Zavrieť

Porady

jódové tabletky

Prosím vás, neviem či všade na Slovensku je teraz výmena jódových tabliet, ale zaujíma ma jedna vec. Manžel je odcestovaný, bývame u mojich rodičov, on nemá u nás trvalý pobyt ale inde - v rámci okresu. môžem aj jemu vymeniť na polícii tieto tablety? či to musí len vymieňať obecný úrad??ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kazu je offline (nepripojený) Kazu

    Kazu
    Pohar Pozri príspevok
    Prosím vás, neviem či všade na Slovensku je teraz výmena jódových tabliet, ale zaujíma ma jedna vec. Manžel je odcestovaný, bývame u mojich rodičov, on nemá u nás trvalý pobyt ale inde - v rámci okresu. môžem aj jemu vymeniť na polícii tieto tablety? či to musí len vymieňať obecný úrad??ďakujem.
    Nerobí sa to náhodou len okolo atómových elektrární? V tomto by ti mohla poradiť abel, tá už tuším jódové tablety fasovala. U nás som o takomto prídele nepočula.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Polícia a jódové tabletky. Môžeš to prosím vysvetliť bližšie.Asi mi niečo uniklo.

    --------
    Veronika

    kitky je offline (nepripojený) kitky

    COGITO ERGO BOOM kitky
    Pohar Pozri príspevok
    Prosím vás, neviem či všade na Slovensku je teraz výmena jódových tabliet, ale zaujíma ma jedna vec. Manžel je odcestovaný, bývame u mojich rodičov, on nemá u nás trvalý pobyt ale inde - v rámci okresu. môžem aj jemu vymeniť na polícii tieto tablety? či to musí len vymieňať obecný úrad??ďakujem.
    Nebudem tu prepisovat cele clanky, ktore som nasla na internete. Zadaj si do vyhladavaca jodove tabletky a tam najdes vsetko potrebne.

    Pohar je offline (nepripojený) Pohar

    Pohar
    veronikasad Pozri príspevok
    Polícia a jódové tabletky. Môžeš to prosím vysvetliť bližšie.Asi mi niečo uniklo.


    --------
    Veronika
    bývame blízko Jasl. Bohuníc........dosávali sme jodové tabletky v prípade havárie.....takže som chcela toto info pre môjho manžela...

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Pohar Pozri príspevok
    bývame blízko Jasl. Bohuníc........dosávali sme jodové tabletky v prípade havárie.....takže som chcela toto info pre môjho manžela...
    Tabletky sa menia na obecnom úrade.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Manual Pozri príspevok
    Tabletky sa menia na obecnom úrade.
    Presne. Obecný úrad. Viem, že v jednom okolitom meste u nás to menila mestská polícia (asi nemali okrem pokutovania do čoho pichnúť ). Takže možno preto je tu spomínaná polícia. Ale na mestskom-obecnom úrade budú určite vedieť viac.

    PS: ak ich už nemáš doma a potrebuješ nové, tak im proste povedz, že si ich vrátila do lekárne.

    PS2: v prípade malej havárie je to na nič. V prípade veľkej havárie ti to predĺži život možno o zopár hodín....

    EDIT: jódové tabletky sa týkajú každého, kto má trvalý pobyt v 30km pásme od JE Jaslovské Bohunice...
    Naposledy upravil Martin Mocko : 26.11.07 at 21:07

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Pohar Pozri príspevok
    bývame blízko Jasl. Bohuníc........dosávali sme jodové tabletky v prípade havárie.....takže som chcela toto info pre môjho manžela...
    Stačí prísť so svojim občianskym preukazom a môžeš zobrať tabletky pre celú rodinu, trvalé bydlisko sa nesleduje.
    http://www.joj.sk/trnavsky-kraj/3-11...olicajtov.html

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    Aj my patríme do oblasti 30 km od jadr.elektrárne a výmena jódových tabletiek sa na dedine robí na obecnom úrade. V meste sú na to určené viaceré inštitúcie (polícia, mestský úrad, technické služby a pod.) (Tabletky sú vraj dobré tesne po výbuchu, kedy vzniká rádioaktívny jód a telo má tendenciu ho prijať. Ak však užijeme zvýšenú dávku jódu, potom už telo by nemalo prijímať ten rádioaktívny. Aká je však skutočnosť, to neviem a dúfam, že ani nebudem vedieť.)
    Naposledy upravil JAJA11 : 27.11.07 at 09:56 Dôvod: doplnenie

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    machinak Pozri príspevok
    EDIT: jódové tabletky sa týkajú každého, kto má trvalý pobyt v 30km pásme od JE Jaslovské Bohunice...
    A čo tí, ktorí žijú v pásme 30km od JE Mochovce?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Pohar Pozri príspevok
    bývame blízko Jasl. Bohuníc........dosávali sme jodové tabletky v prípade havárie.....takže som chcela toto info pre môjho manžela...
    aj ja bývam blízko Jasl.Bohuníc, tablety sme dostávali na OcÚ, dospelí po krabičke tuším 4 ks, a pre dieťa som dostala 2 ks.
    Ale myslím si, že keby niečo s atómkou, nepomôžu nám ani tablety.
    A ešte staré sa odovzdávali pri preberaní nových.

    belanka je offline (nepripojený) belanka

    belanka
    U nás to bolo rovnako.Keď sa tablety menili,pýtali sa na počet osôb v domácnosti a dali podľa toho.Nezáležalo na trvalom pobyte ani ničom inom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.