Zavrieť

Porady

Lasagne

Prosim vas,
ma niekto dobry overeny recept na LASAGNE? aj s nejakymi tipmi? Hlavne so syrovou omackou...skusal som to ale akosi sa mi moc nevydarili, ale zjedli sa
Usporiadat
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Lasagne si kupujem také, ktoré netreba variť (je to v návode). Pomleté mäso orestujem na oleji (kým nie je "zatiahnuté"), potom nasypem zmes (nemôžem robiť reklamu ko...i lasagne, alebo k...r, nie v...a), ak nemáš zmes dá sa aj s rôznymi koreninami, musí tam ale byť oregano a bazalka, kečup - proste taká talianska chuť. Uvarím si bešamelovú omáčku - tá je pojítkom, akoby malta. Na dno pekáča lasagne, potom mäsový polotovar, bešamel, posypem strúhaným parmezánom, potom lasagne ... celkom 3x, navrh dám lasagne a nalejem bešamel. Tesne pred dopečením dosypem strúhaný syr (nie parmezán). Podáva sa až keď trochu "dosadne", tak cca za 30-40 minút, ešte neskôr je lepšia. Dobrú chuť.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim ta mozes mi cez SPRAVU poslat tie nazvy omaciek?
diki
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Lasagne sa môžu robiť aj rybacie a zeleninove (robím brokolicové), najlepšie sú bravčové, ale veľmi dobré a jemné z kuracieho mäsa.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Prikladám môj osvedčený recept na zeleninové lasagne.
Naposledy upravil Maruška54 : 21.05.08 at 12:13
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tieto http://gigel.blog.sme.sk/c/8090/Polhodinovka-Lasagne-s-kuracim-masom.html sú tiež veľmi dobré. Robievam aj iné, ale tieto najčastejšie.
Naposledy upravil Marína : 04.10.07 at 20:39 Dôvod: doplnenie
0 0
monkadela monkadela

monkadela je offline (nepripojený) monkadela

Velmi dobry recept na Tradicne talianske lazane. Robievam ich casto.

http://www.recepty.cz
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

upresnenie linku od monkadely:
http://recepty.atlas.cz/recept.asp?i...gorie=JNLPCOP5
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Dakujem vam,
dnes idem vyskusat jeden z tychto receptov tak drzte palce
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Robím v podstate podobné lasgne ako mojto a môžem potvrdiť sú fakt vynikajúce - môj recept:
Lasagne Cestoviny kupujem také, ktoré nemusím predtým variť. Je jich väčšina1. omáčkaNakrájaná cibuľa na malé kocky sa osmaží na oleji pridám najemno nastrúhanú mrkvu - troška a 1 strúčik cesnaku, do toho vyklopím mleté mäso - akékoľvek, väčšinou kupujem miešané bravčové a hovädzie, opečiem, osolím, okorením a nakoniec pridám rajčinový pretlak.2. omáčka-bešamelovámaslo a hladká múka – urobím zápražku vmiešam do nej mlieko a počkáme až zhustne, ale nesmie sa variť. Soľ, mleté korenie, muškátový orech môžeme vmiešať nastrúhaný syr, alebo ho dávať ako samostatnú vrstvu. Kladenie do formy alebo na plech:cestoviny, mäsová omáčka, biela omáčka, resp. syr a znovu opakujemevrstvy nie príliš silné. Do hranateho srnčieho chrbta dávam zhruba 4 vrstvy cestovín.Nakoniec prídu cestoviny, bešamelová omáčka, nastrúhaný syr, kúsok masla.Pečie sa zhruba 30 minút.
0 0
Kuzelnicka Kuzelnicka

Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac
Nam najviac chutia lasagne s brundzou a zo syrom, postup je rovnaky len sa tam pridava bruznda, makky syr a pazitak pripadne vnat mladej cibulky.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

janaGT Pozri príspevok
Tak, dakujem Vam za recepty, mozete pisat aj dalsie alternativy, lasagne mam velmi rad.
Vyskusal som tieto a velmi mi chutili. S priatelkou sme sa do toho pustili dnes a boli lepsie ako tie prve...mnam...este si idem dat teraz asi ako to tu citam. Vyskusam aj dalsie, mojto, diki za SS skusim.
Cestoviny nemam rad ale lasagne su uplne nieco ine..mnam.
Tak aj Vam prajem prijemne varenie a hlavne vela fantazie. A tento receptik odporucam, dobre napisany a vysledok je tiez velmi chutny. Najblizsie skusim asi tie kuracie....kuracie masko mam velmi rad a aj olivky
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

fizzy Pozri príspevok
Tak, dakujem Vam za recepty, mozete pisat aj dalsie alternativy, lasagne mam velmi rad.
Vyskusal som tieto a velmi mi chutili. S priatelkou sme sa do toho pustili dnes a boli lepsie ako tie prve...mnam...este si idem dat teraz asi ako to tu citam. Vyskusam aj dalsie, mojto, diki za SS skusim.
Cestoviny nemam rad ale lasagne su uplne nieco ine..mnam.
Tak aj Vam prajem prijemne varenie a hlavne vela fantazie. A tento receptik odporucam, dobre napisany a vysledok je tiez velmi chutny. Najblizsie skusim asi tie kuracie....kuracie masko mam velmi rad a aj olivky
Fizzy, keď aj nemáš rád cestoviny, skúšal si aj iné? Ja mám osvedčené toto rýchle jedlo: na oleji opražím posekané orechy (ak sa majú najesť aj "mäskoví", pridám aj kúsky kuracích pŕs), vytlačím bambino, miešam, kým sa roztopí, potom pridám smotanu, okorením, potrhám bazalkové listy, a túto omáčku potom nalejem na penne. Cestoviny sú dobré, ak sú uvarené "al dente".
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

co je to "al dente"?
Ja tak casto nevarim, nemam na to prostriedky, to len ked dojdem domov k nasim s priatelkou tak to je taka pohodova cinnost kedy spolu behame po kuchyni Cize tak raz za mesiac.
Cestoviny mam rad ked je tam vela syru a maska...
Skusim, i ked orechy...hmm....no skusim nabuduce
Ako zistim ze su orechy uprazene? A este, orechy myslis ake?


EDIT:
cestoviny nemam rad asi tak ako ked niekto povie ze nema rad auta znacky Volkswagen, ale vzdy sa to moze zmenit ked pride na trh novy typ. Cize ak su dobre urobene tak ich zjem vela ale ako klasicke spagety alebo cestoviny k niecomu, tak to nie.
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Áno, presne takého orechy, posekané na malé kúsočky.
Cestoviny "al dente" z taliančiny - tak na zub. Teda nesmú byť mäkké, rozvarené. Správne sa varia nezakryté, vriace (nie prikryté a na malom plameni), keď sú ešte trochu tvrdé, odstaviť, prikryť, aby "došli". Treba trochu praxe odhadnúť správny čas. Niektoré (najmä pod značkou reťazcov) sa rozvaria, treba kupovať bezvaječné, najlepšie kvalitné značkové.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Len doplním mojta. Sú to cestoviny z tvrdej pšenice.
0 0
mojto mojto

mojto je offline (nepripojený) mojto

Marína Pozri príspevok
Len doplním mojta. Sú to cestoviny z tvrdej pšenice.
Vďaka Marína, beriem to ako samozrejmosť. Občas majú aj nápis semolinové (to je pre fizzy). Neviem, či už nie sme , alebo cestovina ako cestovina?
0 0
jessica jessica

jessica je offline (nepripojený) jessica

neznášam keď neviem a nerozumiem... ...viac
Prosím Vás vedeli by ste niekto poradiť, kde v BA, v ktorom obchode, dostať dobré lasagne, príp. akú značku? Myslím také už hotové, ktoré sa rovno dajú zapiecť.
Mám smolu, neviem na ne natrafiť.
Ďakujem.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ja som na vami odporúčaných recepty.cz našla túto zaujímavosť:

Na lazaně se dá v létě připravit omáčka do zásoby do mrazáku:
4kg rajčat 4 velké mrkve, 4 cibule, hrst bazalky, celerovou nať, pepř, voňavé ..?, bobkový list, sůl - všechno rozvařím, umixuji a přecedím přez sítko. Omáčku pak používám na všechny typy lazaní. Přidám např.kuličky z mletého masa, kuřecí maso, mleté orestované maso, žampiony, sterilovanou fazoli a pod.vždy hodně sýru, samozřejmě je nejlepší parmazán.
0 0
caligulax caligulax

caligulax je offline (nepripojený) caligulax

mam rad link.... odkaz na stranku...... hehe podla mna porada je o niecom inommm..... moj nazor
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja mám skúsenosti s Barilla, avšak aj keď kúpim z núdze inej značky, nikdy ich nevarím vopred- to mi poradili v Taliansku, ale nesmú sa prekrývať, len položiť vedľa seba a na 100% sú dobré.
Ja do omáčky nikdy nedávam kečup- taliani by skákali ako "jojo" keby to počuli- avšak proti "gustu žiaden dišputát", ja to robím s mletého mäsa- väčšinou miešam bravčové a hovädzie + kuracie pečienky, mrkva, červené vínko, cesnak, cibuľa, bazalka. Už pri dusení vôňa vynikajúca. Po podusení plechovice štvrtí rajčin - u nás dostať značku Valfrutta. (v lete najlepšie z čerstvých a ošúpaných rajčín) .
Bešamel doporučujem jedine s maslom, nie olejom a tiež je to úplne iná chuť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať