Zavrieť

Porady

konateľ a príjem

Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Môže spoločník a konateľ s.r.o. ,okrem toho má aj sám živn.list na vedenie účtovníctva, vyfakturovať si v s.r.o. prácu za vykonavanie miezd, ak v predmete podnikania s.r.o. je aj vedenie účtovníctva, alebo si môže urobiť nejakú dohodu o vykonaní práce... Aké odvody do poisťovní sú pri jednotlivých druhoch, čo je výhodnejšie?
Ďakujem.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Fany Pozri príspevok
Ďakujem, už som to našla. Ešte prosím to zaúčtovanie na účty ? Teda má byť 522/366 alebo 523/331 ?
Má to byť 522/366.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Urobím chybu ak budem účtovať 523/331 (z dôvodu, že poistné na ZP účtujem za všetkých zamestnancov 331/336 a v tom by teda mal byť aj konateľ) ? Aby mi potom sedel účet 331.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Hrubá mzda konateľa - 522/366
ZP konateľa - 366/336
Daň zo záv.čin. - 366/342
0 0
pipera pipera

pipera je offline (nepripojený) pipera

ahojte, ak to sprave chápem, je to takto: ja si z mojich penazi v sro zarobím peniaze, tie si zdaním a keď ich budem chcieť dostať z firmy tak si zdanené peniaze ešte raz musim zdaniť ako odmena konateľa? Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
pipera Pozri príspevok
ahojte, ak to sprave chápem, je to takto: ja si z mojich penazi v sro zarobím peniaze, tie si zdaním a keď ich budem chcieť dostať z firmy tak si zdanené peniaze ešte raz musim zdaniť ako odmena konateľa? Ďakujem
Nie je to celkom tak. Založíš si s.r.o., snažíš sa, pracuješ, dostávaš za to odmenu konateľa, ktorá Ti ide do nákladov a až potom zdaňuješ firmu.
0 0
pipera pipera

pipera je offline (nepripojený) pipera

dakujem. sice hej, mam to naklad. a potom konatelovi z odmeny strhnem dan na zdravotne poistenie a prijem si on musi zdanit? alebo ako mam ja a on potom postupovat.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pipera Pozri príspevok
ahojte, ak to sprave chápem, je to takto: ja si z mojich penazi v sro zarobím peniaze, tie si zdaním a keď ich budem chcieť dostať z firmy tak si zdanené peniaze ešte raz musim zdaniť ako odmena konateľa? Ďakujem

Ak v tej sro si okrem konateľa aj spoluvlastníkom, potom na základe rozhodnutia VZ zdanený (čistý) zisk si môžte rozdeliť a vyplatiť. V takejto forme to už nezdaňuješ a ani neodvádzaš z toho odvody do ZP a SP.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

pipera Pozri príspevok
dakujem. sice hej, mam to naklad. a potom konatelovi z odmeny strhnem dan na zdravotne poistenie a prijem si on musi zdanit? alebo ako mam ja a on potom postupovat.
Predpokladám, že si spoločník a konateľ súčasne. Môžeš mať 2 druhy príjmov:
- odmenu konateľa - to je za výkon funkcie konateľa; túto odmenu si môžeš vyplácať pravidelne mesačne, ale aj nepravidelne, alebo raz v roku napr. v decembri - ale tiež ju vôbec nemusíš mať. Z tejto odmeny s.r.o. odvádza 10% ZP, t.j. brutto odmena + ZP ide do nákladov;
- druhá možnosť je nemať žiadny príjem a po skončení roka - ak firma dosiahne zisk - vyplatiť si tento zisk, z ktorého sa neodvádza ani daň ani žiadne iné odvody.

Ešte doplním, že ide o zisk ktorý zostane po zaplatení dane firmou, teda čistý zisk.
Naposledy upravil liba2 : 06.03.07 at 07:59
0 0
pipera pipera

pipera je offline (nepripojený) pipera

dakujem za odpovede.
0 0
pešková pešková

pešková je offline (nepripojený) pešková

Lubica Pozri príspevok
Mám konateľa zároveň spoločníka v s.r.o. bez pracovnej zmluvy a teraz dostane jednorázovo vyššiu odmenu za predchádzajúce obdobie.Viem že odvediem len zdravotné poistenie a zrazím mu 19% daň ale chcem sa opýtať či potrebujem na to nejakú listinu napr. súhlas val.zhromaždenia alebo mand.zmluvu ? a taktiež či výška tej odmeny je neobmedzená?
Malo by v každom prípade valné zhromaždenie schváliť odmenu pre konateľa. Pokiaľ viem, odmena nie je obmedzená.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať