Zavrieť

Porady

bezprostredne nadväzujúci pracovný pomer

Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu.
Zamestnankyňa skončila pracovný pomer 29.6.2007./piatok/Opätovne jej vznikol pracovný pomer od 2.7.2007 -/ pondelok-k tomu istému zamestnávateľovi/. Tento pracovný pomer sa považuje za bezprostredne nadväzujúci pre vznik nároku na dovolenku. Ako mám vypočítať priemerný zárobok na 4. Q. 2007?
Len zo zúčtovanej a vyplatenej mzdy za 3. Q. 2007, alebo môžem pripočítať
aj alikvótne sumy zložiek mzdy vyplatených v predchádzajúcich obdobiach/
1. Q.2007 - ročná odmena/, ktoré sa prenášajú z predchádzajúcich štvrťrokov do rozhodujúceho obdobia pri nepretržitom pracovnom pomere.
Ďakujem pekne za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Súhlasím s Andrejom, a len malá poznámočka. Zamestnancovi vznikne v poistení (ZP aj SP) okno na dva dni (So, Ne). Tie dva dni nemá poistenie.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    smith Pozri príspevok
    Súhlasím s Andrejom, a len malá poznámočka. Zamestnancovi vznikne v poistení (ZP aj SP) okno na dva dni (So, Ne). Tie dva dni nemá poistenie.
    .... a zdr.poistenie si musí doplatiť ako samoplatiteľ.

    ----------
    Veronika

    Anča je offline (nepripojený) Anča

    Anča
    To, že je to bezprostredne nadväzujúci som sa dozvedela z výkladu k Zákonníku práce súčasného aj minulého/nemám ho teraz u seba,aby som uviedla autorov/. Poistné platiť nemusí, lebo dovršila dôchodkový vek a požiadala ku dňu skončenia pracovného pomeru/prvého/ o starobný dôchodok.

    Anča je offline (nepripojený) Anča

    Anča
    "Moji" autori/už som to našla-Judr.Barancová/ komentujú §110 Zak.pr. - spoločné ustanovania o dovolenke /:"Za nepretržité trvanie pracovného pomeru, t.j. za bezprostredne nadväzujúci vznik nového pracovného pomeru zamestnanca sa považuje jeho vznik v najbližšom nasledujúcom pracovnom dni, keď skončil predchádzajúci pracovný pomer. Tým sa umožňuje aj presun čerpania dovolenky z predchádzajúceho do nového pracovného pomeru, ktorý zamestnancovi vznikol k tomu istému zamestnávateľovi. Takéto nepretržité trvanie pracovného pomeru sa výlučne na účely dovolenky posudzuje ako jeden pracovný pomer(napr. pri práci dôchodcov), a preto v týchto situáciach zamestnávateľ nemôže poskytnúť náhradu mzdy za nevyčerpanú dovolenku z dôvodu skončenia pracovného pomeru podľa ustanovenia § 116zákonníka práce."
    K výpočtu priemerného zárobku v tomto prípade sa nevyjadruje.
    Ďakujem za odpovede.

    bezprostredne nadväzujúci pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.