Zavrieť

Porady

odber pupočníkovej krvi

Prajem pekný deň, chcem založiť novú diskusiu na tému" odber pupočníkovej krvi". Blíži sa mi termín pôrodu a chcem sa podeliť s maminami, ktoré už porodili svoje bábätká, aké majú skúsenosti s odberom pupočníkovej krvi - absolvovala to už niektorá z Vás, alebo aký máte na to názor. Ďakujem.
Usporiadat
syrik syrik

syrik je offline (nepripojený) syrik

[QUOTE=dobrava;1226571]Prajem pekný večer, čítam tu o problematike pupočníkovej krvi. Mám kamarátku, ktorá si nechala odobrať pupoč.krv. Váhala, pretože položka cca 25 tis. Sk /ešte v Sk/ nebola malá čiastka pre slobodnú mamičku a takisto ročné "predplatné" za uskladnenie nie je malá čiastka. Teraz, keď to číta, a takisto aj ja, pripadá mi to ako hnusný biznis na úkor budúcich mamičiek, ktoré sú vtedy v úplne inom duševnom rozpoložení a títo "biznizmani", ktorí si hovoria "fundovaní doktori znalí problematiky" pekne zarábajú na úkor týchto mamičiek. Funguje ešte vôbec táto organizácia, ktorá sa zaoberá týmto odberom? Totižto táto kamoška rodila v decembri 2007 /vtedy toho boli plné noviny/, zaplatila stanovenú sumu, na rok 2008 jej prišla faktúra za "skladné", avšak za rok 2009 ešte stále nie. Podotýkam, že skladné sa uhrádza začiatkom aktuálneho roka.
Pýtam sa: ako sa môže presvedčiť, či vôbec táto krv je uskladnená?
Môže túto krv "darovať" na vedecké účely a vrátia jej uvedenú čiastku 830 EUR??? Neviete niekto poradiť?[/

Úplne súhlasím...je to BIZNIS!!
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

dobrava Pozri príspevok
Prajem pekný večer, čítam tu o problematike pupočníkovej krvi. Mám kamarátku, ktorá si nechala odobrať pupoč.krv. Váhala, pretože položka cca 25 tis. Sk /ešte v Sk/ nebola malá čiastka pre slobodnú mamičku a takisto ročné "predplatné" za uskladnenie nie je malá čiastka. Teraz, keď to číta, a takisto aj ja, pripadá mi to ako hnusný biznis na úkor budúcich mamičiek, ktoré sú vtedy v úplne inom duševnom rozpoložení a títo "biznizmani", ktorí si hovoria "fundovaní doktori znalí problematiky" pekne zarábajú na úkor týchto mamičiek. Funguje ešte vôbec táto organizácia, ktorá sa zaoberá týmto odberom? Totižto táto kamoška rodila v decembri 2007 /vtedy toho boli plné noviny/, zaplatila stanovenú sumu, na rok 2008 jej prišla faktúra za "skladné", avšak za rok 2009 ešte stále nie. Podotýkam, že skladné sa uhrádza začiatkom aktuálneho roka.
Pýtam sa: ako sa môže presvedčiť, či vôbec táto krv je uskladnená?
Môže túto krv "darovať" na vedecké účely a vrátia jej uvedenú čiastku 830 EUR??? Neviete niekto poradiť?
Obávam sa, že peniaze jej už nevrátia. Ale treba si riadne prečítať zmluvu.
0 0
katarina.baki katarina.baki

