Zavrieť

Porady

Ďalší nepodarok - novela koncesionárskych poplatkov ?

Už je to tu.
Koncesionárske poplatky. Čoskoro pôjdu na schválenie do parlamentu. Teda v prípade, že konečne niekto v súčasnej vláde nezačne myslieť v prospech občanov tohoto štátu.

http://www.rokovania.sk/appl/materia...E?OpenDocument

Skúste si to pozrieť a zamyslieť sa nad dôsledkami takéhoto zákona.
Naposledy upravil emgeton : 26.09.07 at 05:45
Usporiadat
ola ola

ola je offline (nepripojený) ola

Klikla som si na tú stránku, v sekcii: časté otázky-zamestnávatelia. Tie odpovede ma uvádzajú do stavu bezmocnej zúrivosti. Prečo nezhrnuli všetky otázky do jednej "hrče" a neodpovedali na ne jedinou vetou, ktorú "verklíkujú" skoro pri každej otázke?!!

aha:
Platiteľom úhrady je zamestnávateľ, ktorý v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu zamestnáva aspoň troch zamestnancov.

Túto "suchú" vetu som tam narátala asi 6x krát v odpovedi. A pritom sú to otázky, o ktorých by sa dalo trochu konkrétnejšie "rozprávať". Ako vždy, to majú kompetentní "v paži".
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

iva Pozri príspevok
Prosím o radu - do počtu zamestnancov sa započítavajú aj dohodári ? Alebo len zamestnanci v trvalom prac.pomere ? Napr. firma má 6 stálych zamestnancov a 5 dohodárov (a dosť sa to každý mesiac mení) - patrí v apríli do skupiny A alebo B ? Teda bude platiť za apríl 140 Sk alebo 560 Sk ?
Ďakujem.
Nie.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

ola Pozri príspevok
Klikla som si na tú stránku, v sekcii: časté otázky-zamestnávatelia. Tie odpovede ma uvádzajú do stavu bezmocnej zúrivosti. Prečo nezhrnuli všetky otázky do jednej "hrče" a neodpovedali na ne jedinou vetou, ktorú "verklíkujú" skoro pri každej otázke?!!

aha:
Platiteľom úhrady je zamestnávateľ, ktorý v pracovnom pomere alebo v obdobnom pracovnom vzťahu zamestnáva aspoň troch zamestnancov.

Túto "suchú" vetu som tam narátala asi 6x krát v odpovedi. A pritom sú to otázky, o ktorých by sa dalo trochu konkrétnejšie "rozprávať". Ako vždy, to majú kompetentní "v paži".
Nakoľko sa jedná o inštitúciu zriadenú štátom, ktorá nemá záujem podať prehľadné, úplné a stručné informácie.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Kde bolo oficiálne oznámené, že tou sro-člou sa stalo RTVS? Nemyslím na noviny alebo rádio či TV - v nejakom vestníku ...
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Mária27 Pozri príspevok
Kde bolo oficiálne oznámené, že tou sro-člou sa stalo RTVS? Nemyslím na noviny alebo rádio či TV - v nejakom vestníku ...
Nikde. A buď rada, že sa zatiaľ za takú sročku samozvane nevyhlásilo aspoň 10 nejakých iných sročiek. Jedinou zárukou, že RTVS je tá "správna" sročka by azda mohlo byť to, že v obchodnom registri asi nenájdeš podobnú sročku založenú spoločne dvomi tzv. verejnoprávnymi médiami.
Výpis z obchodného registra je k nahliadnutiu, napríklad, tu http://www.orsk.sk/vypis.asp?ID=123356&SID=2&P=1
Naposledy upravil endrju : 08.04.08 at 17:16
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

endrju Pozri príspevok
Nikde. A buď rád, že sa zatiaľ za takú sročku samozvane nevyhlásilo aspoň 10 nejakých iných sročiek. Jedinou zárukou, že RTVS je tá "správna" sročka by azda mohlo byť to, že v obchodnom registri asi nenájdeš podobnú sročku založenú spoločne dvomi tzv. verejnoprávnymi médiami.
Výpis z obchodného registra je k nahliadnutiu, napríklad, tu http://www.orsk.sk/vypis.asp?ID=123356&SID=2&P=1
Presne na to som myslela. Zákon neurčuje názov s.r.o., dokonca ani neodkazuje, kde sa to dozvieme.

