Zavrieť

Porady

Šipkový lekvár

ahojte poraďáčky a poraďáci

vie mi niekto z Vás poradiť dobrý recept na šípkový lekvár?
Práve je obdobie šípok a tak sme ich trochu nazbierali a rada by som z nich urobila lekvár...

Ďakujem za všetky rady...

Mariana
Naposledy upravil Mariana B. : 29.09.07 at 21:23
Usporiadat
gulolo9 gulolo9

gulolo9 je offline (nepripojený) gulolo9

Ja som asi pred 13-timi rokmi jedla šípkový lekvár u mojej starkej a na druhý deň ma bolelo hrdlo a mala som na hornom podnebí hrčku, ktorá bolela. Bola som s tým u otorinolaryngologičky, ktorá mi dala antibiotiká, kt. som užívala 4 dni. Tá hrčka nebola veľká, aj doktorka ju mala problém nájsť, ale nakoniec ju uvidela. Po užívaní ATB to zmizlo. Myslím si, že to mohlo byť len z tých chĺpkov, hoci nie som na nič alergická. Zrejme to podráždili a urobil sa tam zápal. Takže chĺpkov sa obávam. Robila som aj šípkový likér a niektoré šípky boli mäkké, takže z nich vyšli aj tie chĺpky. Precedila som ho však cez sitko, akým cedím čaj - je veľmi jemné a vtedy tam tie chĺpky zrejme neboli. Zo všetkých návodov, ktoré som čítala, je asi tento najlepší: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21979.
Starkej sa už totiž na prípravu spýtať nemôžem, lebo je nebohá. Tiež si myslím, že varom sa veľa vit. C stráca, tak robievam častejšie šípkový likér. Lekvár som ešte nerobila, ak vyskúšam, napíšem skúsenosť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať