Zavrieť

Porady

Potravinárska prevádzka

S.r.o. otvára prevádzku:predaj sudového vína. Chcem s opýtať ako je to v potravinárskej prevádzke s nejakými denníkmi čo treba viesť o dodržiavaní hygienických predpisov atď.
Zatiaľ sme mali len nepotravinársku prevádzku a tam stačila inšpekčná kniha, ohlásenie prevádzky na živn. úrade,MÚ, na hygiene a to bolo všetko.
Majú potravinárske prevádzky nejaké povinnosti navyše?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    najlepšie ak zájdeš na miestnu hygienu, lebo v každom meste majú iné požiadavky(niekedy aj dosť nezmyselné). Inak s evidenciami je to rovnaké.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Pridam sa k teme otazkou, netreba tam platit nejake spotrebne dane, alebo nieco take ako v pohostinstvach, ked je tam vlastne predaj vina. To sa moze predaj aj dcl aj 100 l - poslednemu konzumentovi, nie ? Nie su tam nejake vynimky oproti napr. predajne, kde sa predava vino uzavrete ?

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    priznám sa že nemám naštudovaný zákon o spotr. dani z vína. Ale tam to bude všetko.Skúsim pozrieť a poviem.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Janca
    Pridam sa k teme otazkou, netreba tam platit nejake spotrebne dane, alebo nieco take ako v pohostinstvach, ked je tam vlastne predaj vina. To sa moze predaj aj dcl aj 100 l - poslednemu konzumentovi, nie ? Nie su tam nejake vynimky oproti napr. predajne, kde sa predava vino uzavrete ?
    Janca, asi si myslela daň z alkoholu, ktorá sa platila obci do 30.4.2004. Spotrebné dane platí výrobca. Keby predávali alkohol ( síce aj víno má určité %) ale v zákone sa hovorí o alkohole, tak by museli dávať mesačné výkazy na Colný úrad. A čo sa týka hygieny, ja by som radšej šla na OHS prípadne podala písomný dotaz. Radšej skôr, aby nebolo neskoro!

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ondrejvla dakujem za odpoved, prave prisla majitelka pre papiere a ze od 1.5.2004 musi pre colnicu vypisat papiere. Ze ked ich urobi do 14 dni bude to bez pokuty. Takze by uz malo byt vsetko v poriadku. Co sa tyka hygieny ma vraj vsetky papiere v poriadku.
    Dakujem.

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    U nás sa nebude víno rozlievať, len čapovať do fliaš. Žiadne poplatky sa mestu ani nikomu neplatia. Ale je to potravinárska prevádzka, takže sa tešíme na hygienu...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Janca
    Ondrejvla dakujem za odpoved, prave prisla majitelka pre papiere a ze od 1.5.2004 musi pre colnicu vypisat papiere. Ze ked ich urobi do 14 dni bude to bez pokuty. Takze by uz malo byt vsetko v poriadku. Co sa tyka hygieny ma vraj vsetky papiere v poriadku.
    Dakujem.
    Ale keď predávate víno, tak by ste nemali podávať hlásenie na CÚ! To je len pri alkohole!!!!
    Ak predávate alkohol, tak hlásenia na CÚ ale pozor, tie sa v priebehu roka menili!!!

    Anairda je offline (nepripojený) Anairda

    Anairda
    Veď my ani nejdeme na CÚ, to sem len niekto primiešal. Ja som sa pýtala na veci okolo hygieny a ich povolenia...

    Potravinárska prevádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.