Zavrieť

Porady

Je vyhodnejsie vonkajsie alebo vnutorne zateplenie domu?

Ahojte poradaci.

rada by som vas poziadala o radu ohladne zateplenia rodinneho domu. Byvame (resp. moja rodina) v rodinnom dome na severe Slovenska, takze zimy si uzijeme viac nez dost. Niektore izby mame zateplene (polystyren + tatransky profil) zvnutra, ale napriek tomu je v nich v zimnom obdobi chladno. Rozmyslali sme o zatepleni zvonka a chcela by som vediet, ci je efektivnejsie zateplit dom zvonku alebo zvnutra. Co je v suvislosti s teplotou v dome efektivnejsie a preco prave to je lepsie...? Dakujem za vase nazory a rady.

Mariana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    otamko Pozri príspevok
    Ahojte poradaci.

    rada by som vas poziadala o radu ohladne zateplenia rodinneho domu. Byvame (resp. moja rodina) v rodinnom dome na severe Slovenska, takze zimy si uzijeme viac nez dost. Niektore izby mame zateplene (polystyren + tatransky profil) zvnutra, ale napriek tomu je v nich v zimnom obdobi chladno. Rozmyslali sme o zatepleni zvonka a chcela by som vediet, ci je efektivnejsie zateplit dom zvonku alebo zvnutra. Co je v suvislosti s teplotou v dome efektivnejsie a preco prave to je lepsie...? Dakujem za vase nazory a rady.

    Mariana
    Určite je efektívnejšie zateplenie zvonka. Keď zateplíš zvnútra tak stena sa neohreje a preto máš pocit chladu. Ak je zateplenie zvonka, tak steny sa prehrejú a tú teplotu aj vedia udržať.

    Mariana B. je offline (nepripojený) Mariana B.

    Mariana B.
    hmmm, a ked je zatepleny dom zvonka aj zvnutra, nie je problem s "dychanim" domu? nie je potom problem s plesnou a podobnymi zalezitostami?
    a este jedna otazka: je mozne priblizne vycislit, kolko stoji m2 zateplenia? viem ze u jednotlivych firiem to je rozne, ale aspon nejaky priblizny odhad...
    samozrejme musime doriesit v tom dome aj kurenie, lebo mame este dost stare (sice elektricke, ale stare) ale nestiha zial vykurit izby...
    vacsinu okien sme vymenili za eurookna, takze snad to trochu pomoze - uvidime v zime... :-)
    dakujem...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    pozor na plesne,chrobáky ( švábi ,dobre sa im darí v dutých stenách)a myši

    Charon je offline (nepripojený) Charon

    Tsubasa wa yume soshite sore e ... ...viac Charon
    Pri zateplení z vonka, rosný bod, ktorý sa nachádza niekde v stene, sa posunie viac von, pri dostatočnej hrúbke izolácie až mimo stenu - do izolácie, resp. k vonkajšiemu okraju steny.

    Pri zateplnení zvnútra sa rosný bod posunie v stene smerom k obytnej miestnosti, môže sa dostať až medzi izoláciu a stenu - možnosť vzniku plesní, vlhkosť sa dostane do bytu - začne sa vyzrážavať vlhkosť za predpokladu, že izolácia nie je dobre spojená zo stenou. Dochádza k mremŕzaniu steny a tým pádom budovy ... čo nie je pozitívum.
    Tento druh izpolácie nemení na druhej strane vzhľad a charakter budovy - napr. staré budovy z minulých storočí a pod.

    Je vyhodnejsie vonkajsie alebo vnutorne zateplenie domu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.