Zavrieť

Porady

Rozdiely v zaúčtovaní odprac. hodín

Ahojte poraďáci,
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
prosím o kvalifikovanú odpoveď na takýto problém. SZČO zamestnáva v potravinách 4 pracovníkov. V prac. zmluve je dohodnutý prac. čas na 40 hod. týždenne. Pracovníci pracujú viac ako počet prac. dní v mesiaci (aj soboty a nedele), a ich celkový počet odprac. hod.za mesiac nezodpovedá počtu pracovných dní v mesiaci (odpracujú vždy viac dní). Celkový počet odprac. hod. je niekedy nižší a niekedy vyšší (cca o 2 až 6 hod). Podľa toho, či odpracujú 4, 6 alebo 8 hod. za smenu. Mzdy sa spracovávajú v POHODE, ktorá vzhľadom na preddefinovanú mesačnú mzdu neumožňuje nadefinovať presný počet odprac. hodín v mesiaci. Čím vznikajú rozdiely medzi skutočnou evidenciou odprac. hodín s hodinami v POHODE.
Každému zamestnancovi je zaúčtovaná pri odpracovaní celého mesiaca vždy základná mzda (aj v prípade nižšieho počtu odprac. hodín/mesiac) a k tomu aj prémie, ktoré kompenzujú aj hodiny odpracované naviac.
Otázka:
Ako zosúladiť skutočne evidované odprac. hodiny s hodinami v POHODE ?
Je zaúčtovanie miezd prostredníctvom prémií ako kompenzácia za odpracované hodiny naviac správne?
Patrí zamestnancovi za každý odprac. deň stravné (menej ako 4 hod. neodpracoval), ak počet odprac. dní prevyšuje počet prac. dní v mesiaci ?
<o:p></o:p>
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    gasdiv je offline (nepripojený) gasdiv

    gasdiv
    Mzdy v Pohode umožňujú zúčtovať všetky odpracované hodiny, a to nasledovne: počet odpracovných dní / hodiny , nahodí program v príplatkoch je položka nadčasy, tam sa uvedú všetky hodiny odpracované nad rámec pracovnej zmluvy. V tejto položke program vypočíta mzdy za nadčas ako aj nadčasový príplatok. Stravné patrí zamestnancovi za každý odpracovaný deň, t.j. za všetky aj naviac dní s pracovn.dobou nad 5 hodín. Mzdu by som doporučovala vystaviť s položkou nadčasy a nie formou prémií. gasdiv

    bsbs je offline (nepripojený) bsbs

    bsbs
    Mila gasdiv, budem to konkretizovať. Oktober ma 23 prac.dní/184 hod. Zamestnanec odprac. spolu so sobotou a nedelou 20 dní/138 hodín (od 4 až 8 hod.) a mal 7 dní dovolenky. Keď dám v POHODE do prac. dní hodnotu 27 dní, POHODA mi odúčtuje 7 dní dovolenky a zaúčtuje mi 20 odpracovaných dní v počte 160 hod., čo nie je pravda. Tak ako to správne urobiť v tej POHODE? Daka
    Naposledy upravil bsbs : 11.11.07 at 14:32

    gasdiv je offline (nepripojený) gasdiv

    gasdiv
    Ahoj Daka, postup za 10.2007je takýto:
    23 prac.dní - 7 dovol.= 16 prac.dní. Pokiaľ v položke mzdy, personalistika, neprítomnosť zaeviduješ jeho dovolenku, systém automatický vyplní tých 16 prac.dní x prac.hodiny./napr.8/= 128 hod. na tie vypočíta aj mzdu. Potom do nadčasov zadaš všetky hodiny, ktoré sú nad limit 128 hod. V tejto položke ti vypočíta mzdu aj nadčasový príplatok. Pokiaľ máš ešte nejaký dotaz ozvi sa. gasdiv

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    bsbs Pozri príspevok
    Mila gasdiv, budem to konkretizovať. Oktober ma 23 prac.dní/184 hod. Zamestnanec odprac. spolu so sobotou a nedelou 20 dní/138 hodín (od 4 až 8 hod.) a mal 7 dní dovolenky. Keď dám v POHODE do prac. dní hodnotu 27 dní, POHODA mi odúčtuje 7 dní dovolenky a zaúčtuje mi 20 odpracovaných dní v počte 160 hod., čo nie je pravda. Tak ako to správne urobiť v tej POHODE? Daka
    POHODA ale aj iný SW "preťahuje" základné údaje zo zložky personalistika.
    Keď máš zadané, že zamestnanci majú mesačnú mzdu, POHODA preberie mes. mzdu - samozrejme prepočet neprítomností a pod. a počet hodín podľa úväzku a pracovnej doby.

    Môžeš to upraviť po výpočte mzdy na 1 záložke výpočtu (hrubá mzda), kde upravíš polia počet odpracovaných dní v ľavom stĺpci a počet odpracovaných hodín v strednom stĺpci.

    Neskúsili ste urobiť pracovné zmluvy s dohodnutou hodinovou mzdou?
    Naposledy upravil atka4 : 22.11.07 at 14:07

    Rozdiely v zaúčtovaní odprac. hodín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.