katarina.baki je offline (nepripojený) katarina.baki

[QUOTE=syrik;1227227]
dobrava Pozri príspevok
Prajem pekný večer, čítam tu o problematike pupočníkovej krvi. Mám kamarátku, ktorá si nechala odobrať pupoč.krv. Váhala, pretože položka cca 25 tis. Sk /ešte v Sk/ nebola malá čiastka pre slobodnú mamičku a takisto ročné "predplatné" za uskladnenie nie je malá čiastka. Teraz, keď to číta, a takisto aj ja, pripadá mi to ako hnusný biznis na úkor budúcich mamičiek, ktoré sú vtedy v úplne inom duševnom rozpoložení a títo "biznizmani", ktorí si hovoria "fundovaní doktori znalí problematiky" pekne zarábajú na úkor týchto mamičiek. Funguje ešte vôbec táto organizácia, ktorá sa zaoberá týmto odberom? Totižto táto kamoška rodila v decembri 2007 /vtedy toho boli plné noviny/, zaplatila stanovenú sumu, na rok 2008 jej prišla faktúra za "skladné", avšak za rok 2009 ešte stále nie. Podotýkam, že skladné sa uhrádza začiatkom aktuálneho roka.
Pýtam sa: ako sa môže presvedčiť, či vôbec táto krv je uskladnená?
Môže túto krv "darovať" na vedecké účely a vrátia jej uvedenú čiastku 830 EUR??? Neviete niekto poradiť?[/

Úplne súhlasím...je to BIZNIS!!
Dobry den,
dovolte mi reagovat v mene organizacie, ktora zabezpecuje odber, spracovanie, vysetrenie a uskladnenie pupocnikovej krvi. Ak Vasa znama rodila v niektorej z porodnic v Bratislave, tak ma zmluvu so Slovenskym registrom placentarnych krvotvornych buniek, Eurocord-Slovakia. Je to obcianske zdruzenie a je registrovane v evidencii Ministerstva vnutra SR, sekcia verejnej spravy, vlozka c. VVS/1-900/90-12506. Ak rodila mimo Bratislavy, tak ma zmluvny vztah s Centrom pupocnikovych transplantatov, s.r.o. (CEPTRA), ktoré je zapísané v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel: Sro, Vložka číslo 25771/B. Kontaktne udaje najde aj na samotnej zmluve, resp. mozem odporucit bezplatnu infolinku 0800 11 12 33, kde je mozne riesit vsetky zalezitosti tykajuce sa pupocnikovej krvi.

Faktura za skladovanie pupocnikovej krvi sa zasiela vzdy v mesiaci, kedy boli zaslane vysledky vysetrenia tejto krvi (cca 4 tyzdne po odbere). Ak Vasa znama rodila v decembri, pride jej faktura v decembri alebo v januari.

Ak Vasa znama uz nema zaujem skladovat pupocnikovu krv pre svoje dieta je potrebne, aby nam to pisomne alebo telefonicky oznamila. Na zaklade toho jej zasleme dokument, v ktorom je potrebné zaznacit moznost, ako mame s pupocnikovou krvou jej dietata nalozit. Moznosti su – zlikvidovat ju, zaradit do verejneho registra (v pripade, ze splna na to kriteria) alebo pouzit na vedecke ucely/vyskum. Po tomte rozhodnuti uz neplati dalej skladovaci poplatok. Peniaze za odber nie je mozne vratit, kedze naklady na odber, vysetrenie, spracovanie a zamrazenie boli uz vynalozene.

Katarina Bakova
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Každý, kto uskladnenú pupočníkovú krv nikdy nebude nútený použiť si môže namýšľať, že ide o biznis.
Ale všetci ostatní, ktorým zachráni, alebo predĺži život....
0 0
usiko usiko

usiko je offline (nepripojený) usiko

ja osobne si myslim, ze ak by to bolo fakt take skvele a uzitocne a malo by to naozaj take siroke vyuzitie, tak by to zdravotne poistovne hradili aspon ciastocne, lebo pre nich je jednorazova suma za odber ovela mensia polozka ako liecba rakoviny...ale kedze to nehradia tak asi vedia preco......organizacie,co toto uskladnuju tazia z toho, ze rodiacia by pre dieta urobili aj nemozne......
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ja som si dala odobrat do verejneho registra a neplatila som nic. Dufam, ze ju nebudeme nikdy potrebovat a ze pomoze niekomu inemu...
1 0
hypatia hypatia

hypatia je offline (nepripojený) hypatia

Zdravím,
my máme krátko pred pôrodom a rozhodli sme sa jednoznačne nechať si odobrať pupočníkovú krv.
Doporučili nám to aj na predpôrodnom kurze a taktiež rôzni známi najmä z lekárskeho prostredia. Laik samozrejme nemôže dostatočne vedieť zhodnotiť prínos tohto úkonu ale osobne si myslím že aj za cenu vysokých vstupných nákladov si uchovám možnosť využiť kmeňové bunky v prípade potreby ako si to potom neskôr vyčítať.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

