Zavrieť

Porady

Zivnostnik a podvojne uctovnictvo

Dobry den,
chcem sa opytat ci existuje nejaky paragraf alebo ustanovenie zakona ktore by prinutilo zivnostnika prejst z jednoducheho uctovnictva na podvojne ? Nikde som nic take nenasla a chcela by som si byt ista.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    victoria Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcem sa opytat ci existuje nejaky paragraf alebo ustanovenie zakona ktore by prinutilo zivnostnika prejst z jednoducheho uctovnictva na podvojne ? Nikde som nic take nenasla a chcela by som si byt ista.

    dakujem
    Pozri § 9- zákona o účtovníctve, odst.2,3

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Obchodný zákonník
    § 37
    Na začiatok

    (1) Pokiaľ osobitný zákon neustanovuje inak, účtujú podnikatelia, ktorí nie sú zapísaní v obchodnom registri, v sústave jednoduchého účtovníctva o príjmoch a výdavkoch, obchodnom majetku, ako aj o záväzkoch tak, aby bolo možné zistiť čisté obchodné imanie a výsledok hospodárenia.

    (2) Podnikatelia, ktorí nie sú zapísaní v obchodnom registri, môžu účtovať namiesto v sústave jednoduchého účtovníctva v sústave podvojného účtovníctva, pokiaľ v nej budú účtovať po celé účtovné obdobie.

    Tinika je offline (nepripojený) Tinika

    Tinika
    Dobrý deň, chcem sa len opýtať. Počula som už niekoľkokrát, že v budúcnosti budú všetci platcovia DPH povinní viesť PÚ. Je to pravda? Akože si to môžem hodiť, ak neviem PÚ a bude ho treba?

    Zivnostnik a podvojne uctovnictvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.