Zavrieť

Porady

zvlastne semienka

..ahoj..

chcem sa opytat ze ci sa daju vypestovat rastlinky z roznych beznych semienok,,napriklaD Z HROZNA,..KIVI,..A TAK,TOTO CO BEZNE KUPUJEME V MARKETOCH,..DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Zo zvedavosti som raz kúpila avokado, , kôstku (a či čo to vnútri má) som dala do pohára s vodou, bola v nej cca dva mesiace, nahovárala som si, že pustí korienky, nič sa nedialo. Napokon som ju zasadila, zalievala mesiac a tá kôstka pukla a z jej stredu vyrástla dnes už 40 cm rastlinka. Celkom milá.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Áno, avokádo vždy vyrastie aj mne, ale potom aj uhynie.
    A vieš, prečo sa všetko víno vypije?
    Lebo sa nemusí nechávať na semeno.

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Z mandariniek, pomarančov a citrónov som už vypestovala pekné "kríčky", ujal sa mi aj ananás a mango, ale tieto rastlinky potrebujú asi iné podmienky, lebo mi po dvoch rokoch uhynuli. Hrozno som neskúšala, lebo naše (v záhrade) rozmnožujeme výhonkami.
    ano,...dakujem viem ze s avokada sa to da,,to je bezne,, a tie mandarinky skusim aj citron :-))))))))))),..ale ten ananas sa ako pestuje?..na nete som nasiel vselijake postupy ale ani raz sa mi to nepodarili,...,,hej a ako sa pestuje bananovnik? da sa to z banana?

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Mindzi peter Pozri príspevok
    ano,...dakujem viem ze s avokada sa to da,,to je bezne,, a tie mandarinky skusim aj citron :-))))))))))),..ale ten ananas sa ako pestuje?..na nete som nasiel vselijake postupy ale ani raz sa mi to nepodarili,...,,hej a ako sa pestuje bananovnik? da sa to z banana?

    Ananás musí mať pekné zelené listy, ktoré zrežeš aj s kúskom ananásu a vložíš do vody zakoreniť. Vodu treba vymieňať, lebo nepotrebné časti a spodné listy začnú odhnívať. Zakorenenie trvá trocha dlhšie, treba byť trpezlivý. Potom len zasadiť do kochlíka. Banánovník som ešte nesadila, ale určite sa rozmnožuje výhonkami, alebo semienkami, ktoré sa tvoria z kvetov. Z plodu banána určite nie.

    hetty je offline (nepripojený) hetty

    hetty
    Ananás - odrežem ten zelený vrch. Odlúpnem asi 3 rady listov a ponorým do vody. Vodu nevymieňam. Keď sa objavia malé korienky treba do vody pridávať každý deň 1 lyžičku pôdy aby si korene zvykli. Presádzam to vrátane toho bahna ktoré vznikne. Videla som to v telke a týmto spôsobom sa mi nestalo, že by ananás nezakorenil.

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    ja som si dopestovala ananás takto: ten zelený vrch treba tak vykrútiť, nechať asi 2 dni obschnúť a potom namočiť do vody, ktúru nevymieňame ale len dolievame. Potom pomaly púšťa korene. Zelené listy postupne obschýnajú a obhnívajú. Tie treba opatrne obtrhávať. a potom zo stredu začne vyhánať pekný zelený výhonok.Potom všetky listy /staré/ odstránime a a presedíme do hliny. Takto som už dopestovala niekoľko rastliniek. Veľa zdaru pri pestovaní.
    A čo sa týka banánovníka, ten sa dopestuje z výhonkov starých rastlín.
    tie rastlinky co si si dopestovala myslis ananasu?..alebo aj nejake ine?..taze len odrezat a dat do misticky s vodou a liat vodu,..potom do akeho substratu?..

    odkaz pre vsetkych:...ak niekto ma plno takych rastliniek alebo korenov ananasu neposle mi?..posale mi niekto ananas v kvetinaci ale zadara? :-))))))))

    kačenka je offline (nepripojený) kačenka

    kačenka
    ja keď som dopestovala nejaké rastlinky, vždy som ich niekomu darovala.Vždy sa nájde niekto, čo o tom ešte ani nepočul a tak. Mám teraz len 2. Jeden starý asi 8-ročný a jeden 1-ročný ananás. Ak by som mala ešte jeden, kľudne by som ti ho darovala a momentálne nie. Sorry:-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.