Zavrieť

Porady

rozvod a výživne na deti a manželku

Dobrý den.Chcela by som poradit. Chystám sa podať navrh na rozvod manželstva/neviem kde najst predlohu/,a aj výživne na deti/ neviem či skor výživné alebo rozvod/ Zijeme v spoločnej domácnosti v dome ktorý sme kupili pred uzavretím manželstva /v tom čase sme žili ako druh a družka 3.roky/a je vo výlučnom vlastnictve manžela. .S manželom máme dve malolete deti 2,5 a 3,mes.Okrem toho ma dve deti v školskom veku z prveho manželstva, na ktoré platí spolu dve tisíc korun /exmanželka ma dobrý príjem/.Som na MD a poberam rod. príspevok t.j. s prídavkami 5500.-sk .Vie mi niekto poradit či mam narok aj na výživne pre manželku a ak ano v akej výške možem žiadať.A či vobec možem žiadat ,ked žijeme v jednej domacnosti.Manžel mi neprispieva obhajuje to tým že ma naklady na bývanie ktore hradí len on.Domacnosť a deti su na moje naklady.Ma pravo nas po rozvode vyhodit na ulicu?Nemame kam ísť.Poradte ako mam postupovat kde a ako čo najskor všetko vybaviť partner je agresivný a velmi zle to znašaju naše maloleté deti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hiker je offline (nepripojený) hiker

    hiker
    Co sa tyka deti, v navrhu na rozvod sa navrhuje vyzivne na cas po rozvode. Pokial chces vyzivne aj na cas do rozvodu (co moze byt 3 mesiace, ale aj rok a viac), treba sucasne podat osobitny navrh na urcenie vyzivovacej povinnosti voci maloetym detom (na cas do rozvodu), v navrhu tiez uviest, komu ma byt dieta zverene do starostlivosti.

    Co sa tyka vyzivneho na manzelku, tam to tiez treba riesit 2 navrhmi - na cas do rozvodu, teda pocas manzelstva, je urcene vyzivne na manzela. V akej vyske ziadat - zasada je taka, ze manzelia maju mat rovnaku zivotnu uroven (bez ohladu na to kolko ktory zarobi), tak podla toho - aby ste tu zivotnu uroven mali v zasade rovnaku. Prihliada sa pritom na starostlivost o domacnost.

    Po rozvode je moznost a to prispevok na vyzivu rozvedeneho manzela, ale to len za podmienky, ze rozvedeny manzel nie je schopny sam sa zivit. Tu uz nie je poziadavka rovnakej zivotnej urovne. Cize ten rozsah po rozvode je dost zuzeny.

    rozvod a výživne na deti a manželku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.