Zavrieť

Porady

občianské združenie

poradte mi. poprosili ma účtovať občienskému združeniu. nemam v tejto teme skusenost. mam uctovat jednoduche alebo podvojne uctovnictvo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Pokial sa tento rok este neuctovalo, je potrebne sa na zaklade minulorocneho obratu a toho ci OZ podnika alebo nepodnika rozhodnut pre jednoduche alebo podvojne uctovnictvo. Pokial neprekrocili obrat 3 miliony a nevykonavaju podnikatelsku cinnost staci viest jednoduche uctovnictvo.

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Rozdiel v peňažnom denníku nie je, len je potrebné rozlišovať príjmy a výdavky ovplyvňujúce a neovplyvňujúce daň z príjmu viac ako pri klasickom jednoduchom účtovníctve u živnostníka. Každá nezisková organizácia má svoje špecifiká a vždy je potrebné vychádzať zo stanov alebo inej zakladateľskej listiny, kde ma uvedene svoje hlavne nezdanovane cinnosti, posudzovat ci ma prijmy, ktore su zdanovanymi ako napriklad prijmy z reklamy, prenajmu .....

    Uľa je offline (nepripojený) Uľa

    Uľa
    Prosím vás o radu: TJ - združenie občanov má v stanovách uvedené nasledovné:
    "Zdrojom majetku TJ sú príjmy z členských, oddielových a iných príspevkov, príjmy z telovýchovnej, športove, spoločenskej a ostatnej činnosti, z výnosov vedľajšieho hospodárstva a i iných povolených podnikateľských činností, ďalej dary, príspevky, dotácie, prípadne iné príjmy"
    A teraz som na pochybách aké účtovníctvo viesť, pretože predtým viedli JÚ a neviem či je to správne. TJ dostáva príspevok od obce - ktorý nie je predmetom dane a jediným ďalším príjmom bolo vstupné na šporotvé podujatia, ktorú sú zase od dane oslobodené. Tak neviem ako začať. Poradíte mi, prosím?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Pokiaľ nepodnikajú a neprekročia obrat 3 milióny úplne vystačíš s jednoduchým účtovníctvom. To ze maju v stanovach napisane, ze zdrojom prijmov mozu byt az zdanovane prijmy z podnikatelskej cinnosti este neznamena ze ich skutocne aj maju.

    občianské združenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.