Zavrieť

Porady

oprava minulých rokov

Ahojte,

prosím Vás o radu - veľký problém
Dostala som sa k zmluvám za nákup majetku z r.2004 a 2005. Závierka za r.2006 je tým pádom zle spracovaná (dovtedy som to nerobila ja a pri 2006 mi odsúhlasili stav majetku tak ako bol).
Teraz by som to chcela dať do poriadku len neviem ako mám opraviť stavy majetku. Odpisy oproti 428 resp. 429 ale čo s majetkom? Na 022 mám mať iné sumy a na 042 nemá byť nič - mne tam vysia zostatky.
Prosím poraďte mi ako to opraviť.
Závierka už bola schválená.
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    wiktoria Pozri príspevok
    Ahojte,

    prosím Vás o radu - veľký problém
    Dostala som sa k zmluvám za nákup majetku z r.2004 a 2005. Závierka za r.2006 je tým pádom zle spracovaná (dovtedy som to nerobila ja a pri 2006 mi odsúhlasili stav majetku tak ako bol).
    Teraz by som to chcela dať do poriadku len neviem ako mám opraviť stavy majetku. Odpisy oproti 428 resp. 429 ale čo s majetkom? Na 022 mám mať iné sumy a na 042 nemá byť nič - mne tam vysia zostatky.
    Prosím poraďte mi ako to opraviť.
    Závierka už bola schválená.
    ďakujem
    Neviem, či som to dobre pochopila, ale nebolo tam pozastavené odpisovanie DHM?

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    nie nebolo - ten majetok sa riadne odpisoval - aj r.2006 som urobila odpisy podla toho ako mi dali za minule roky.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Otázka fakt nie je celkom zrozumiteľná. Predpokladám, že keď píšeš, že na 022 majú byť iné sumy, tak to má byť účet 022 vyšší. O čo? nie práve o účet 042 ktorý nemá mať nič? Len rok 2006 nie je v poriadku, alebo nie sú v poriadku ani roky 2004 a 2005?

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Otázka fakt nie je celkom zrozumiteľná. Predpokladám, že keď píšeš, že na 022 majú byť iné sumy, tak to má byť účet 022 vyšší. O čo? nie práve o účet 042 ktorý nemá mať nič? Len rok 2006 nie je v poriadku, alebo nie sú v poriadku ani roky 2004 a 2005?

    na ucete 022 maju byt vyssie sumy ako su. a co sa tyka 042 - tam mi bolo r.2006 povedane ze to tam ma ostat, lebo sa to bude riesit az v r.2007 a teraz mi "zvestovali" ze tam nema byt nic, ze to ma byt v majetku.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    wiktoria Pozri príspevok
    na ucete 022 maju byt vyssie sumy ako su. a co sa tyka 042 - tam mi bolo r.2006 povedane ze to tam ma ostat, lebo sa to bude riesit az v r.2007 a teraz mi "zvestovali" ze tam nema byt nic, ze to ma byt v majetku.
    Chápem to tak, že treba len zaradiť DHM do používania: 022AE/042AE... A ak sa zaradí do používania napr. k 1.1.2007, tak sa začne odpisovať v roku 2007...

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Ak sa jedná o TZ už zaradeného majetku, tak by bol postup podobný... Zaradíš TZ a odpisuješ...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Riešenie od Anja111 Ti pomôže, keď rozdiel na 022 je vo výške zostatku účtu 042. Keď nie, budeš musieť to ešte riešiť. Pýtam sa ale: bola k 31.12.2006 vykonaná fyzická inventarizácie majetku ako aj dokladová inventarizácia? Vtedy to bolo bez rozdielov?

    wiktoria je offline (nepripojený) wiktoria

    wiktoria
    Co sa tyka inventury, bola vraj robena, a zostatky aj tak nesedia Rozdiel mam zial iny, na 042 je cca o polovicu menej ako by malo byt. Neviem co s tym

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    wiktoria Pozri príspevok
    Co sa tyka inventury, bola vraj robena, a zostatky aj tak nesedia Rozdiel mam zial iny, na 042 je cca o polovicu menej ako by malo byt. Neviem co s tym
    ... riesenie by mohlo byt, že doúčtuješ rozdiel na 042 a potom postupujes tak, ako to radila Anja111...

    oprava minulých rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.