Zavrieť

Porady

náhrada príjmu pri DPN

Ahoj,
máme zamestnanca, ktorý je viac ako rok vypísaný. Teraz priniesol potvrdenie o novej nemoci - bez nároku na nemocenské dávky. Druhá nemoc priamo nadvazuje na prvú. Má nárok na náhradu príjmu pri DPN od zamestnávateľa?
Ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil Jana3 : 03.12.07 at 08:25
Usporiadat
Jana3 Jana3

Jana3 je offline (nepripojený) Jana3

To nikto nevie???
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Jana3 Pozri príspevok
To nikto nevie???

Za 4 minúty?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jana3 Pozri príspevok
To nikto nevie???

To, že nemáš ihneď odpoveď neznamená, že ju nikto nevie.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

No a odpoveď na tvoju otázku je: ak bola jeho prvá PN riadne ukončená a doniesol začiatok novej PN, tak áno, má nárok na náhradu príjmu počas prvých 10 dní.
0 0
Jana3 Jana3

Jana3 je offline (nepripojený) Jana3

Ďakujem veľmi pekne
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Prosím o pomoc pri výpočte denného vymeriavacieho základu zamestnanca.
Zamestnancovi vznikol PP 01.01.2008. Od 10.1.2008 do 18.1.2008 bol na PN , ostatné dni mal odpracované. VZ sa zisťuje z obdobia od 01.01.2008 do 09.01.2008. Jeho mesačné mzda je 20 500 Sk. Program mi vypočítal DVZ vo výške 854,1667 Sk. Podľa mňa nie je správny. Pomôžete ?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Mne vyšlo 693,3333 (20500/23*7=6240/9)
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Presne tak , aj mne vyšla takáto suma , takže absolútne netuším odkiaľ to môj múdry soft nabral.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

nemal okrem vyššie uvedenej mesačnej mzdy vyplatené ešte aj nieč iné, čo mu navýšilo VZ na NP za tých 9 dní ?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

jankasm Pozri príspevok
No a odpoveď na tvoju otázku je: ak bola jeho prvá PN riadne ukončená a doniesol začiatok novej PN, tak áno, má nárok na náhradu príjmu počas prvých 10 dní.
A ak je na tej PN napísané - len ako ospravedlnenie neprítomnosti v práci? Aj vtedy sme mali zamestnancovi zaplatiť? Program mi po zadaní PN po 52. týždni dal voľno povolené neplatené a PN sme neplatili. V soc. poisťovni a v zdravotnej poisťovni sme to nahlásili ako PN po 52. týždni.
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Nie nemal ,žiadny iný príjem len tú DPN a zvyšok odpracoval. Ale včera som si nahodila takúto situáciu v OLYMPE a tam mi vyšla zase iná suma DVZ , konkrétne VZ za obdobie 1.-9.1.2008 mi vyšlo 5834 Sk a DVZ 648,2273. Tak už som z toho jeleň. Neviem , ale si myslím , že výpočet , ktorý je uvedený vyššie je správny . Čo vy na to ?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Výpočet od Maríny je správny. (prísp.č.8)
Naposledy upravil Andyke : 29.01.08 at 16:18
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

IVEB Pozri príspevok
Nie nemal ,žiadny iný príjem len tú DPN a zvyšok odpracoval. Ale včera som si nahodila takúto situáciu v OLYMPE a tam mi vyšla zase iná suma DVZ , konkrétne VZ za obdobie 1.-9.1.2008 mi vyšlo 5834 Sk a DVZ 648,2273. Tak už som z toho jeleň. Neviem , ale si myslím , že výpočet , ktorý je uvedený vyššie je správny . Čo vy na to ?
A ja som ju nahodila v MRP a výsledok? Dtto.

vypočítaná doba neplatenia spolu: 0,00<o:p></o:p><!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o:p></o:p>
počet dní = kalendárne dni - doba neplatenia<o:p></o:p>
počet dní = 9 - 0,00 = 9,00<o:p></o:p>
úhrn vymeriavacích základov nem. poistenia za obdobie je 5 834,05 Sk<o:p></o:p>
denný vymeriavací základ = úhrn vymeriavacích základov / počet dní<o:p></o:p>
denný vymeriavací základ = 5834,05 / 9,00 = 648,2273 Sk/deň<o:p></o:p>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o:p></o:p>
<o:p></o:p>
Naposledy upravil Marína : 30.01.08 at 10:23
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Takže , ktorý výpočet je správny?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Správny je výpočet od Maríny v príspevku 8.
Naposledy upravil Jana Motyčková : 30.01.08 at 12:05 Dôvod: č.príspevku
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

ĎAKUJEM , ale predpokladám , že hovoríš o príspevku č.8 od Maríny.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

JAJA11 Pozri príspevok
A ak je na tej PN napísané - len ako ospravedlnenie neprítomnosti v práci? Aj vtedy sme mali zamestnancovi zaplatiť? Program mi po zadaní PN po 52. týždni dal voľno povolené neplatené a PN sme neplatili. V soc. poisťovni a v zdravotnej poisťovni sme to nahlásili ako PN po 52. týždni.
Po 52. týždni trvania PN už nie je nárok na nemocenské dávky. Ale náhrada príjmu nie je nemocenská dávka.
Ak to bola dlhodobá PN, tak mu nemali vystavovať novú, ale nechať pôvodnú, ktorá by proste od 52. týždňa prestala byť platená a vy by ste mu to dali ako ospravedlnenú neprítomnosť v práci z dôvodu PN.
Keďže bola prvá PN ukončená a vystavená nová, tak aj ak tam bolo napísané, že slúži len ako ospravedlnenie neprítomnosti v práci, podľa mňa mu zo zákona patrí náhrada príjmu za prvých 10. dní.
Ale môžem sa aj mýliť, možno ešte niekto pridá svoj názor.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

jankasm Pozri príspevok
Po 52. týždni trvania PN už nie je nárok na nemocenské dávky. Ale náhrada príjmu nie je nemocenská dávka.
Ak to bola dlhodobá PN, tak mu nemali vystavovať novú, ale nechať pôvodnú, ktorá by proste od 52. týždňa prestala byť platená a vy by ste mu to dali ako ospravedlnenú neprítomnosť v práci z dôvodu PN.
Keďže bola prvá PN ukončená a vystavená nová, tak aj ak tam bolo napísané, že slúži len ako ospravedlnenie neprítomnosti v práci, podľa mňa mu zo zákona patrí náhrada príjmu za prvých 10. dní.
Ale môžem sa aj mýliť, možno ešte niekto pridá svoj názor.
Má niekto s týmto skúsenosti? Rada by som to doplatila, ak má na to nárok.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Ak počas poberania ošetrovného sama ochoriem a mám vypísanú PN napr. od šiesteho dna OCR (ktorá potrvá 10dní), ako mi bude zamestnávatel vyplácať náhradu príjmu pri DPN?
Naposledy upravil brčko : 28.02.08 at 06:43
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nárok na ošetrovné nie je v čase poberania náhrady pri PN (ZSP_§43). T.j. PN ruší ošetrovné a zamestnávateľ od 1.dňa vypláca náhradu pri PN.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať