Zavrieť

Porady

A1B + Krv

Dnes som darobal, 1. a ked som tam zavolal mi teta povedala ze mam A1B +, co viete o tejto krvy porozpravajte vyhody a nevyhody........
Usporiadat
IceRia IceRia

IceRia je offline (nepripojený) IceRia

Ja mám tiež A1B+ Ale dozvedela som sa, že ja by som krv nemohla darovať ani keby som chcela. Mám príliš nízky tlak, keď som bola na odbere krvi, sestrička sa tak bála mi vziať čo len do tej striekačky celý čas ma zasypávala otázkami typu: "Cítite sa dobre? Nieje vám zle? Netočí sa vám hlava? Naozaj?" A keď sa konečne odhodlala, donútila ma 10 minút ležať, potom mi naliala cocacolu a snažila sa mi strčiť 50 Sk do ruky, aby som si okamžite šla niečo kúpiť do potravín naproti, lebo sa bála, že po ceste domov odpadnem (keďže na odber krvi sa chodí nalačno). Nakoniec som teda šla domov s lízatkom v ústach a plnou hrsťou ďaľších lízatiek, keby náhodou...
(Chodím ešte k svojej detskej lekárke)
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
neviem či to tu môžem uverejniť, ak nie, tak to prosím nahláste a zmažem to, pred chvíľou mi volala kolegyna z dovolenky, a povedala mi smutne spravy, na zaklade nich som stvorila tento e-mail:
! ! ! DARCOVIA KRVNEJ SKUPINY A Rh + ! ! !


darujte prosím nášmu deduškovi Ing. Jozefovi Gdovinovi, r. nar. 1929 krv

môže mu výrazne pomôcť, zlepšiť, uľahčiť toto ťažké obdobie.

Leží vo FN na Tr. SNP 1 v Košiciach, na III. posch. na Internej klinike.


Ak nie ste ten pravý darca, pomôžte, prosím, tento súrny e-mail aspoň preposlať ďalej!

Ď A K U J E M E !!!
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Chobot Pozri príspevok
Echantos, aby si mal pár informácií, tak sa s tebou podelím s tým, čo viem ja.

Krvné skupiny sú (v závislosti od typu červenej krvinky):
"0"
"A"
"B" a
"AB".

Okrem toho poľa toho, či sú v krvi protilátky (RH antigén), tak sa určuje RH faktor a ten môže byť pozitív (+, teda obsahuje antigén) alebo negatív (-, neobsahuje antigén).

4/5 ľudí majú pozitív, 1/5 negatív. Teda negatívne skupiny sú vzácnejšie, preto stále nemocnice vyzývajú ľudí, ktorí majú negatív, aby darovali.

Podľa štatistiky (Wikipedia), v EU je výskyt krvných skupín približne nasledovný:

 
0+ 36%
A+ 37%
B+ 9%
AB+ 3%
0- 6%
A- 7%
B- 1%
AB- 1%
Patrím k 1% menšine ...
No ale toto, tak málo nás je?
0 0
vandapanda vandapanda

vandapanda je offline (nepripojený) vandapanda

Chobot Pozri príspevok
Krvnú skupinu bude mať dieťa po jednom z rodičov. Môže sa však stať, že bude mať iný RH faktor. Poznám prípad, kedy obaja rodičia sú RH faktor + a ich dieťa má RH faktor -. Krvnú skupinu má po otcovi (A).
no pozor, tak isto ako moze mat dieta RH- hoci obaja rodicia su RH+, tak isto dieta nemusi mat skupinu ani jedneho z rodicov, ak su napriklad obaja heterozygoti (napr jeden A a druhy B) tak dieta moze byt 0 alebo aj AB.
Tak isto v pripade rodicov 0 a AB, dieta nikdy nebude mat skupinu ani jedneho z nich ale bud A alebo B.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať