Zavrieť

Porady

rozdielna hodinova mzda

Dobrý deň. Od 1.10.2007 chcela by som sa spýtať : je možné aby bola rozdielna hodinová mzda troch pracovníčok (tá istá pracovná náplň)?
Jedna robí 40 hodinový pracovný týždeň a dve 12hodin - 2dni robí-2dni voľno- nadčasy im preplácajú aj 25%.
8hod. zastupuje 12 počas dovoleniek ale len základné hodiny.
vraj preto sú zvýhodnené (podľa nového ZP) - nakoľko ťahajú 12hodín.
Nemyslím si že za hodinu odvedú viac práce ako ja. Nemohli ich zvýhodniť iným príplatkom? Cítim sa ukrivdená. Do októbra sme mali hodinovú mzdu rovnakú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    Mzda za rovnakú prácu a za prácu rovnakej hodnoty musí byť dohodnutá bez akejkoľvek diskriminácie- pozri § 119a ZP (je nový od 1.9.2007).
    Skús sa o tom ešte porozprávať so zamestnávateľom, lebo tu ťažko posúdime, či vykonávate rovnakú prácu a prácu rovnakej hodnoty.

    viera4 je offline (nepripojený) viera4

    jednoduchy človek ktorý chce žit ...viac viera4
    Firma je zahraničná. Centrála zamestnávateľa je v BA ja v KE. Kontakt na centrálu riešim cez vedúceho - hlavne mzdové.My volať
    nesmieme.

    rozdielna hodinova mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.