Zavrieť

Porady

LCD monitor

Neviem sa rozhodnúť pre typ LCD monitoru k PC. Má mať 19" a budem ho využívať hlavne na spracovanie amatérskej foto, cena okolo 7 000 Sk. Ďakujem za rady z porady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rakerian je offline (nepripojený) rakerian

    rakerian
    Odporúčal by som Samsung. V zobrazovacích technológiach patria medzi najlepších. A nie sú až tak drahé.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    ilom Pozri príspevok
    Neviem sa rozhodnúť pre typ LCD monitoru k PC. Má mať 19" a budem ho využívať hlavne na spracovanie amatérskej foto, cena okolo 7 000 Sk. Ďakujem za rady z porady.
    http://www.porada.sk/t58130-lcd-monitor.html
    Myslím si, že diskusia z tejto témy dokáže zaujať toho, kto má na kúpu monitora k dispozícii aj inú sumu ako 7 000 alebo 10 000 Sk.

    rakerian je offline (nepripojený) rakerian

    rakerian
    Pridám ešte jednu moju skúsenosť s kúpou monitora:

    Rozhodol som sa kúpiť si kvalitný, ale nie príliš drahý širokouhlý monitor. Pozeral som internetové obchody, porovnával parametre a ceny a nakoniec som zašiel priamo do veľkej predajne kde som si nechal predviesť niektoré vybrané typy. (Iste to poznáte - najlepšie sa vyberá obrazovka vtedy ak si ich postavíte viac vedľa seba a porovnáte obraz.) Jendoznačne vyhrával Samsung, z ktorého však mali 2 typy - jeden 19" (cena okolo 10.000,-) a druhý 20" (cena o 1000,- vyššia). Rozlíšenie 19" bolo 1400x900 a tej 20-tky bolo 1680x1050. Predtým som mal doma 17" s rozlíšením 1280x1024.
    Vyhrala moja kvázi "šetrnosť" a nakoniec som kúpil 19" monitor. Až keď som si ho doma zapojil, uvedomil som si, že aký je rozdiel medzi zobrazovanou výškou 900px a 1024px ... ..tých vyše 100px mi tam evidentne chýbalo...
    Dnes by som veľmi rád dal tisícku za 100px...

    Preto, ak si už niečo vyberieš, tak nezabudni zvážiť všetky parametre a pridať pár korún navyše. Určite sa to oplatí. Zvlášť ak robíš s grafikou (hoci sú to "len" amatérske fotky).

    Ľuboslav je offline (nepripojený) Ľuboslav

    Ľuboslav
    Neviem sa rozhodnúť pre typ LCD monitoru k PC. Má mať 19" a budem ho využívať hlavne na spracovanie amatérskej foto, cena okolo 7 000 Sk. Ďakujem za rady z porady.

    re: na kancelarsku pracu je to viac menej jedno ale na spracovanie fotografii sa zvyknu pouzivat monitory ktore su cenou trosku inde nez spominanych 7k skk. pozri napriklad tento odkaz:
    http://forum.hladacik.sk/read.php?136,2283706,2291521

    napr. ja pouyivam nec 2690wuxi a som s nim velmi spokojny ale vsetko je len o peniazoch ktore do toho chce clovek vrazit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.