veľmi zaujímavé. A ja zasae budem PN kvoli materskej a to ma zase zdrbu ze robim účto doma čo?
    Si SZČO - povinne nemocensky poistená ?

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    veronikasad Pozri príspevok
    Si SZČO - povinne nemocensky poistená ?
    Áno a platím si aj DNP kvôli materskej na ktorú nastupujem v oktobri

    SZČO - práca počas PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.