Zavrieť

Porady

Večný "papier" na pečenie

Má niekto skúsenosti s podložkami na pečenie. Mali by nahradiť papier na pečenie. Ak áno, od akého výrobcu?
Vianočné pečenie sa blíži, tak pečo si ho neuľahčiť????
Usporiadat
sonkia sonkia

sonkia je offline (nepripojený) sonkia

Ahoj Nela88, predáva sa na kusy, cca do dvoch dní ti ju pošlú.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
olybaba Pozri príspevok
pozdravujem,
v LIDLI od stvrtka 26.3.2009

Fólia na pečenie
  • na opakované použitie
  • obojstranná
  • pečenie bez predmastenia a pripekania
  • odolná teplotám od –170 °C do +260 °C
  • rozmery: 33 x 40 cm
  • cena za kus 2,49 €
Kúpila som ju asi pred cca 1/2 rokom a super ! Vtedy bola akcia a stála 29 Sk.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

alla66 Pozri príspevok
Musím reagovať, už dlho pečiem na "kvalitnom"papieri na pečenie (nie najlacnejší, čo vidím v obchode) okrem koláčov a zákuskov i žemľovku, mäso, zemiaky a vidím v tom veľké plus. Chuť mäsa sa vôbec nezmení a ak sa pozabudnem pri PC, tak i "schrumkavie ako pri klasickom pečení " Ako som nemala rada umývanie plechov a pekáčov po pečení, tak teraz mi to nevadí. Dokonca už odvážne kamarátky tak piekli a nevedia si to vynachváliť. Je veľa "gazdiniek" , ktoré pečú tak ako ich mamy a staré mamy a nechcú skúsiť niečo nové.

Možno i večné podložky nie sú zlé, ale už mnoho krát som čítala, ako sa sťahovali z predaja umelé pomôcky do domácnosti, kde sa dodatočne zistilo, že sú zdraviu škodlivé. Možno výrobok,ktorý prešiel testom kvality je nezávadný a kvalitný, ale ak je na ňom MADE IN CHINA , tak tomu neverím a nikdy ho nekúpim.
Tiež nekupujem čínske výrobky, ale záruku nemáš ani v iných výrobkoch, veď keby sme to mali všetko rozoberať dopodrobna je mnoho vecí škodlivých ani o tom nevieme
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
beba13 Pozri príspevok
Tiež nekupujem čínske výrobky, ale záruku nemáš ani v iných výrobkoch, veď keby sme to mali všetko rozoberať dopodrobna je mnoho vecí škodlivých ani o tom nevieme
Papier na pečenie po použití jednoducho dáš do koša. Zatiaľ čo podložku musíš umyť. Ak máš vyššie cesto, ktoré sa ti prilepí na boky a plech i tak zostane špinavý... s papierom sa to nemôže stať.
Momentálne sa nedá určiť kvalita materiálu, z ktorého sa striekajú podložky. Možno pôvodný výrobca dodržal technológiu, ale za zvyšok garážových podnikateľov,ktorí striekajú plasty neručím. Kto chce, kúpi si večný papier a ďalším stačí klasický papier na pečenie.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

No dobre papier dáš do koša /zbytočný odpad/ a musíš kúpiť nový no a podložku umyjem ako si spomenula.Ja mám podložku akurát na plech a prekrýva mi aj boky plechu takže cesto sa mi nemá kde prilepiť.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Opakujem : Kto chce, kúpi si večný papier a ďalším stačí klasický papier na pečenie. Papier je šetrnejší k životnému prostrediu ako umelá podložka. Mimochodom, večný papier vydrží 300 pečení....možno i menej, potom kam s ním? Do koša a rozloží sa v odpadkoch na skládke tak rýchlo ako klasický papier? Určite nie.
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Ja som sa dala "zlanáriť" a kúpila túto podložku. Pre mňa vyhodené peniaze. Neumývala sa mi dobre, zdala sa mi stále mastná. (Písali síce na nej, že sa môže dať do myčky, ale moja sestra ju dala - a vytiahla odtiaľ taký zvláštny zdrap čohosi... takže ja som ju umývala ručne)
Tiež sa mi nepáčilo, že ju mám použiť na pečenie koláčov a aj na pečenie mäsa (ja na papieri pečiem všetko).
A nakoniec som na nej raz krájala kysnutý koláč a celú som ju rozkrájala. Na šťastie Ináč by som sa asi na nej ešte sem-tam trápila

Verím tomu, že si našla svojich verných používateľov, ja medzi nich nepatrím
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,

od stvrtka 22.10.2009 v Lidli

... slobodna volba pre kazdeho ...

Fólia na pečenie


  • použiteľná až 300-krát
  • pečenie bez nutnosti vymazania plechu
  • odolná teplote do 260 °C
  • rozmery: cca 33 x 40 cm
  • cena za kus2,49 EURO
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Tak ja som kupil tu z Lidla, ale zatial som zistil, ze teflon je skodlivy jak svina, a hlavne ak teplota stupa nad 200 stupnov. Co sa pri peceni deje. Este som kupil rovno dva kusy.
Ak niekto chce 2 uplne nove, nepouzite kusy, tak mu ich v Bratislave mozem posunut.

