Zavrieť

Porady

Rekondičný pobyt.

Ahojte, prosím Vás môže si SZČO dať do daňových výdavkov rekondičný pobyt? Má SZČO nárok na takýto pobyt? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Rekondičný pobyt 19/2/c/1- nárok má zamestnanec, kt. pracuje v sťažených podmienkach.

    Kukuč je offline (nepripojený) Kukuč

    Kukuč
    Prosím čo znamená to 19/2/c veľmi by mi to pomohlo, ak je to z nejakého zákona. Akého. Je dobré ak cituješ presne. My ostatní sa snažíme Vám priblížiť. A ďakujem za množstvo rád, ktoré som tu už našla.

    anklar je offline (nepripojený) anklar

    Anklar anklar
    Kukuč Pozri príspevok
    Prosím čo znamená to 19/2/c veľmi by mi to pomohlo, ak je to z nejakého zákona. Akého. Je dobré ak cituješ presne. My ostatní sa snažíme Vám priblížiť. A ďakujem za množstvo rád, ktoré som tu už našla.
    Pridávam zákon k rekond. pobytu. Je to č. 124/2006, § 11 (zákon o BOZP). A náväzne zák. č. 309/2007 s účinn. od 1/9/07.
    Naposledy upravil anklar : 10.10.07 at 12:48 Dôvod: doplnenie: 309/2007

    Terezap je offline (nepripojený) Terezap

    Terezap
    Veľmi pekne ďakujem za odpovede. Že má nárok zamestnanec, to viem, to mi je jasné. Klientovi iná účtovníčka tvrdila, že i on ako SZČO si môže dať rekondičný pobyt do svojich daňových výdavkov, ale až na konci roka. A ja to nikde v zákone nemôžem nájsť a tak som z toho mimo. Má nepresné info tá druhá účtovníčka alebo ja? Ďakujem

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    betka Pozri príspevok
    Rekondičný pobyt 19/2/c/1- nárok má zamestnanec, kt. pracuje v sťažených podmienkach.
    Prosím Ťa tie stažené podmienky sú niekde presne špecifikované?
    Dík

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Terezap pozri aj tento dokument a bolo by vhodné bližšie špecifikovať predmet činnosti , ktorú vykonáva SZČO - pre posúdenie .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Pokiaľ by sa jednalo o profesionálneho športovca , tak by som pripúšťala , že rekondičný pobyt je pre vykonávanie šport.činnosti dôležitý . Ale inak nič iné ma nenapadá , aby to bolo u SZČO VOZD ....podľa môjho názoru je to tiež VNZD .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.