Zavrieť

Porady

Vycestovanie do thajska

Ahojte,

chcel by som buduci rok vycestovat do Thajska na dobu neurcitu (rok a viac). Chcem sa spytat, co mi z toho vyplyva, po akych uradoch musim pochodit a co povybavovat. Napada ma:
- socialna poistovna
- zdravotna poistovna

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Pefito je offline (nepripojený) Pefito

    Pefito
    Na takú dlhú dobu som ešte nebol ( max. mesiac ) . na budúci rok sa chystám znova na 6 týždňov . To mi stačia víza ( mesačné , ktoré musíš v Thajsku predlžovať) a nejaké tie očkovania .
    Inak skvelá krajina . Uži si ju !

    BOND je offline (nepripojený) BOND

    BOND
    2ge Pozri príspevok
    Ahojte,

    chcel by som buduci rok vycestovat do Thajska na dobu neurcitu (rok a viac). Chcem sa spytat, co mi z toho vyplyva, po akych uradoch musim pochodit a co povybavovat. Napada ma:
    - socialna poistovna
    - zdravotna poistovna

    Dakujem.
    Uzavrieť cestovné poistenie a cestovať.
    Thajsko však budeš musieť opustiť podľa nového zákona každy mesiac.
    Je to formalita, zaplatiš si výlet napr. z Pattaye do Kambodže na hranice ,ktory stojí aj so spatným vízom cca 2.500 Bath X 0,8cca čiže 2.000 SK.Je to lacnejšie ako keď si kúpiš viacnásobné vízum u nás ,lebo tak či tak opustiť Thajsko musíš.Dáš si za hranicou kávićku a ide sa naspať.Tak to robia aj moji kamaráti čo tam žiju.
    Tak že Šťastnú cestu.
    BOND Pozri príspevok
    Uzavrieť cestovné poistenie a cestovať.
    Thajsko však budeš musieť opustiť podľa nového zákona každy mesiac.
    Je to formalita, zaplatiš si výlet napr. z Pattaye do Kambodže na hranice ,ktory stojí aj so spatným vízom cca 2.500 Bath X 0,8cca čiže 2.000 SK.Je to lacnejšie ako keď si kúpiš viacnásobné vízum u nás ,lebo tak či tak opustiť Thajsko musíš.Dáš si za hranicou kávićku a ide sa naspať.Tak to robia aj moji kamaráti čo tam žiju.
    Tak že Šťastnú cestu.
    K tomuto by som chcel iba dodat, ze maximalne mozes stravit v Thajsku 90 dni (3*30) pocas 6 mesiacov. Cize ak budes v Thajsku 90 dni za sebou, potom budes musiet stravit mimo Thajska opat min. 3 mesiace aby si sa mohol vratit spat. Tymto sa ich Thajske kralovstvo brani tomu aby sa tam hromadne stahovali cudzinci zo zahranicia. Samozrejme su vynimky, pokial by si tam isiel studovat, resp. ak uz mas nad 50 rokov a chces si uzit dochodok, resp. ine.

    Este k 30 dnovym vizam, nie je vzdy nutne aby si opustil Thajsko a vratil sa spat aby si dostal dalsich 30 dni. Tieto viza je mozne si predlzit aj na Immigration Office, kt. su vo vacsich mestach a turistickych oblastiach v Thajsku. Poplatok je 1900 BHT, cize cca 1300 Skk

    2ge je offline (nepripojený) 2ge

    2ge
    dik za odpoved, v thajsku som uz par mesiacov, podarilo sa mi vybavit rocne studentske viza, na visaruny musim chodit kazde 3 mesiace. Ak niekoho zaujma viac thajsko, tak si pisem blog atd: www 2ge us (nemozem pridat odkaz ako klikaci, nemam dost prispevkov)

    eoneon je offline (nepripojený) eoneon

    eoneon
    Pises, ze: maximalne mozes stravit v Thajsku 90 dni (3*30) pocas 6 mesiacov.

    Toto uz neplati....

    Vycestovanie do thajska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.