Zavrieť

Porady

Odkúpenie časti bytu pre deti

Prosím, potrebovala by som poradiť vo veci predaja časti vlastníctva bytu. Máme byt po mojich rodičoch, ktorý bol prepísaný na mňa a môjho brata rovným dielom. Keďže v čase prepisu som už bola vydatá, môj manžel sa stal automaticky spoluvlastníkom, tzn.momentálne vlastní jednu štvrtinu bytu. Brat by chcel predať svoju polovicu, ja by som ju aj odkúpila pre naše deti, ktoré sú neplnoleté. Robím, tak z dôvodu, pretože v súčasnosti prežívame s manželom krízu, možno to dospeje k rozvodu a nechcem aby sa mu týmto pádom zvýšil podiel na byte. Ak by sa stali naše neplnoleté deti vlastníkmi jednej polovice časti bytu, zvyšuje sa manželovi automaticky podiel na byte - ako zákonnému zástupcovi ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    majetok získaný dedením nie je predmetom BSM. kúpu časti bytu môžete realizovať s manželom v prospech detí

    elzany je offline (nepripojený) elzany

    elzany
    Byt nebol nadobudnutý dedením, ale pri odkúpení do osobného vlastníctva (r.1996). Manžel je uvedený aj v LV.

    007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

    007gituska
    tak to máš potom problém. nemôžeš sa dohodnúť s manželom, že zabezpečíte deti a kúpite časť bytu po bratovi v ich prospech a zároveň prevediete svoje podiely na deti?

    elzany je offline (nepripojený) elzany

    elzany
    nechce sa dohodnúť. tvrdí, že ubližovať nám nechce, ale nie je schopný nič podniknúť. Ak by naozaj deti boli vlastníkmi polovice bytu, je možné niekde uviesť, že do dovŕšenia 18 rokov ich zákonným zástupcom budem iba ja. A v prípade potreby jednania ich budem zastupovať iba ja ???

    Odkúpenie časti bytu pre deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.