Zavrieť

Porady

Vseobecne rady v domacnosti!

Obcas neviem, ako si pomoct s nejakou nehodou v domacnosti, co ja viem, napriklad zuvacka nalepena na sedadle v aute, alebo ako spravne ocistit okna, urobit hovadzie dusene, ako lestit achaty, presadit jedovatu difenbachiu bez oslepnutia, alebo nalepit znamku bez na to iste miesto (tu sa natiska rada - opytaj sa Hedvigy M.)

Momentalne mam problem - ako otvorit staru zavaraninu, ked to ani za pana jana nejde.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Skús nožom nadvihnúť viečko, nech tam vojde trochu vzduchu, alebo obúchať viečkom o koberec...nech sa tam dostane trocha vzduchu a keď to za pana jana ani tak nepôjde, tak tú zaváraninu vyhoď a už sa tým nezaťažuj

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Prečo vyhadzovať celú zaváraninu? Aké je viečko? Normálne alebo so závitom? U obyčajného viečka (keď už sa nedá zachrániť pre ďalšie použitie), jednoducho lakťom zatlačím na stred viečka a krásne sa uvoľní...

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Stefan2005 Pozri príspevok
    Prečo vyhadzovať celú zaváraninu? Aké je viečko? Normálne alebo so závitom? U obyčajného viečka (keď už sa nedá zachrániť pre ďalšie použitie), jednoducho lakťom zatlačím na stred viečka a krásne sa uvoľní...
    Stefan, nemyslela som na plytvanie potravinami, božechráň...Ale niekedy sa viečko so závitom tak zapečie, že naozaj si s tým slabé žieňa nedá rady, keď nemá poruke poráááádneho chlapa
    Aj ja som sa raz takto trápila a nakoniec zaváranina skončila v koši.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Také zapečené je v podstate zalepené. Skús zavárací pohár postaviť hore dnom do nádoby s vodou na chvíľu.

    olybaba je offline (nepripojený) olybaba

    olybaba
    pozdravujem,
    nechcela som tomu verit, ked mi mama hovorievala,
    ze na zavaraninu (bez rozdielu aky ma vrchnak) treba na 10-20 sekund pustit z vodovodu teplu vodu a potom zlahka sa da zavaranina otvorit,
    otocit zavitovy vrchnak, alebo nadvihnut klasicke viecko ;
    jej rada funguje !

    Igy je offline (nepripojený) Igy

    Igy
    Tiez pri zavitovom viecku staci poklepat opacnou stranou priboroveho noza dookola po okraji viecka. Potom to ide celkom jednoducho...

    uko je offline (nepripojený) uko

    uko
    mňa brat naučil úplne jednoducho obrátiť fľašu hore dnom a silnejšie tľapnúť dlaňou a funguje to vždy. inak dobré rady do domácnosti nájdete napr. tu http://domacnost.sme.sk
    vicktor Alebo majzel a kladivo.

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Inovácia v balení batožiny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.