Zavrieť

Porady

pracovná zdravotná služba

Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť kde by som našla zoznam poskytovateľov pracovnej zdravotnej služby podľa zákona 355/2007 , 124/2006 a 458/2006 od 01.01.08 je povinná pre každého a nemám žiaden kontakt. Na reg. úrade verejného zdravotníctva nemajú žiaden kontakt, vraj na intenete, ale tam som nič nenešla. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    mela Pozri príspevok
    Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť kde by som našla zoznam poskytovateľov pracovnej zdravotnej služby podľa zákona 355/2007 , 124/2006 a 458/2006 od 01.01.08 je povinná pre každého a nemám žiaden kontakt. Na reg. úrade verejného zdravotníctva nemajú žiaden kontakt, vraj na intenete, ale tam som nič nenešla. Ďakujem
    neplatí to od 01.07.06? alebo som niečo prehliadla ?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    blondy Pozri príspevok
    neplatí to od 01.07.06? alebo som niečo prehliadla ?
    asi si naozaj niečo prehliadla, skús preštudovať toto: http://www.porada.sk/t52080-firmy-si...do-milion.html

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Zákon 126/2006 z 2. februára 2006 nadobudol účinnosť 1.6.2006. Teraz sa vlastne bude sankcionovať jeho neplnenie a to rozvírilo pokojnú hladinu aj tu na PORADE.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    mysimis Pozri príspevok
    asi si naozaj niečo prehliadla, skús preštudovať toto: http://www.porada.sk/t52080-firmy-si...do-milion.html
    ja o pracovných zdravotných službách viem, ale mňa zaujal ten dátum že od 1.1.2008 ....

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    blondy Pozri príspevok
    ja o pracovných zdravotných službách viem, ale mňa zaujal ten dátum že od 1.1.2008 ....
    Blondy, je pravda, že ja som dátum prehliadla, lebo miesto 01.07.06 som myslela, že pisateľka uviedla rok 2007, ale ja som dátum 01.08.2008 nikde neuvádzala.
    teraz sa to odvija od zakona 355/2007 o ochrane podpore a rozvoji verejneho zdravia a o PZS hovori vyhlaska 458/2006

    PZS musi mat zabezpecene kazda firma, intitucia proste kazdy zamestnavatel kt ma aj 1zamestnanca od 1.9.2007

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    V § 30 zákona č. 355/2007 Z.z. sa veľmi nešťastne uvádza, že povinnosti zamestnávateľa zabezpečiť pre svojich zamestnancov posudzovanie zdravotnej spôsobilosti na prácu, sa "primerane" vzťahujú aj na fyzické osoby-podnikateľa, ktoré nezamestnávajú iné fyzické osoby a na fyzické osoby-podnikateľa, ktoré vykonávajú práce pomocou svojho manžela a detí. Čo je to "primerane", Slovák, pomôž si , ako vieš ! Na výklad zákona si ešte treba objednať asi aj právnickú firmu.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    No a práve na to mi právnička povedala,že ak mi pri práci napr.manžel preloží papier zo stola na zem,tak musím mať zabezpečenú ZPS aj ja ako SZČO.No ,ale on mi nič nepomáha,takže nič nebudem uzatvárať.

    MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

    MarcelkaT
    vikinka Pozri príspevok
    No a práve na to mi právnička povedala,že ak mi pri práci napr.manžel preloží papier zo stola na zem,tak musím mať zabezpečenú ZPS aj ja ako SZČO.No ,ale on mi nič nepomáha,takže nič nebudem uzatvárať.
    Škoda, ani mne manžel nepomáha, ale ja mu robím ráno "kávu a obed"-tak asi by /aj keď je tiež SZČO a sám/ mal mať ZPS.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Zapnite si teraz hneď rádio Slovenský rozhlas 1 Bratislava, je tam diskusia od 20,oo hod. o Pracovnej zdravotnej službe, otázky poslucháčov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.