Máme zamestnávateľa prihlásiť (doteraz platil len 1 R), ale nevieme kam. Môžeme veriť médiám? Koľkokrát zavádzali? A číslo účtu nie je ani v registri. Čo ak niekto rozpošle na adresy zamestnávateľov listy so svojím číslom?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Mária27 Pozri príspevok
...A číslo účtu nie je ani v registri. Čo ak niekto rozpošle na adresy zamestnávateľov listy so svojím číslom?
Aspoň budú mať médiá o čom "točiť" niekoľko dní a pospolitý slovenský ľud bude mať o zábavu postarané pri počúvaní premúdrelých reprezentantov politickej koalície a aj opozície. A všetci sa budú pretekať v tom, akí sú múdri a ako to všetko predvídali. Národ popri nadávaní na panské huncútstva možno aj prehliadne nejaké iné podstatne väčšie podvody, ktoré v tom istom čase budú prebiehať akože "v zákulisí".
Veď sme na Slovensku a jeden nemenovaný politik (dnes už "klasik") sa už dávnejšie vyjadril, že na Slovensku je to tak.
Naposledy upravil endrju : 08.04.08 at 17:18
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

No, mal by im niekto pomôcť, už sú zahltení. Koľkých majú zamestnancov (koľko z vybratých peňazí zostane v sro)?

Uvedomili si, koľko je na Slovensku zamestnávateľov? Do konca apríla musíte byť nielen zaevidovaní, ale mať aj zaplatené!
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Mária27 Pozri príspevok
No, mal by im niekto pomôcť...
Dúfam, že o tej pomoci výpalníkom iba žartuješ.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Ja to nebudem, ale dopriala by som im, aby si aspoň tento náš návod prečítala nejaká iná šikovnejšia výpalnícka firma.

Ja som napr. mala rádio len ako dekoráciu, tak som ho darovala ... a platiť budem. Dobre, môžem ho počúvať niekde na nete. Ale ako budú družstevníci pri okopávaní pozerať televíziu?
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Mária27 Pozri príspevok
... tento ... návod prečítala nejaká iná šikovnejšia výpalnícka firma...
podobných úvah na nete nájdeš niekoľko stovák. Nič nové pod slnkom. Určite nad takouto možnosťou už viacerí "šíkovní" veľmi intenzívne uvažovali. Predpokladám, že nejaký ten škandálik súvisiaci s výberom výpalného sa skôr či neskôr objaví.
Mária27 Pozri príspevok
Ja to nebudem, ale dopriala by som im, aby si aspoň tento náš návod prečítala nejaká iná šikovnejšia výpalnícka firma.
... ako budú družstevníci pri okopávaní pozerať televíziu?
Myslíš, že iba družstevníci majú v pracovnej náplni niečo iné, ako pozeranie televízie? Ešte tak počúvanie rozhlasu je možné pri mnohých povolaniach. Ale nedokážem si predstaviť ani vodiča autobusu MHD a ani lekára sledujúceho pri práci televízny prenos akejkoľvek televízie vrátane tej tzv. verejnoprávnej.
Naposledy upravil endrju : 08.04.08 at 18:33
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Nedajú to nejaké zahraničné firmy na Ústavný či Európsky súd? Budú platiť 14 tisíc mesačne - to nemali v podmienkach podnikania v SR.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Mária27 Pozri príspevok
Nedajú to nejaké zahraničné firmy na Ústavný či Európsky súd? Budú platiť 14 tisíc mesačne - to nemali v podmienkach podnikania v SR.
Preco len zahranicne firmy? Ved to poskodzuje v principe kazdeho podnikatela, nie len zahranicnych.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

JAJA11 Pozri príspevok
Myslím, že v dnešnej dobe už neexistujú ľudia, ktorí nepočúvajú rádio. Existujú ešte nejaký, čo nevlastnia televízor a na tých v zákone mali myslieť. Mohli mať možnosť dať čestné prehlásenie a tak sa vyhnúť plateniu. Pričom by mohli počítať aj s kontrolou. A za takýto hlúpy zákon sa môžeme poďakovať predovšetkým neplatičom, ktorých je stále veľa.
Myslíš, že nepatrím do množiny ľudí? Nepočúvam rádio - nikde. Mala som ho doma, ale nezapla za celý rok - tak som ho darovala. Doma si púšťam vždy tlevíziu.
Už mi ale platba nabehla.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

misomiso Pozri príspevok
Preco len zahranicne firmy? Ved to poskodzuje v principe kazdeho podnikatela, nie len zahranicnych.
Ale naši držia hubu - len to prenesú do cien.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Mária27 Pozri príspevok
Ale naši držia hubu - len to prenesú do cien.
Ano, ja tiez drzim hubu, pretoze je vysoko nerentabilne sa tym zaoberat na nejakej pravnej urovni. Kazdy normalny podnikatel ma ine starosti.

Myslim, ze je na case sa zamysliet, komu vlastne sluzia verejnopravne media predovsetkym. V tejto suvislosti davam do pozornosti vyhlasenie sucasneho predsedu vlady - v podstate priznanie sa k tomu, ze si do televiznych rad budu snazit presadit "svojich" ludi. Teda - aby si niekto nemyslel ze kritizujem Fica, je mi jasne, ze on sa iba verejne priznal k niecomu, o co sa snazi kazdy premier. Teda verejnopravne media sa vzdy aspon z casu na cas stavaju nastrojom na manipulaciu verejnej mienky ludi. A zaplatit to maju ludia, ktorym maju byt masirovane mozgy, a nie ten, kto ich chce masirovat. To je super, ja by som si tiez zelal, aby tie miliony, co davame rocne na reklamu platili za nas nasi zakaznici... A k tomu este podmienka - vsetci by sa povinne museli stat nasimi zakaznikmi.

Co je mi na tom nepochopitelne, je fakt, ze ludia taketo spravanie vlady sice masivne kritizuju, ale na preferenciach pol. stran sa to nijako neprejavuje. To mi pripomina taky ten stary vtip, ktory mimochodom nie je nijak obzvlast vtipny, iba vystihuje naladu po roku 1948. Gottwald recni na balkone na Vaclavskom namesti a davy saleju. Hovori, - treba zakazat to a ono - HURAAA - potraviny budu na listky - HURAAA - zatvorime hranice - HURAAA - a zrazu mal problem ukoncit prejav, dav ho stale vyvolaval HURAA HURAA. Tak posledny raz prisiel z balkona a vravi svojim sudruhom:
Clovece, ja som im uz musel povedat, aby mi "polibili prdel".
Oni na to: ... a co sa stalo?
No - zacinaju sa stavat do radu.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Dnes bola o tomto zákone beseda v SRo od 20 hod do 21 hod. Podávali výklad zákona na základe telefonických a emailových dotazov. Bolo to zaujímavé a ku koncu jedna osoba nazvala tých čo to schválili debilmi. Najviac niekomu asi prekážali letanovskí rómovia, ktorí pozerajú televíziu a počúvajú rádio ale nemusia platiť lebo nemajú zástrčku. Ale majú elektrocentrály resp. batérie. Keby stál liter benzínu 2,20 Sk ako za starých čias, aj ja si kúpim elektrocentrálu. Potom by energetické závody skrachovali.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Zhotov si vrtuľku a k nej zapoj generátor, rodine navar poriadnej fazuľovice a potom "splodinami" poháňajte tú vrtuľku. Za lacný peniaz budeš mať aj elektrinu a aj sa vyhneš plateniu výpalného. Ale ak takto bude postupovať príliš veľa ľudí, určite sa nájde nejaký chytrák v parlamente, ktorý nám zdaní aj ten produkt vznikajúci po požití fazuľovice.
A čudujem sa tým, čo mali vôbec silu zapnúť vysielanie o takej somarine, ako je vysvetľovanie zákona o výpalnom. Počúvam teraz radšej archívnu nahrávku rozhlasovej hry s veľmi kvalitným hereckým obsadením vysielanú na inom rozhlasovom okruhu. Keď už za to platím to výpalné ...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Podobné odpovede tam tiež padali, bolo to zaujímavé počúvať. ALe čo narobíme my dvaja - zákon nezmeníš ani Ty ani ja. Iba sa môžeme takto na ňom vybúriť. O tej elektrocentrále síce uvažujem, ale nie v súvislosti so zástrčkovým zákonom, ale s tým, že keď zafúka vietor a vypadne elektrina, tak si môžem založiť ohník na dvore a nie kúriť v peci. Lebo všetko je na čerpadlo, či plyn, či kúrenie na pevné palivo v peci.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

wagner Pozri príspevok
Podobné odpovede tam tiež padali, bolo to zaujímavé počúvať. ALe čo narobíme my dvaja - zákon nezmeníš ani Ty ani ja. Iba sa môžeme takto na ňom vybúriť. O tej elektrocentrále síce uvažujem, ale nie v súvislosti so zástrčkovým zákonom, ale s tým, že keď zafúka vietor a vypadne elektrina, tak si môžem založiť ohník na dvore a nie kúriť v peci. Lebo všetko je na čerpadlo, či plyn, či kúrenie na pevné palivo v peci.
Myslím si, že iba aktívnymi prejavmi nesúhlasu so zákonom sa dá dosiahnuť jeho zrušenie.
Formy prejavu nesúhlasu môžu byť veľmi rozmanité. Čím pestrejšie budú, tým azda lepšie. A nemusia byť tie formy ani také, aby sme iným nadávali v priamom televíznom alebo rozhlasovom prenose.
Takže si vôbec nemyslím, že sa nedá dosiahnuť jeho zmena = zrušenie (veľa kvapiek robí more).
Mám ale obavy, aby prípadné zrušenie hlúpeho zákona o výpalnom nebolo nahradené nejakou ešte väčšou hlúposťou.

No a na odber elektriny som odkázaný aj ja - bez nej si doma tiež nezakúrim (iba ak produktami z tej fazuľovice pod duchnou )
To už tu radšej nespomínam, že bez elektriny si ako poraďák - závislák nebudem môcť dovoliť na tomto fóre nadávať na platenie výpalného.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať