Zavrieť

Porady

sklad

začínam s internet. obchodom, mám si robiť aj sklad - teda nejaké skladové karty?? Jedná sa o drogistický tovar. Ďakujem
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
L-M Pozri príspevok
Dobrý večer, rada by som oživila túto tému-nemám jasno v sklade pri prevádzkovaní paintballu- materiálový sklad sa vedie iba ak z toho materiálu niečo vyrobím, alebo používam na prevádzku firmy?

Vediem sklad na paintb. guličky.- tovarový- v int. smernici mám napísané, že xy ks guličiek sa použije pri predvedení zbrane zákazníkovi pred hrou- tieto guličky sú tiež v evidencii tovar. skladu, ale výdajku dám ako spotreba- a myslím tým VOZD - lebo je to použité v rámci podnikania na dosiahnutie príjmu.

Internú smernicu máte vypracovanú, čo je pre Vás v tomto prípade veľmi dôležité Tieto guličky podľa môjho názoru či už máte v materiálovom sklade, alebo v tovarom sa používajú na predvedenie a vtedy vlastne ak sa použijú, treba znížiť stav sklad. zásob u guličiek Výdajkou, ktorú riadne založíte medzi ostatné Výdajky a už o nej neúčtujete v peňažnom denníku , lebo ste už raz účtovali o nákupe guličiek(FA) ako o výdavku ovplyvňujúcom ZD - tovar(materiál).

Neviem koľko guličiek v priebehu roka použijem na predvádzanie- tak to by mohlo byť v tom sklade tovarovom spolu?

Mohlo, s tým, že treba ho riadne sledovať, evidovať a vždy zo skladu Výdajkou zaúčtovať v skladovej evidencii(odpísať), aby sa Vám to v priebehu roka nekopilo.

Alebo tieto guličky treba viesť v materiálovom sklade- keďže ide o spotrebu v rámci podnikania a nie osobnú .

Tu nejde o osobnú spotrebu .Ale ak by išlo , tak vtedy Výdajku zaúčtujete v rámci účtovných uzávierkových operácii cez ID Výdaj a znamienkom mínus zaúčtujete do Tovar alebo Materiál.


A ešte dymovnice použité nie na predaj zákazníkovi , ale tiež na dosiahnutie efektov v rámci hry- aký sklad tovarový- alebo materiálový?

Tak toto je materiálový sklad .Taktiež ošetriť smernicou .


Ide o to, že napr. keby som nakúpila obrazne povedané 30 ks ceruziek alebo pier- urobím sklad materiálový- lebo ich ja použijem a vydám priebežne, keď ich budem potrebovať- tak neviem či tie dymovnice prirovnať k tomuto.

Nejak som sa rozpísala , dúfam, že to bude zrozumiteľné.

Vopred ďakujem za každú radu
Odpoveď zelenou.Trošku som si to roztiahla, aby to bolo zrozumiteľné, čo píšete .
Naposledy upravil Zita5 : 17.02.12 at 12:48
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Zita5 Pozri príspevok
Odpoveď zelenou.Trošku som si to roztiahla, aby to bolo zrozumiteľné, čo píšete .
Ďakujem Vám Zitka veľmi ste mi pomohli-potom ma napadlo, že som písala o výdajke ako o VOZD a fa už mám zaúčtovanú v PD ako VOZD. Úžasne zrozumiteľne ste mi to napísali, ešte raz vrelá vďaka, neviem čo by som si bez Vás počala.

Lucia
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať