Zavrieť

Porady

Podanie návrhu na rozvod

Chcem sa opýtať, či môžem podať návrh na rozvod manželstva na súde v mieste môjho trvalého bydliska, alebo na súde príslušnom trvalému bydlisku odporcu? A ak to musím podať na súde odporcu, treba to tam doručiť osobne alebo sa to dá zaslať aj poštou? Za radu vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    vikky35 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, či môžem podať návrh na rozvod manželstva na súde v mieste môjho trvalého bydliska, alebo na súde príslušnom trvalému bydlisku odporcu? A ak to musím podať na súde odporcu, treba to tam doručiť osobne alebo sa to dá zaslať aj poštou? Za radu vopred ďakujem.
    Podľa mňa v mieste tvojho trvalého bydliska.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    a stačí zaslať aj poštou, ale najlepšie doporučene s doručenkou, máš doklad o prevzatí zásielky

    Arava je offline (nepripojený) Arava

    Arava
    Prosím poraďákov o radu
    má význam podať návrh na rozvod manželstva, ked manžel je dhlhodobo v zahraničí ( ani presne neviem kde ) dôvodov na rozvod je pomerne dosť, ale môžu nás rozviesť aj bez jeho neprítomnosti??

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Podľa môjho názoru to význam má, najmä keď nevieš čo robí, či nenarobí dlžoby, lebo pokiaľ ste manželia dlhy sú spoločné, Po rozvode môžeš žiadať za určitých podmienok aj o náhradné výživné.

    Arava je offline (nepripojený) Arava

    Arava
    Ďakujem za odpoveď, ani som nedúfala že mi niekto odpovie, takže ten návrh na rozvod podám.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    Arava Pozri príspevok
    Ďakujem za odpoveď, ani som nedúfala že mi niekto odpovie, takže ten návrh na rozvod podám.
    Neboj vždy sa nájde niekto, kto vie poradiť odborne alebo laicky, (v mojom prípade to bola laická odpoveď ), len treba byť trošku trpezlivý a určite sa dočkáš aj odbornej právnej rady. A keď náhodou nie, pokús sa obrátiť aj na odbor soc. vecí tam by ti mohli poradiť tiež, prípadne existujú aj bezplatné právne poradne.

    elli je offline (nepripojený) elli

    elli
    vikky35 Pozri príspevok
    Chcem sa opýtať, či môžem podať návrh na rozvod manželstva na súde v mieste môjho trvalého bydliska, alebo na súde príslušnom trvalému bydlisku odporcu? A ak to musím podať na súde odporcu, treba to tam doručiť osobne alebo sa to dá zaslať aj poštou? Za radu vopred ďakujem.
    V mieste POSLEDNEHO SPOLOCNEHO BYDLISKA MANZELOV.

    Podanie návrhu na rozvod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.