Zavrieť

Porady

vratenie penazi do 24hod od kupy

Dobrý deň,mam takýto problém:Včera som predala zakazničke nohavice,ktoré si riadne vyskušala.Dnes prišla s mamou,mama tvrdí,že su jej malé,ponukla som vačšie,ale mama trva na vrateni peňazí,vraj ma do 24 hod. nato pravo,aj ked su bez chyby.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ivodrno Pozri príspevok
    Dobrý deň,mam takýto problém:Včera som predala zakazničke nohavice,ktoré si riadne vyskušala.Dnes prišla s mamou,mama tvrdí,že su jej malé,ponukla som vačšie,ale mama trva na vrateni peňazí,vraj ma do 24 hod. nato pravo,aj ked su bez chyby.
    Nie si povinná zobrať tovar späť a vrátiť peniaze. Neviem, na základe čoho tak tvrdí. Nech ti dokáže, že je v práve.

    Jedine keby sa jednalo o opakovanú reklamáciu, tak vtedy by sa dalo hovoriť o práve zákazníka na vrátenie tovaru.

    Vrátiť tovar do 7 dní majú zákazníci právo len v prípade podomového alebo internetového (zásielkového) predaja aj bez dôvodu. V prípade "kamenných" obchodov to však neplatí.

    Takže si v práve.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    ivodrno Pozri príspevok
    Dobrý deň,mam takýto problém:Včera som predala zakazničke nohavice,ktoré si riadne vyskušala.Dnes prišla s mamou,mama tvrdí,že su jej malé,ponukla som vačšie,ale mama trva na vrateni peňazí,vraj ma do 24 hod. nato pravo,aj ked su bez chyby.

    Ja to zoberiem s inej strany: položí ťa to keď jej peniaze vrátiš? Vždy záleží na majiteľovi predajne ako sa zachová. /To odporučaju aj na SOIke/ Problém vystornovať to nieje. Možno kúpila niečo neuvážene a teraz to ľutuje... Máš síce pravo nevratiť jej ich, ale ver, že do obchodu viac nepríde.A možno keby si jej ich s úsmevom vrátila nakúpi u teba ešte viac...osobne by som si to veľmi vážila... aj tak sa dá....... bohužiaľ u nás to nieje bežná prax a v tomto sme veľmi pozadu, aj keď viem, že u nás by to okamžite ľudia zneužívali... je to všetko o prístupe predajcu a zákazníka... a o peniazoch

    vratenie penazi do 24hod od kupy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.