Zavrieť

Porady

Odstupné, odchodné

Dobrý deň,
môžete mi dať odpoveď na moju otázku:

Zamestnanec pracoval s našej spoločnosti od 01.04.2004 - na dobu neurčitú. Dňa 31.10.2007 dal výpoveď, v ktorej uvádza koniec pracovného pomeru 31.12.2007. Má nárok na odstupné a odchodné?

Ďakujem Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Aký paragraf uviedol vo výpovedi?

    ickom je offline (nepripojený) ickom

    krpec,výzor - 1/2 skutočného veku ...viac ickom
    Teda ak odchádza na vlastnú žiadosť a nie je to napr. zo zdrav. dôvodov, tak nemá nárok. Ale mal by mať uvedený nejaký dôvod už len preto, aby v prípade potreby dostal podporu. Môj manžel odchádzal z práce tiež na vlastnú žiadosť bez udania dôvodu a na úrade to brali akože sa mu nechce pracovať a odňali mu podporu v nezamestnanosti. Ale neviem, či sa dačo zmenilo za tých 5 rokov... Nárok na odstupné by tvoj zamestnanec mal iba v prípade, že by si ho ako zamestnávateľ prepustil ty napr. pri rušení prac.pozície a nedal si mu náhradné miesto.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Waldo Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    môžete mi dať odpoveď na moju otázku:

    Zamestnanec pracoval s našej spoločnosti od 01.04.2004 - na dobu neurčitú. Dňa 31.10.2007 dal výpoveď, v ktorej uvádza koniec pracovného pomeru 31.12.2007. Má nárok na odstupné a odchodné?

    Ďakujem Zuzana
    Nárok na odstupné a odchodné nemá. Odôvodnenie: Odstupné- zamestnávateľ dá výpoveď - § 63, odchodné- prvý odchod do dôchodku.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ickom Pozri príspevok
    Teda ak odchádza na vlastnú žiadosť a nie je to napr. zo zdrav. dôvodov, tak nemá nárok. Ale mal by mať uvedený nejaký dôvod už len preto, aby v prípade potreby dostal podporu. Môj manžel odchádzal z práce tiež na vlastnú žiadosť bez udania dôvodu a na úrade to brali akože sa mu nechce pracovať a odňali mu podporu v nezamestnanosti. Ale neviem, či sa dačo zmenilo za tých 5 rokov... Nárok na odstupné by tvoj zamestnanec mal iba v prípade, že by si ho ako zamestnávateľ prepustil ty napr. pri rušení prac.pozície a nedal si mu náhradné miesto.

    V zmysle súčasného zákona o soc. poistení je jedno z akého dôvodu skončí PP, nárok na podporu vzniká vtedy, ak je počas posledných 4 rokov aspoň 3 roky nemocensky poistený. To je zásadná zmena oproti minulosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.