Zavrieť

Porady

Vyzva na vyjadrenie k navrhu o rozvod

Prislo mi predvolanie zo sudu na pojednavanie o rozvod manzelstva.Je tam aj vyzva na pisomne vyjadrenie k prilozenemu navrhu do 7 dni. S rozvodom suhlasim ale neviem co tam mam napisat? A to mam zaniest priamo na sud alebo poslat postou? Rad by som to vybavil bez pravnika ,nechce sa mi platit za nejake vyjadrenie, ale nevyznam sa v tom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mariro je offline (nepripojený) mariro

    mariro
    Ja myslim ze to zvladnes urcite bez pravnika.A vyjadrovat sa nemusis do 7 dni.Vyjadris sa na sude.To sa tak pise.Ak ste dohodnuty a odsuhlasis, ze sa chces rozviezt, tak pravnik je uplne zbytocny.Je to vec vas dvoch.Pojdes na pojednavanie v urceny termin a tam sa vyjadris a povies druhy krat ANO.
    Dakujem za radu.To som rad ze nemusim nic vypisovat.Inac mimo reci cele to trvalo od podania ziadosti do pojednavania iba mesiac ! ! ! To som necakal ze uz vianoce budeme travit ROZVEDENI........uz len rozdelit byt a je to za mnou.Ale skusenost to je hrozna.
    Dakujem vsetkym ktory mi prispeli svojim nazorom.Net je super !

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    Doporučujem Ti predsa len poslať to písomné vyjadrenie. Prečítaj si manželkin návrh na rozvod a ak s ním súhlasíš, súdu do vyjadrenia napíš, že k tomu návrhu nemáš čo dodať, že s ním súhlasíš. A kľudne to pošli poštou - samozrejme doporučene. Nezabudni do predmetu uviesť číslo konania.

    v_mary je offline (nepripojený) v_mary

    v_mary
    Súhlasím s Eulaliou, to písomné vyjadrenie určite napíš aj so svojimi pripomienkami( či súhlasíš s rozvodom, dôvodami rozvratu manželstva, ...) Ja som si ho napísala dvojmo, zaniesla na súd - podateľňu, kde mi potvrdili prijatie. Rozhodne to urýchlilo samotné rozvodové konanie.
    Naposledy upravil v_mary : 10.11.07 at 17:35

    Vyzva na vyjadrenie k navrhu o rozvod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.