Teraz som kupil nejaku lacnu silikonovu podlozku z tesca, teda az tak lacna nebola 6,50. No ako som si cital diskusie, asi som si mal priplatit za nejakeju lepsiu, lebo toto vyzera na tu silikonovu gumu, a nie cisty silikon. :-(
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lofr Pozri príspevok
Tak ja som kupil tu z Lidla, ale zatial som zistil, ze teflon je skodlivy jak svina, a hlavne ak teplota stupa nad 200 stupnov. Co sa pri peceni deje. Este som kupil rovno dva kusy.
Ak niekto chce 2 uplne nove, nepouzite kusy, tak mu ich v Bratislave mozem posunut.

Teraz som kupil nejaku lacnu silikonovu podlozku z tesca, teda az tak lacna nebola 6,50. No ako som si cital diskusie, asi som si mal priplatit za nejakeju lepsiu, lebo toto vyzera na tu silikonovu gumu, a nie cisty silikon. :-(
Ty ideš vždy tak pekne do hĺbky problému, papier na pečenie nemáš preskúmaný?
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

korela Pozri príspevok
Ty ideš vždy tak pekne do hĺbky problému, papier na pečenie nemáš preskúmaný?
:-) Nie vzdy sa mi chce najprv urobit prieskum, a potom to takto dopadne.

Tu som nasiel nejake video na silpat, vyzera podarene


Nevie niekto, ci je podlozka silcopad ta ista?
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkt...ilcopat-40x60/
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lofr Pozri príspevok
:-) Nie vzdy sa mi chce najprv urobit prieskum, a potom to takto dopadne.

Tu som nasiel nejake video na silpat, vyzera podarene


Nevie niekto, ci je podlozka silcopad ta ista?
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkt...ilcopat-40x60/
Tento obchod je na Dlhých Dieloch, je rovnaká, iba trochu menšia, tak si ju ev. môžeš osobne pozrieť.
http://www.cukrarskepomocky.sk/produ...at-30x40cm/142
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

korela Pozri príspevok
Tento obchod je na Dlhých Dieloch, je rovnaká, iba trochu menšia, tak si ju ev. môžeš osobne pozrieť.
http://www.cukrarskepomocky.sk/produ...at-30x40cm/142
Tak som to bol pozriet, ale nezobral som ju. Bola na moj vkus prilis hruba, a mam pocit, ze by nesla dobre poskladat do hlbokeho plechu. Ako nahrada papiera na pecenie, ktory je tenky a ide nim vyplnit polahky hociaka plocha, mi to neprijde vhodne. Iba na dno pekaca.
No nic, asi sa budem musiet zmierit s papierom na pecenie. :-)
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Keby chcel niekto priamo Silpat, alebo podobne, nasiel som nejaky obchod, kde ich predavaju:
http://www.enizon.com/cukrarske-potr...dc2bd1119bb0bc

Na moj vkus su vsak hrube, myslel som, ze budu take tenke, ako papier, alebo teflonove podlozky. Asi castejsie peciem hlboke veci, ako kolace ktore su vysoke aj aj 4-5 cm, a tam treba vystlat pekac aj po bokoch, a na to treba tenku podlozku, ako papier. Su len na ploske veci, alebo len na veci, ktore sa nedotykaju okrajov, iba dna.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lofr Pozri príspevok
Tak ja som kupil tu z Lidla, ale zatial som zistil, ze teflon je skodlivy jak svina, a hlavne ak teplota stupa nad 200 stupnov. Co sa pri peceni deje. Este som kupil rovno dva kusy.
Ak niekto chce 2 uplne nove, nepouzite kusy, tak mu ich v Bratislave mozem posunut.

Teraz som kupil nejaku lacnu silikonovu podlozku z tesca, teda az tak lacna nebola 6,50. No ako som si cital diskusie, asi som si mal priplatit za nejakeju lepsiu, lebo toto vyzera na tu silikonovu gumu, a nie cisty silikon. :-(
tento?http://www.lidl.at/cps/rde/xchg/SID-...ndex_28982.htm
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

JJ, vyzera presne tak.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dám to sem.....celkom zaujímavé...
http://www.tescoma.sk/novinky/tuzite...delicia-choco/
0 0
ingak ingak

ingak je offline (nepripojený) ingak

Pekne ...
tu maju aj video
http://eshop.tescoma.sk/pecenie/vykr...-choco-ruzicky


lujza.j Pozri príspevok
dám to sem.....celkom zaujímavé...
http://www.tescoma.sk/novinky/tuzite...delicia-choco/
0 0
cicindela1 cicindela1

cicindela1 je offline (nepripojený) cicindela1

Našla som stránku www.slavbiz.sk, kde sú milí a ochotní ľudia, ktorí vám dodajú podložku podľa vašich požadovaných rozmerov či guľatú, obdlžnikovú..... Mám túto podložku už roky, používam ju pri pečení zákuskov, zemiakov, mäsa....skrátka na všetko. Vynikajúci pomocník do kuchyne. Niekto tu spomínal,že je škodlivá. Omyl, spľňa potravinárske požiadavky, ináč by ju nemohli predávať....odporúčam stránku SLAVBIZ a ich fóliu.....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať