Zavrieť

Porady

Tromboza

Moj manzel trpi trombozou- upchavanim ciev prosim ma niekto s tym nejake skusenosti?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
ubka Pozri príspevok
Súhlaím, západná medicína neklasifikuje liečbu pijavicami ako liečebný postup, v alternatívnej je to však jeden s postupov s výraznou odozvou. Doporučila by som pre chorých na trombózu pravideLne konzumovať pohánku-obsahuje rutín, ktorý prospieva chorým cievam. Toto ochorenie si vyžaduje sledovanie u lekára a samozrejme zodpovedný prístup pacienta. vždy liečba závisí od štádia ochorenia. Je to však ochorenie, ktoré nemožno podceňovať, lebo dôsledky ignorácie liečby môžu riadne skomplikovať pacientovi život, ba ho aj ukončiť.
to je ďalší mýtus - len surová pohánková vňať obsahuje rutín, nie bežná pohánka
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
simbata Pozri príspevok
Melnick, a to z akého dôvodu? o tom som fakt ešte nepočula, že zeleninu s vitamínom K to viem, nakoľko oslabuje lieky ale prečo práve ovocie nie???
Moja švagriná má/ možno mala/ lekársku knihu strašne starú a v nej som to kedysi vyčítala / to som ale brala z pleca na plece/, chcela som si to znovu pozrieť/ už je to aktuálne/ ale osoba, ktorej knihu požičala, tvrdí, že už jej ju vrátila. Verím, že taký skvost sa ťažko vracia.

skús si viac všímať svoje telo po tom, ako skonzumuješ ovocie.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Melnick Pozri príspevok
Pri tombóze sa neodporúča jesť ovocie v surovom stave, ale upraviť si ho tepelne.
Niečo na tom bude Majočka...
Môj brat sa liečil dlhodobo na trombózu a predpísali mu lieky, kde si neprečítal poriadne letáčik a lekár ho akosi pozabudol upozorniť , že s týmito liekmi nemá jesť niektoré druhy potravín, najmä ovocie a zeleninu v surovom stave.
Po troch rokoch užívania liekov pribral 30 kg a úplne mal rozhádzaný metabolizmus. Na tento fakt prišiel brat až po konzultáciách u obezitológa a veruže je ťažké s tými kilami bojovať teraz.
3 0
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

Danushka, na trombózu sa užívajú warfarin či orfarin a v letáčiku veru o surovom ovocí nič nie je. Dokonca ani nie je zakázané jesť zeleninu s vitamínom K, len jej príjem by mal byť stabilný, aby nekolísali hladiny tohto vitamínu alebo neboli príliš vysoké.
Na to ovocie sa nabudúce skúsim opýtať hematologičky, lebo v mojom príbalovom letáčiku veru nič nie je a ani nič nevravela práve o ovocí. Samú ma to zaujíma ako by to mohlo liečbu ovplyvňovať alebo prípadne aj zhoršovať zdravotný stav.
Čo sa týka priberania, tak neviem či to mal brat z liekov alebo skôr zo zlej životosprávy, pretože ja užívam už lieky na trombózu veľmi dlho a takýto vplyv veru nemajú. Skôr vidím problém v tom, že ľudia majú problémy s pohybom, napr. ako v mojom prípade, že noha veľmi bolí, tak viac posedávajú, papkajú rovnako a jedného dňa sa zobudíš a máš nacapených x kíl na sebe. Avšak warfarin má neblahý vplyv na hladiny cholesterolu v tele, ale z toho sa nepriberá, to má skôr dôsledky na kvalitu ciev.

a som rada, že sa tu takto trošku rozbehla diskusia
0 0
globalpartner globalpartner

globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

Tiež sa pripojím pred piatimi rokmi som prekonal tažkú trombozu, absolvoval som klasickú liečbu injekciami do brucha orfarin a kedze som robil poistováka napriek bolestami som lietal za klientami.
Chvalabohu po cca 1,5 roku som mal velmi dobré výsledky, preventívne vsak aspon raz za rok idem na rentgen ciev a beriem 1tbl 5mg anopirín denne a samozrejme pohyb aj ked mám teraz dost sedavé zamestnanie vodica.
Obcas ma prepadnú bolesti nôh- syndrom tazkých nôh na to sa mi osvedcila konská mast a posledne aj bilinny prípravok s pridaním "dabluvho drápu" od spol. Ametyst.

P.s.
Ovocie som jedol bez obmedzenia.

Doporucujem mám stým dobré skúsenosti
Naposledy upravil globalpartner : 21.07.10 at 15:15
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

bettylou Pozri príspevok
to je ďalší mýtus - len surová pohánková vňať obsahuje rutín, nie bežná pohánka
Nemám vo zvyku hádať sa, ale klikni na net Pohánka a prečítaj si....
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
Ak má niekto problém so zanášaním ciev mal by si dať pozor v prvom rade na vodné hospodárstvo v tele - piť hlavne čo najčistejšiu v maximálnej miere nesýtenú a demineralizovanú vodu prevádzkovej teploty nášho vnútorného tela. Následne zabezpečiť vylučovanie kyslých toxínov v dopoludňajších hodinách,
zabezpečiť požívanie potravín a požívatín, ktoré tomu ktorému človeku nespôsobí prekyslenie, toto sú len prvé tri základné fázy správneho prístupu, ako odolať trombotickým prejavom, ale i zabezpečenie elasticity ciev.
0 0
VALIKA60 VALIKA60

VALIKA60 je offline (nepripojený) VALIKA60

Zistili mi trombozu v ľavej končatine na 4 miestách bola som v nemocnici a teraz po prepustení mi doktor predpísal do správy šetrenie nohy a zároveň pohybovú aktivitu vie mi niekto vysvetliť čo to znamená? že čo mám vlastne robiť,??? a ešte dalšia vec predpísal mi pančušku sťahovaciu na nohu a já si to vôbec neviem natiahnúť len po koleno celá pančucha sa šmýka dole zo stehna tak ako ju používajú iný? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nosím sťahovacie pančuchové nohavice a v lete je to poriadna "otrava"
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Valika, ja mám tiež trombózu a následne som sa dostala do nemocnice s embóliou. Šetrením rozumiem /mne to tak bolo vysvetlené/, neprekladať nohy cez seba pri sedení, keď je možnosť nohy vykladať vysoko, pri spaní som si dávala k nohám ďalší zrolovaný paplón aby som mala nohy vyššie.
Nefajčiť, nebrať antikoncepciu. Pohyb, dlhé prechádzky a bicyklovanie. Ja som nosila pančuchy, kým som ich obliekla tak som sa spotila ako kôň. Ak sa ti zošuchuje asi máš zlú veľkosť.
Prikladám ešte niečo odborné nie z mojej hlavy:
Komplikácie
Najviac obávanou komplikáciou trombózy je vytvorenie embólie uvoľnením a odplavením trombu. Ten sa môže krvnou dostať do pľúc (pľúcna embólia) alebo do mozgu (mozgová porážka) a viesť dokonca k smrti. Rovnako vážnou komplikáciou, ktorá ohrozuje život, je osídlenie trobmu baktériami a rozšírenie tohto zápalu na krvnej ceste (sepsa).
Veľmi dlhotrvajúcu komplikáciu predstavuje vytvorenie kŕčových žíl, keď cieva s trombom ostane uzavretá a vytvoria sa „obchvatné“ cesty povrchovými žilami. Trvalé bránenie toku krvi hlavne z nôh môže nakoniec ústiť do vytvorenia vredov (ulcus cruris), ktoré majú veľmi zlé vyhliadky na liečenie (takzvaná „otvorená noha“).

Profylaxia
užívanie liekov proti zrážaniu krvi (heparín)
orálne antikoagulanciá (Marcumar)
používanie sťahovacích pančúch pred operáciami alebo po pôrodoch
včasný pohyb
liečebná gymnastika
všeobecne vyhýbanie sa rizikovým faktorom ako je fajčenie, nadváha alebo užívanie antikoncepčných piluliek
pri arteriálnych tromboembóliách kyselina acetylsalicylová (Acylpirín)
dostatočný prísun tekutín
po prekonanej venóznej trombóze dolných končatín sa odporúča, napr. pomocou špeciálnych „žilových vankúšov“, spávať s vysoko položenou (položenými) nohou (nohami), a síce 15 – 20 cm vyššie než srdce

Prognóza
Každý pacient, ktorý prekonal trombózu, je ohrozený opätovnou trombózou (recidívou). Pri existencii rizikových faktorov je nutné v týchto prípadoch dbať na konzekventnú profylaxiu proti trombóze. V mnohých prípadoch sa vyvíja posttrombolický syndróm. Pod tým rozumieme trvalú slabosť žíl s príslušnými následkami: ukladanie vody do tkaniva (edém), vznik kŕčových žíl (varixy), zápal kože (dermatitída) a tvorba vredov (ulcera).
2 0
EVELINA60 EVELINA60

EVELINA60 je offline (nepripojený) EVELINA60

Mám zistenú trombozu žíl ,ale krčové žili vonkajšie nemám celá noha mi opúcha musím nosiť pančuchu ale sotva mi to pomáha.Lieky užívám detralex už 1mesiac ale stav sa mi nezlepšil aspoň nebadám žiadne zlepšenie.Zvykne ma často svrbieť noha na tých miestách kde sú tie cievy postihnuté potierám si to s krémom ale dočítala som sa že je aloe vera dobrý na to . Môže niekto poradiť aký aloe vera krém alebo aj niečo iné s čím máte skúsenosti čo by mi tak pomohlo.A pokial mám zistenú trombozu môžem do bazéna s teplou vodou ??? nezhorší mi to stav ???Prosím poradte.Dakujem.
0 0
simbata simbata

simbata je offline (nepripojený) simbata

EVELINA60 Pozri príspevok
Mám zistenú trombozu žíl ,ale krčové žili vonkajšie nemám celá noha mi opúcha musím nosiť pančuchu ale sotva mi to pomáha.Lieky užívám detralex už 1mesiac ale stav sa mi nezlepšil aspoň nebadám žiadne zlepšenie.Zvykne ma často svrbieť noha na tých miestách kde sú tie cievy postihnuté potierám si to s krémom ale dočítala som sa že je aloe vera dobrý na to . Môže niekto poradiť aký aloe vera krém alebo aj niečo iné s čím máte skúsenosti čo by mi tak pomohlo.A pokial mám zistenú trombozu môžem do bazéna s teplou vodou ??? nezhorší mi to stav ???Prosím poradte.Dakujem.
Ahoj Evelina. Trombóza sa nerovná kŕčové žily. ja som ju prekonala už 2x a 1x to bolo pred 7 rokmi a do teraz nemám žiadne kŕčové žily.
Čo sa týka toho svrbenia, tak mne sa čosi podobné vôbec nedialo, možno to je len tými pančuchami, predsa len v nich pokožka nedýcha a čo si budeme hovoriť, sú fakt nechutné.
No a teplá voda NIE! hematologička aj cievny mi vyslovene zakázali horúce kúpele, sauny, masáže, to všetko je vraj tabu. Takže ak by si sa chystala do čohosi podobného, odporučila by som ti radšej zavolať cievnemu, ktorý vie ako si na tom s tou trombózou a povie ti, či to je v tvojom prípade vhodné. Mne ostali niektoré žily trvalo uzavreté, takže niečo také vôbec nesmiem.
0 0
martahu martahu

martahu je offline (nepripojený) martahu

svagrina je po operacii žily na dolnej končatine,asi 1mesiac,nohu ma stale opuchnutu boli ju,po operacii uživala anopirin ateraz jej zistili trombozu.nasadili jej 10injekcii flexiheparine a potom warfarin neviem .pytam sa či je to dobre a či ma len ležat alebo može chodiť.
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Dobrý deň.Manželka mala tiež trombózu v lýtku pred mesiacom.Pichala si injekcie do brucha,teraz má Warfarin,mimo toho užíva lieky na tlak a nejaké betablokátory,ktoré mala aj pred trombózou.Antikoncepciu jej lekárka hneď vysadila.Teraz ju začali akoby štípať nohy na stehnách-nemá ani opuch ani nič podobné,nemáte niekto s týmto skúsenosť?Ešte užíva Mobivenal micro
Naposledy upravil peterkos2 : 11.03.12 at 08:28
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

peterkos2 Pozri príspevok
Dobrý deň.Manželka mala tiež trombózu v lýtku pred mesiacom.Pichala si injekcie do brucha,teraz má Warfarin,mimo toho užíva lieky na tlak a nejaké betablokátory,ktoré mala aj pred trombózou.Antikoncepciu jej lekárka hneď vysadila.Teraz ju začali akoby štípať nohy na stehnách-nemá ani opuch ani nič podobné,nemáte niekto s týmto skúsenosť?Ešte užíva Mobivenal micro
O každom nežiadúcom účinku lieku by mal byť informovaný lekár, pri warfaríne to platí dvojnásobne!!!
Píšeš, že manželke bola vysadená antikoncepcia, chcem len upozorniť, že pri liečbe warfarínom nesmie manželka v žiadnom prípade otehotnieť, na to treba dať veľký pozor!!!
0 0
katyaka katyaka

katyaka je offline (nepripojený) katyaka

nadabila som na tuto diskusiu ,
žila som cely zivot aktivne - zdrava strava, pohyb, turistika, primerana vaha, otec i mama mali trombozu,
pred 10- timi rokmi som bola operovana na krcove zily /mala som vyse 40-sat rokov/, dva roky pohoda a naraz som dostala "ruzu" s horuckami - vyliecene a dodnes sa neopakovala, po dalsom roku mi zmodreli prsty na nohach, ukrutna bolest clenka a chodidla i v pokoji a velke svrbenie- z ortopedického hladiska bez zlomeniny cize som sa antibiotikami a mastou proti plesni na PN vystrabila, nastalo obdobie pokoja a po case nastupili bolesti nohy pri chodzi - angiolog mi prepisal stahujuce pancuchy ani to nepomohlo - specifikovala by som to ako bolest ked stlacime udrete miesto - len to trvalo s tou pancuchou v kuse/, znova navsteva ortopeda - predpisal mi vlozky do topanok, obvodna lekarka brala bolest ako normalne potiaze po operacii zil,-ved noha bola celkom pekna ziadne neprimerane defekty ,vlani v maji mi predkolenie mierne spuchlo a miernucko chytilo modrasty nádych - hlavne v chodidle/ vobec nie skarede modriny/, bolesti pri chodzi mam roky stale takze som to uz brala ako nutnu sucast zivota, obv. lekarka mi dala listok na cievne - volala som na objednanie sa - tak som bola odporucena ze sa mam ozvat po 2 mesiacoch lebo maju plno, tak heparoid, octanova mast, detralex dalej acylpirin boli moje lieky, cesnak i cibula je u mna vseliekom uz celych 10 rokov od prvych potiazi, dalej v postupke nastal tazky srdcovy infarkt spodnej steny s kardiogénnym sokom, pricinu mi nedefinovali, lieky beriem dodnes - kardiokontroly absolvujem polrocne, poskodena chlopna sa mi krasne zregenerolovala a som v podstate zdrava, pocas PN-ky noha nebollela akoby som nikdy potiaze nemala /brala som okrem inych liekov Anopyrin a Trombex - ten uz je kardiologom vysadeny,/ po nastupe do prace asi po mesiaci paaac - prejdem cca 100 krokov a kruta bolest musim dlho oddychovat chvilami neviem nohu pri chodzi ani koordinovat - akoby bola strpnuta, v pokoji ma nastasie nic neboli iba ked si stlacim lytko- tupa silna bolest v predkoleni/, bola som vo februari na sono na cievnom - vraj mam upchate cievy - objednana na liecbu som na zaciatok aprila teda po 2 mesiacoch zatial chodim do prace bez akejkolvek liecby /okrem tej poinfarktovej/ i bez liekov od bolesti- obvodna lekarka mi opat predpisala len Detralex- uz davno som ho dobrala, trpim a poctivo cakam na zac. aprila, do prace i z prace chodim so slzami v ociach /teda na najblizsiu zastavku MHD/ a pevne dufam ze sa z tohoto kolotoca raz vymocem / vahu mam v norme, tlak mam celozivotne nizky.... a podotykam nie som hypochonder!!! na PN-ke som bola len so seknutymi krizami a po tom infarkte......ono v podstate neviem ci mi niekto poradi, nikdy som o lekaroch nepochybovala, som optimista, ale zda sa mi ze v mojom pripade akoby som bola priesvitna a nic na mne nie je nevidno alebo kde a co sa pokazilo....??? hladam i alternativy samoliecby ked mi uz ani v aprily lekar nepomoze- vie mi tu niekto poradit? chcem skusit Serrapeptazu- ?????dakujem za vsetky odpovede - vvelmi pekne!!!
0 0
Lujza-Maria Lujza-Maria

Lujza-Maria je offline (nepripojený) Lujza-Maria

Viete my poradiť môžem cviciť ked som dva krat prekonala trombozu?Som na liecbe ktoru uz budem musiet brat stale zistili my ze to mam dedicne.Snažim sa jest vela ovocia a zeleniny a kuracie mäso a hlavne vela piť tekutin.Pijem caj z pohanky.Pravidelne chodim na hematologiu aj cievne vysetrenie vysledky mam fajn nosim pravidelne kompresivne pancuchy.Kedze je teraz leto rada by som ich dala dole a nosila kratasi alebo saty je to mozne aby som to tak urobila nemozem sa vystavit ohrozeniu ked nebudem mat pancuchy?
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Ano,cvičiť pri tomto probléme je nutné,ale skôr chôdza,chôdza do schodov,plávanie či bicykel,nie sú dobré otrasy a skoky.Vždy ked je trochu času nohu vyložiť hore,zvýšiť aj pri spaní a je vhodné venovať sa aj koži,pretože koža prvá trpí pri problémoch s cievnym zásobovaním.Tiež rozhodne nepodceniť ani najmenší úraz,pretože pri horšom cievnom zásobení sa rany zle hoja a je riziko vredu predkolenia.Bandáž a držanie si váhy je samozrejmosť.
0 0
Lujza-Maria Lujza-Maria

Lujza-Maria je offline (nepripojený) Lujza-Maria

VALIKA60
Zistili mi trombozu v ľavej končatine na 4 miestách bola som v nemocnici a teraz po prepustení mi doktor predpísal do správy šetrenie nohy a zároveň pohybovú aktivitu vie mi niekto vysvetliť čo to znamená? že čo mám vlastne robiť,??? a ešte dalšia vec predpísal mi pančušku sťahovaciu na nohu a já si to vôbec neviem natiahnúť len po koleno celá pančucha sa šmýka dole zo stehna tak ako ju používajú iný? Ďakujem.
Mne najviac vyhovuje znacka Brilianc
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
Aj keď neskoro, ale predsa z mojich skúseností angiologivia zbytočne predpisujú lieky na rozšírenie ciev a to z viacerých dôvodov. jeden z nich je možnosť krvácania do mozgu, napr. všímajte soli v lieku sa usadzuju z vnútornej strany žily, čo teda mizne aj škodiť, žiaľ predpisy nútia lekára robiť z pacienta pokusneho králika a pre farmafirmy dobrý biznis....
1 2

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať