Zavrieť

Porady

Problémy so žalúdkom a chrbticou

Vedel by mi niekto poradiť manželka má problémy so žalúdkom, silné grganie bez vracania,ťažoba na žalúdku, užíva lieky na žalúdok 3 krát denne pred jedlom a je to bez zlepšenia a tiež má problémy s chrbticou, pri spánku na chrbte jej tŕpnu nohy a na boku ju bolí krížová časť chrbtice.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Bola už u lekára. Nemusí to byť žalúdok, mohli by to byť aj žlčníkové kamene, odporúčam vyšetrenie u gastroenterológa.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    V každom prípade absolvovať i vyšetrenia u neurológa (ortopéda) na chrbticu. Do absolvovania vyšetrenia pripadné gastro-problémy aj cez internet, viď : http://www.gastroenterolog.com/

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    To grganie mal aj môj manžel. Tiež si dával kadečo na žalúdok a po vyšetrení sme sa dozvedeli, že nemá problém so žalúdkom, ale s ľadvinami.

    g-vision.sk je offline (nepripojený) g-vision.sk

    g-vision.sk
    Na žalúdok je skutočne najlepšie riešenie navštíviť gastroenterológa. Môžu urobiť endoskopiu, kolnoskopiu atď. Môže to byť hocičo. Aj napr. netolerancia laktózy, ... Mám totiž s gastrom tiež problémy
    Nech skúsi prísnu diétu a uvidí, či to bude pretrvávať. A potom u%z len pridávať .... systém pokus-omyl.
    FTS

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Co sa týka žalúdka,myslím že bez vyšetrenia to nepôjde,veľmi často sa takto prejavuje Helicobacter pylori alebo iné zápaly žal,sliznice.Treba na Gastroenterologickú ambulanciu.Trpnutie nôh a bolesti chrbtice zase patria k neurologovi,treba vyšetrenie.Je možné,že jedno s druhým súvisí,hlavne ak manželka má nadváhu a málo pohybu.Nedoporučujem experimentovať doma bez dôkladného vyšetrenia,mohla by na to doplatiť.

    informatik je offline (nepripojený) informatik

    informatik
    Už nejaký čas sa mi stáva,že po najedení sa mi grgá po rybacine,pričom ryby nemusím vôbec jesť.Aj dnes sa mi to stalo,keď som si na raňajky dala lekvárový závin.Čo by to mohlo signalizovať?
    Naposledy upravil informatik : 10.05.10 at 05:59

    piggos je offline (nepripojený) piggos

    som kto som,..človek čo má rád humor ...viac piggos
    informatik Pozri príspevok
    Už nejaký čas sa mi stáva,že po najedení sa mi grgá po rybacine,pričom ryby nemusím vôbec jesť.Aj dnes sa mi to stalo,keď som si na raňajky dala lekvárový závin.Čo by to mohlo signalizovať?
    možno ti lekvár(alebo niečo iné po čom sa ti tak grgá) nerobí dobre a tak ti zaťaží žalúdok mne sa to tiež stane ked zjem niečo čo my nerobí dobre..mne potom zvykne zdvihnúť kyselinu a už musím brať tabletku...možno je to aj tvoj prípad...možno ak to trvá príliš dlho tak sa daj vyšetriť na gastro...

    58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

    58vlasta
    informatik Pozri príspevok
    Už nejaký čas sa mi stáva,že po najedení sa mi grgá po rybacine,pričom ryby nemusím vôbec jesť.Aj dnes sa mi to stalo,keď som si na raňajky dala lekvárový závin.Čo by to mohlo signalizovať?
    Niekde som čítala, že je dobré vypiť ráno pohár vody s lyžičkou sódy bicarbony... Treba vyskúšať.

    Problémy so žalúdkom a chrbticou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.