Zavrieť

Porady

TROPICARIUM-BUDAPEST

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
Vie mi niekto poradit ako sa z BA dostanem do TROPICARIA v Budapesti? Ono by to malo byt nejak na okraji Budapesti pri nejakom nakupnom centre Campóna. Z BA by som chcela ist vlakom. Dakujem
Naposledy upravil arizona : 14.06.11 at 19:21
Usporiadat
foresterbig foresterbig

foresterbig je offline (nepripojený) foresterbig

Hodlám navštíviť Maďarské Tropicarium (akvárium).Poprosím o rady ako sa tam dostanem a názory či to bude pekný zážitok a či sa to oplatí absolvovať aj keď to je 200 km do Budapešti.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

Dobrý deň, prosím Vás, vedel by niekto poradiť cestovanie mestskou dopravou z Ramada Resortu v Budapešti do ZOO, a do Tropicaria? Aké sú ceny MHD v Budapešti, dostať tam celodenné lístky, aké sú zľavy pre deti? Respektíve spojenie z námestia Hrdinov - k ZOO a Tropicariu? Ďakujem
0 0
ozin ozin

ozin je offline (nepripojený) ozin

Ahoj, v Budapesri existuje rodinný lístok, ktorý stojí 2200,Ft. Jeho platnosť je 48 hodín od vyznačenia.Platí pre všetky spoje/ bus, električka, metro/ . Platí pre jedného až 2 dospelých a jedno dieťa vo veku 7-14 rokov. Existuje aj 24 hodinový lístok.ten stojí 1500,00 Ft.
0 0
ozin ozin

ozin je offline (nepripojený) ozin

Spoje by som musela zistiť zo stránky, ale ak bývate v Ramada resorte určite Vám tam poradia.Ak by si chcela presné spoje tak napíš a pozriem sa na stránke.
0 0
editasara editasara

editasara je offline (nepripojený) editasara

No ešte nebývame. Plánujem nedajú dovolenku pre deti, keďže ich máme 3, tak je dosť problém niečo "last minute" chytiť. Preto vymýšľam niečo, čo by sa im páčilo. Deti majú 10,9 a 6 rokov - takže to budeme potrebovať cca 2 rodinné lístky. Autom si netrúfame po Budapešti, isto by sme zablúdili. Z Ramady chodí každú polhodinku spoj do centra, preto si myslím, že by to nebol až taký problém dopraviť sa k ZOO a Tropicária. Toto majú napísané: Bezplatná linka odchádza každú celú hodinu z Námestia hrdinov (nástup pri Galérii) a každú polhodinu priamo od Aquaworldu (výstup pri múzeu výtvarného umenia) naspäť na námestie. Predpokladám, že je to nejaký centrálny bod, z ktorého sa dá presúvať na rôzne strany mesta.
0 0
boban01 boban01

boban01 je offline (nepripojený) boban01

Ahoj ako je to s fotením v Tropicariu niekde som čítal, že je zakázané fotiť. Dík
Ešte jedna otázka dá sa platiť eurom alebo aspoň kartou?
Naposledy upravil boban01 : 12.08.11 at 13:56
0 0
AnikoAd AnikoAd

AnikoAd je offline (nepripojený) AnikoAd

My sme fotili,nikto nám nič nepovedal...Eurami sa nedá platit,kartou neviem, ale v Campone je zmenáreň,nedaleko od Tropicaria.Len pozor,ked je sviatok,je zatvorená...
Naposledy upravil AnikoAd : 12.08.11 at 14:42
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
boban01 Pozri príspevok
Ahoj ako je to s fotením v Tropicariu niekde som čítal, že je zakázané fotiť. Dík
Ešte jedna otázka dá sa platiť eurom alebo aspoň kartou?
Za fotenie sa neplatí , je tam inak zákaz fotenia , ale všetci fotia .
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

boban01 Pozri príspevok
Ahoj ako je to s fotením v Tropicariu niekde som čítal, že je zakázané fotiť. Dík
Ešte jedna otázka dá sa platiť eurom alebo aspoň kartou?
Keď už budeš fotiť, ber ohľad na tie zvieratá a foť bez blesku...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

1.tak preluskala som vsetky infosky,ale uvitala by som cerstvejsie,lebo v auguste sa tiez chystame do Tropikaria.
zaujimaju ma ceny,ci sa este stale neda platit eurom a ako dlho trva prehliadka-ak nechcem absolvovat maraton ale prijemnu prechadzku,mozno sa aj obcas pri niecom pozastavit.
2.poradte mi este,co stoji za to vidiet,ked uz sme v Budapesti-budeme len 2 dni,tak aby sme videli co najviac
3.a co sa oplati ochutnat-taky typicky zakusok-okrem dobosky,alebo tradicna kuchyna...?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

aha,a este som zabudla-najradsej by sme cestovali naspät lodou,vie niekto poradit-odkial,kolko to stoji a tak.do bratislavy alebo do viedne,a ake su ceny MHD listkov.
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Namiesto listkov sa ti oplati budapest card, pripadne rodinna denna MHD karta. Viac info najdes na http://www.budapest-card.com/48h.html

Ohladne otvaracej doby a ostatnych veci ti napisem presnejsie info buduci tyzden
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Tu najdes info o MHD v BP: http://bkv.hu/en/

Najdes tam aj planovac trasy...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

osky Pozri príspevok
aha,a este som zabudla-najradsej by sme cestovali naspät lodou,vie niekto poradit-odkial,kolko to stoji a tak.do bratislavy alebo do viedne,a ake su ceny MHD listkov.
Ako prvý príspevok beriem. Ale prečo si takéto informácie nenájdeš na nete? Veď stačí použiť Google a za pár minút to všetko vieš!
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

na nete je kopu roznorodych informacii,ako sa mam v tom vyznat,vsade pisu inak.
a snad je lepsie popytat sa konkretne,ako ist len tak na blink.
ked je google taky uzasny,naco vlastne mame poradu????
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

osky Pozri príspevok
aha,a este som zabudla-najradsej by sme cestovali naspät lodou,vie niekto poradit-odkial,kolko to stoji a tak.do bratislavy
http://www.lod.sk/mimoriadne-plavby.aspx

osky Pozri príspevok
alebo do viedne,
http://www.lod.sk/bratislava-vieden-bratislava.aspx

http://www.twincityliner.com/web/sk/...ok-a-ceny.html


osky Pozri príspevok
a ake su ceny MHD listkov.
http://bkv.hu/en/single_tickets
1 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Tropicarium v Budapešti ma dosť sklamalo. Ale keďže ide o malé akvárium a kto ešte nebol v niečom takomto, tak ho to určite poteší. Je to tam pekné, len ja som už predtým videla oveľa väčšie akváriá. Ale odporúčam. Boli sme tam asi max. 45 minút.

V Budapešti odporúčam aj veľkú ZOO. Tá sa mi páčila oveľa viac. Je to aspoň na pol dňa a možno aj na celý deň, záleží, či Vás bavia zvieratká, sú tam aj rastlinky a je to tam veľmi pekné.

Na rybárskej bašte je obchod s marcipánmi, odporúčam navštíviť a určite aj niečo kúpiť. Je to chutné. Vedľa je aj obchodík so suvenírmi - magnetky, paprika, vína, ...
2 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

Tropicarium velkostou sklamalo aj mna.keby tam neboli tie zraloky,tak tam ani nie je ani tak ćo nevidane pozerat.je to skor pre deti.sklamali ma aj mestske linky,ktore sme cakali viac nez hodinu a napokon sme museli aj tak vziat ine cisla ,lebo konkretny autobus nechodil cez vikend....a napokon to ani nestalo za to.
Budapest ako mesto je naozaj krasna,ale ludia su hnusni,trikrat sme nakupovali a trikrat nas oklamali.ked sme sa na to ozvali ,spravili sa ze nerozumeju....
celkovo pre turistov je to tam tazke ,pretoze dorozumiet sa v metre ci na ulici inak ako v madarcine je skoro nemozne.
v restauraciach sice dostanete listok v anglictine ci nemcine,casnici hovoria tiez tymito recami,ale pri platbe vas okradnu a nedokazete im to ani ked sa tm po.....
zanevrela som na Madarov,prejavili sa presne tak ako to o nich cely zivot moj oco tvrdil.a uz viem,preco je na nich taky alergicky.
1 1
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
S rodinou sme sa sem tiež chystali na viac-dňový výlet. Lákala nás Budapešť ako mesto, tropicarium a iné atrakcie. Ale obávali sme sa toho dorozumievania, konfliktov a hľadania a problémov s tým súvisiacich... Takže bolisme na pochybách a rozhodovali sme sa ešte aj nad Brnom a celkovo Čechmi. Nakoniec predsa len zvíťazili Čechi, aj keď to bolo ďalej z domu ako Budapešť...
Ďakujem za príspevky Michelle84 a Osky, aspoň vieme, že sme sa rozhodli správne
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Tropicarium - je male, ale tie zraloky a raje su super. My sme boli len tam, kvoli technickym problemom ale vraj je dobre navstivit Palac zazrakov, tiez je tam vraj nejaky aquapark...tiez mam najvacsie obavy z toho dorozumievania...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať