Zavrieť

Porady

Registrácia rodičovskej rady

Prosím o radu. Rodičovská rada v Materskej škole sa chce zaregistrovať na získanie 2 % dane. Nechce vytvárať občianske združenie, ale registrovať sa v Slovenskom združení rodičovských rád. Čo všetko je potrebné k tejto registrácii, čo to obnáša, aké sú postupy a ako dlho to trvá a podobne.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Timka1 Pozri príspevok
    Prosím o radu. Rodičovská rada v Materskej škole sa chce zaregistrovať na získanie 2 % dane. Nechce vytvárať občianske združenie, ale registrovať sa v Slovenskom združení rodičovských rád. Čo všetko je potrebné k tejto registrácii, čo to obnáša, aké sú postupy a ako dlho to trvá a podobne.
    Ďakujem.
    informácie nájdeš na www.rozhodni.sk

    ---------
    Veronika

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Chcem len doplniť, že pokiaľ vzniknete až v tomto roku ako niektorá z foriem
    právnických osôb mimovládnej organizácie, žiadať o zaregistrovanie pre prijímateľov 2 % môžete najskôr v budúcom roku.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    veronikasad Pozri príspevok
    informácie nájdeš na www.rozhodni.sk

    ---------
    Veronika

    Prešla som to tam, ale postup registrácie rodičovskej rady som nenašla. Neskúsite poradiť?

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Timka, skús na www.srrz.sk je tam aj telefonický kontakt. My sme sa najprv tam zaregistrovali, dostali sme od štatistického úradu pridelené IČO, Ministerstvo vnútra nám schválilo Stanovy, Daňový úrad pridelil DIČ.

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    My sme zaregistrovaní v SRRZ (Slovenska rada rod. zdruzeni)http://www.srrz.sk/. Tam platime polatok za kazdu rodinu (sme Rod. zdr pri ZUŠ). Potom sme museli mat potvrdenie o vedeni uctu v banke, zo soc.poist. ze namame zamestnancov (neviem ci aj z DU) a so vsetkymi papiermi sa ide k notarovi, cim skor tym lepsie, lebo ak nieco chyba, treba to este dolozit. Prajem vela trpezlivosti z "behania" po uradoch

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    EPk Pozri príspevok
    My sme zaregistrovaní v SRRZ (Slovenska rada rod. zdruzeni)http://www.srrz.sk/. Tam platime polatok za kazdu rodinu (sme Rod. zdr pri ZUŠ). Potom sme museli mat potvrdenie o vedeni uctu v banke, zo soc.poist. ze namame zamestnancov (neviem ci aj z DU) a so vsetkymi papiermi sa ide k notarovi, cim skor tym lepsie, lebo ak nieco chyba, treba to este dolozit. Prajem vela trpezlivosti z "behania" po uradoch
    Toto je už ten druhý krok, keď už ste "vzniknutí" a idete sa ďalší rok registrovať k notárke.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Ďakujem Elenka, našla som tam prihlášku k registrácii, je potrebné vypracovať aj stanovy k prihláške? A čo je treba ešte doložiť.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Timka, vieš ako to chodí v rodičovskej rade - každú chvíľu sa tam mení zloženie. Ja som do toho vhupla, keď už bola rodičovská rada tiež "vzniknutá" a ja som vybavovala až tú registráciu na 2 % dane. V tom ti rada pomôžem. Mám tu pred sebou list zo srrz, kde píšu: v prílohe listu vám zasielame potvrdenie o zaregistrovaní RZ a Stanovy RZ. Možno by bolo najlepšie, keby si sa telefonicky skontaktovala s niekým zo srrz, ja práve dnes som zasielala dodatok k Stanovám na Ministerstvo vnútra, pretože tam bola nejaká zmena, a aby sme mohli byť prijímateľmi 2 %, museli sme urobiť k Stanovám dodatok Ja mám registráciu srrs z roku 2002 a Stanovy z roku 2005 a majú iné číslo ako to, čo nám odsúhlasila srrz, takže neviem ti presne poradiť.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Práve tie stanovy mi robia problém, nikde s k nim nemôžem dopátrať, keby si mohla prilepiť tie čo máš, veľmi by som bola vďačná. Zdá sa mi, že registrácia je podobná ako pri občianskom združení cez Ministerstvo vnútra. Registráciu 2 % daní už mám za sebou v inom OZ, takže to zvládnem, len s registráciou rodičovskej rady potrebujem pomôcť. Asi zavolám na srrz, keď sa dozviem niečo nové, napíšem. Zatiaľ ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.