hypatia Pozri príspevok
Zdravím,
my máme krátko pred pôrodom a rozhodli sme sa jednoznačne nechať si odobrať pupočníkovú krv.
Doporučili nám to aj na predpôrodnom kurze a taktiež rôzni známi najmä z lekárskeho prostredia. Laik samozrejme nemôže dostatočne vedieť zhodnotiť prínos tohto úkonu ale osobne si myslím že aj za cenu vysokých vstupných nákladov si uchovám možnosť využiť kmeňové bunky v prípade potreby ako si to potom neskôr vyčítať.
Keď na to máš peniaze nazvyš, tak to daj spraviť... nič ti v tom nebráni. Je to ako drahé poistenie auta ... keby niečo...
0 0
letis letis

letis je offline (nepripojený) letis

Keď na to máš, tak si môžeš vybrať medzi Mercedesom alebo Škodovkou. Kmeňové bunky ti pomôži pri liečbe najroznejších zdravotných problémov a to je výzkum ešte len v plienkach ...stemcellclinic.com/sl/clinic/treatment... Takže by som to určite neprirovnával k drahému poisteniu auta, lebo keď ho nabúraš tak ho opravíš, ale keď dostaneš mozgovú príhodu a ostane ti fungovať len jedna polka tela tak si môžeš povedať že som ušetril 850€... a nakoniec vôbec nejde o nás, ale o naše deti...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

toto je podľa mňa diskriminácia, pretože tento úkon si môžu dovoliť len tí, ktorí nato majú
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

lujza.j Pozri príspevok
toto je podľa mňa diskriminácia, pretože tento úkon si môžu dovoliť len tí, ktorí nato majú
Jooooj, koľko vecí je takých, ktoré si môžu dovoliť len tí, čo na to majú.....

Mi napadá vtip:

V nemocnici je inšpekcia. V jednej izbe vidia chlapíka, ako onanuje. Inšpektori sú zhrození, ale lekár vážne vysvetľuje: "Tento pacient trpí chorobou nadmernej tvorby spermií, preto si ich musí 5x denne ventilovať a zbavovať sa ich." Inšpektori to akceptujú a idú ďalej.

V ďalšej izbe vidia sestričku, ako pacientovi robí orálny sex. Teraz sú už naozaj zhrození a pýtajú sa lekára, či je to podľa neho v poriadku. Lekár zase kľudným hlasom vysvetľuje: " Viete, tento pacient má tú istú diagnózu, ako ten predošlý, len má lepšiu zdravotnú poisťovňu."
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som nemyslela iné veci, ja som myslela túto konkrétnu
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Moja manželka to absolvovala , je to v záujme našeho Kubka. Stálo to cca 20.000 Skk a teraz ročne platíme /ani neviem asi 20 EUR/ Najvačšiu radosť mi to urobí vtedy keď to budú vyhodené peniaze.
Naposledy upravil pivko : 03.02.11 at 17:49
1 0
letis letis

letis je offline (nepripojený) letis

Chobot Pozri príspevok
Jooooj, koľko vecí je takých, ktoré si môžu dovoliť len tí, čo na to majú.....

Mi napadá vtip:

V nemocnici je inšpekcia. V jednej izbe vidia chlapíka, ako onanuje. Inšpektori sú zhrození, ale lekár vážne vysvetľuje: "Tento pacient trpí chorobou nadmernej tvorby spermií, preto si ich musí 5x denne ventilovať a zbavovať sa ich." Inšpektori to akceptujú a idú ďalej.

V ďalšej izbe vidia sestričku, ako pacientovi robí orálny sex. Teraz sú už naozaj zhrození a pýtajú sa lekára, či je to podľa neho v poriadku. Lekár zase kľudným hlasom vysvetľuje: " Viete, tento pacient má tú istú diagnózu, ako ten predošlý, len má lepšiu zdravotnú poisťovňu."
vidím že v tom máš úplne jasno... poistka auta, onan, oral .... lenže toto nieje o zdravotnom poistení ale o tom že svojmu dieťaťu môžeš zachrániť život.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať