Zavrieť

Porady

Rozšírenie predmetu podnikania

Dobrý deň poraďáci ! Chcel by som sa spýtať, rozšíriť môj predmet podnikania o "mimosúdne vymáhanie pohľadávok" , ktoré by som robil pre klientov, ktorých účtujem. Predovšetkým ma zaujíma, aké zákonné náležitosti by som musel splniť. Mám už ŽL na maloobchod v rozsahu voľných živností a vedenie účtvníctva.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Braňo , asi s tým nemá nikto skúsenosť . Doporučujem však zatelefonovať na Vás príslušný Živnostenský úrad a zistiť tam , pod čo by táto Tvoja činnosť spadala .t.j. pod aký predmet činnosti a čo k tomu potrebuješ. A budeš hneď vedieť na čom si .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Našla som niečo , že by to mohlo byť

    1/ faktoring a forfaiting /mimosúdne vymáhanie pohľadávok/
    alebo
    2/ vymáhanie pohľadávok mimosúdnou cestou


    Takto som to našla na nete .
    Naposledy upravil Zita5 : 16.11.07 at 09:24

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ďakujem veľmi pekne, rád by som však vedel, že čo všetko musím splniť (vzdelanie a pod.)

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Nevedela som to nájsť , čo k tomu potrebuješ , nakoniec som sa informovala na ŽÚ a dostala som info na moje prekvapenie , že je to voľná živnosť .....čo ma dosť prekvapilo .

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Len doplním: keďže podľa zistenia Zitky je to voľná živnosť, potrebuješ len vyplniť tlačivko ohlásenie živnosti a priložiť Sk 100,-- kolok na jednu živnosť.

    Rozšírenie predmetu podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.