Zavrieť

Porady

Nahrady za použivanie osobného auta.

Chcel by som sa informovať je možné si učtovať náhradu za používanie osobného auta keď vykonávam prácu vrámci mesta.(je to cca 100 km denne)
Usporiadat
scary scary

scary je offline (nepripojený) scary

Príjemný deň želám.
Mohli by ste mi poradiť ako účtovať náhrady za poúžívanie osobného auta?
- keď načerpám PHM ako to presne zaúčtujem?
- ak nemám pokladničný blok k nákupu PHM dá sa zaúčtovať náhrada aj tak?
- ak idem na súkromnú cestu musím túto evidovať v knihe jázd?
- pri účtovaní náhrad sa používa interný doklad alebo cestovný príkaz?

Ďakujem za odpovede
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

Treba upresniť, či sa jedná o vlastné MV, prenajaté, zaradené alebo nezaradené do majetku firmy...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
scary Pozri príspevok
Príjemný deň želám.
Mohli by ste mi poradiť ako účtovať náhrady za poúžívanie osobného auta?
- keď načerpám PHM ako to presne zaúčtujem?
- ak nemám pokladničný blok k nákupu PHM dá sa zaúčtovať náhrada aj tak?
- ak idem na súkromnú cestu musím túto evidovať v knihe jázd?
- pri účtovaní náhrad sa používa interný doklad alebo cestovný príkaz?

Ďakujem za odpovede
Všetky odpovede máte v príspevku č. 2 a v príspevku č. 8.A preštudujte celú túto tému , bude Vám dobrou pomôckou ,ale aj veľa ďalších tém na porade , ktoré riešia Váš problém .

Prikladám aj Cestovný príkaz v prípade potreby
http://www.porada.sk/t6563-cestovny-...vn%FD+pr%EDkaz
Naposledy upravil Zita5 : 28.10.07 at 11:34
0 0
Micho1 Micho1

Micho1 je offline (nepripojený) Micho1

Chcel by som sa informovať kde su uvedené ceny benzínu, hľadal som to na slovnafte a nič som nenašiel. A ešte by som potreboval vedieť či je potrebné dokladať bločky o nákupe benzínu ak používam osobné MV nezaradené do majetku firmy
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Micho1 Pozri príspevok
Chcel by som sa informovať kde su uvedené ceny benzínu, hľadal som to na slovnafte a nič som nenašiel.
Zdroje sú aj na Porade. Skúste vyhľadať. Napríklad:
[SEARCH]ceny benzínu[/SEARCH]

Micho1 Pozri príspevok
A ešte by som potreboval vedieť či je potrebné dokladať bločky o nákupe benzínu ak používam osobné MV nezaradené do majetku firmy
V priložených linkoch a vypracovaných článkoch by ste našli:

Od 1. novembra 2004 môžu daňovníci s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 uplatniť výdavky vo výške náhrady za spotrebované pohonné látky súkromného osobného automobilu vo vlastníctve podnikateľa. V prípade ostatných motorových vozidiel nezahrnutých do obchodného majetku je možné do daňových výdavkov zahrnúť iba preukázané výdavky na spotrebu. Náhradu nemôže uplatniť daňovník s príjmami z prenájmu podľa § 6 ods. 3, ktorý uplatňuje iba preukázané výdavky na spotrebu pohonných látok. V súvislosti s výpočtom výdavkov do výšky náhrad sa vychádza z výpočtov uvedených v § 7 ods. 4 zákona o cestovných náhradách. Doklad o kúpe pohonných látok pri uplatnení výdavkov podľa § 19 ods. 2 písm. e) je orientačným dokladom na určenie ceny benzínu alebo nafty v čase použitia vozidla. Pri preukázaných výdavkoch podľa § 19 ods. 2 písm. l je doklad o kúpe nevyhnutný k dokladovaniu výdavku. Ak je vypočítaná spotreba vyššia, do daňových výdavkov je možné uplatniť výdavok do výšky dokladovaného nákupu pohonných látok. Ak je vypočítaná spotreba nižšia, do daňových výdavkov je možné uplatniť výdavok do výšky vypočítanej spotreby. Ostávajúca časť nespotrebovaných pohonných látok sa prenáša ako zostatok v nádrži do nasledujúceho obdobia, alebo sa jedná o nadspotrebu, ktorá nie je daňovým výdavkom. Od 1. novembra 2004 je možné pri preukázaných výdavkoch daňovo uplatniť spotrebu zistenú aritmetickým priemerom hodnôt uvedených v doklade o evidencii vozidla.
Doporučujem prečítať si pripnuté linky a následne položiť otázku, ak Vám bude niečo nejasné. Problematika náhrad je jednou z podrobne rozobraných práve na Porade.
0 0
mila7 mila7

mila7 je offline (nepripojený) mila7

Vediem takuto evidenciu jazd
Mozete sa pozriet, ci je postacujuca, resp. ci jej nieco chyba
Naposledy upravil mila7 : 14.11.07 at 10:03
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať