Zavrieť

Porady

HuŇatý nazbedník-yorkshire-pomoc

Prosim vsetkych milovnikov psov o radu a pomoc.
Mame doma s manzelom pomaly 2rocneho yorkshira.je velmi pekny,strasne naviazany na nas oboch.snazime sa ho cvicit ak dovoli cas,pravidelne ho vencime aj 4 krat do dna, no drzak maly nam ocurava byt.pocula som uz o malych ostrych plemenach,ze taketo veci robia,ale ja by som to najradsej cim skor napravila ak sa da.znackuje vtedy,ked ho nevidime,vlastne ani neviem kedy,vrchol je ked mi oznackoval malymi kvapkami aj vankuse na novom gauci.poradte prosim,co robit.vdaka...
Naposledy upravil wayan : 04.12.07 at 20:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    heppy1 zlaty

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    - tak to vyzera ze u vas doma chyba jedno a to asi autorita, ten pes dava okrem ineho najavo, kto je doma vodcom skupiny....
    - tazko posudit z par viet ako to je v skutocnosti, ake ma este navyky ?, zlozvyky?, ako sa spravate vy k nemu a on k vam?, respektuje vas, alebo si robi ako milacik co chce?....

    wayan je offline (nepripojený) wayan

    wayan
    Bohuzial je sucastou rodiny,od mala bol maznacikom aj inych prislusnikov,lebo je fakt zlaty.uvedomujeme si to,avsak ,chceli by sme to nejak napravit,nevieme,kde skor a ako zacat.
    a ake ma navyky?spi s nami na posteli,ma dovolene aj na gauci,vonku je strasne drzy,brese na ludi,neznasa psov akehokolvek druhu,ako tak vie vyjst s fenkami....ozaj ako pisete citi sa ako pan sveta...kde vsak zacat?zacat radikalne?zvladne to?... asi by som si mala dat otazku ci to zvladneme aj my vsak?za kazdy navrh budeme vdacni,co bude ak pride do rodiny dietatko...?

    premiko je offline (nepripojený) premiko

    premiko
    - este spominate, ze je velmi naviazany na vas oboch.... tak ozaj treba byt pri tomto velmi opatrny, tu moze ist rovnako o stres u toho psika !

    - ale to značkovanie vankúšov ma nabáda a i vy to potvrdzujete k tomu, ze on je tym vodcom v skupine...

    - radikálne riešenie ? ...čo tým vlastne myslíte? ...chce to trpezlivý prístup a to členov celej rodiny, ak vám naozaj záleží na tom psíkovi...

    - treba začať ozaj z výcvikom, treba začať tým, že musí pochopiť, kto je doma vodcom skupiny, (ako sa stravuje?, kto mu dáva jesť?, dostane najskôr on a až potom vy?...)... skúste mu ukázať, že najskôr sa najete z jeho misky vy a až potom on ...

    -treba vedieť odlákať jeho pozornosť v prípade, že sa začne správať nevhodne, treba ho vedieť pritom pochváliť ! ak poslúchne.... musí pochopiť, že keď niečo spraví, čo mu prikážete bude pochvalený a vtedy je to dobré... jednoznačne zamedziť spoločnému spávaniu... vyčleniť mu jeho miesto...nepustiť ho do izby i keď to bude prvú noc možno veľmi ťažké.... ale chváliť a chváliť, keď poslúcha...

    - ak ste vonku a začne sa správať ako spomínate, možte skúsiť napríklad to, že v tom momente sa otočte aj s ním (predpokladám, že je na vodítku, ), naznačte, že je to zlé a idete pár krokov opačne... na tom vodítku ho pri tomto držte nakrátko, mal by ísť popri vašej nohe ....

    - toto správanie nemusí byť tá jeho drzosť, ale tiež strach, stres o vás...
    - opakujte to zakaždým, keď to spraví... ak sa dostanete do fázy, že prejdete popri niekom bez toho, žeby prejavil tu agresiu - chváliť !

    - ozaj ťažko takto radiť, človek by musel vidieť jeho chovanie, reč jeho tela pri určitých situáciach...

    - sama však priznávate, že ste ho rozmaznali, tak začnite ozaj z tréningom, prípadne sa poradiť ak máte možnosť v okolí v nejakom kynologickom klube ....

    - a je najvyšší čas... ak by ozaj malo prísť do rodiny bábätko !

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Možno so mnou nebudú viacerí súhlasiť, je jedna dosť radikálna možnosť - dať psíka vykastrovať. Po tomto zákroku si vraj samčekovia už terén neznačkujú, len treba zasa dbať na stravu, aby veľmi nepribral a nemal zdravotné problémy.
    Myslím že je už dosť starý na "výcvik" a zbavenie sa zlozvykov - ale neviem...

    Ja mám "šicu" - miláčik-láska , ale akonáhle mal "nálady" prejavovať sa ako vodca našťastie sme to ustriehli... hoci môjmu mužovi vlezie až do taniera... mne ani deťom nie... nuž vybral si najmäkší článok rodiny - čo sa týka povedania rázneho NIE !,
    A potom som ešte počula o školách pre psov, vraj tam aj 5 - ročného zlozvykového psíka vedia odnaučiť... ale neviem kontakty...
    možno niekto hodí.

    renata_k je offline (nepripojený) renata_k

    renata_k
    Vrelo odporúčam pozrieť si, ak máte káblovku, TV Spectrum, v nedeľu večer seriál "Buď ja alebo pes". Je to britský seriál a skúsená cvičiteľka psov prichádza do rodiny, kde majú problémového psa a keď po niekoľkých dňoch odchádza pes aj rodina sú dokonale vycvičený.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    renata_k Pozri príspevok
    Vrelo odporúčam pozrieť si, ak máte káblovku, TV Spectrum, v nedeľu večer seriál "Buď ja alebo pes". Je to britský seriál a skúsená cvičiteľka psov prichádza do rodiny, kde majú problémového psa a keď po niekoľkých dňoch odchádza pes aj rodina sú dokonale vycvičený.
    Ešte upresním, že to chodí v nedeľu o 20.00 hod a v sobotu repríza v doobedňajších hodinách...

    Podobná realita ako u SWAY je u nás doma, len s tým rozdielom, že ten mäkký článok je moja partnerka...tej fakt vlezie až do taniera ... aj na gauč ... aj do postele ... u mňa a pri mne si to nedovolí, lebo od malička je vedený k tomu, že vodca svorky som ja

    tanti je offline (nepripojený) tanti

    tanti
    Súhlasím s Premiko a chcem iba dodať, že najskôr sa musíte "prevychovať" vy jeho páni. Teda zakázať mu spávať s Vami, sedávať na gauči a podobne hlavne keď mu vy nedáte taký povel svojvoľne by to robiť nemal mal by si uvedomiť, že jeho miesto je niekde inde. Najlepšie ak ho ešte nemá tak mu ho vytvoriť stačí nejakú kus deky alebo vankúša proste aby vedel, že on má tiež svoje miesto rovnako ako aj vy máte svoje. Keď prídete domov tak ho hneď neprivítajte robte si svoje veci a až po chvíľke si ho zavolajte, aby si uvedomil, že sa všetko netočí iba okolo neho. Vždy keď spraví niečo správne teda príde k Vám keď ho zavoláte poriadne ho pochváľte, aby aj bolo počuť a cítiť radosť z Vášho hlasu. Hlavne teda na prechádzkach keď si spraví svoju potrebu po prípade mu dať aj odmenu on si to zapamätá a určite sa bude snažiť spraviť Vám radosť a ešte keď bude vedieť, že dostane odmenu tým lepšia informácia, ale základ je asi chváliť, chváliť za hocičo čo spraví správne. Čo sa týka štekania na druhých psov a ľudí treba sa mu vtedy prihovárať milým hlasom, aby pes cítil istotu z Vás teda vedel, že sa nedeje nič strašné a tie cudzie tvory jeho ani Vás "nezožerú" určite ho nešklbať nekričať na neho a pokiaľ budú cudzí ľudia chcieť a mať odvahu nech k nemu podídu milým hlasom sa mu prihovoria aj Vám môžu ho aj pohladkať a on sa upokojí určite tiež. Ak náhodou poznáte niekoho kto má kľudného psa čo neútočí aj keď na neho štekajú iní skontaktujte sa s ním a chodievajte na spoločné prechádzky Váš psík bude pokojnejší lebo uvidí, že nie všetko sú "bubáci"
    Prajem pevné nervy veľa šťastia

    wayan je offline (nepripojený) wayan

    wayan
    Uplne suhlasim s vasimi nazormi a radami.musime nejako zacat.on ma svoj brloh,v nom vankus a hracky,vyuziva ho vsak len na to,aby si tam pokryl nedojedene jedlo,alebo oblubenu kost.v pelechu lezi len vtedy,ked mame v byte nejaku akciu a tahame dlhsie nez bezne a nevenujeme mu pozornost.
    Doteraz,ked vonku brechal na ludi a zvierata,stale dostal krik,niekedy aj capcarap po zadku,to prve sa pokusime zmenit.neviem ci bude spravne menit vsetko naraz,stravovanie,spanie...ci z toho nebude mat stres.pokusime sa.pelech mu dame ku posteli,nech v nom spi a postupne ked si zvykne,dame ho na chodbu.moze byt?ak by sme zavreli dvere,do rana mame obcurany komplet cely byt,brechal by a doskriabal by dvere.premyslame este,ze urobime zatarasu z vchodovej chodby do ostatnej casti bytu pokial sme v praci,aby nam vsetko neznicil.
    Za dalsie rady vam budem velmi vdacna...dakujem

    joni102 je offline (nepripojený) joni102

    joni102
    V prvom rade by ste sa k svojmu psikovi mali spravat ako k zvieratu a nie ako ku cloveku, ked si toto uvedimite tak nebude mat strach ze pes prezije stres.

    wayan je offline (nepripojený) wayan

    wayan
    hm, nie som veterinar,ale z literatury,dokumentarnych filmov a zivota viem,ze aj zviera moze prezivat stres,takze tuto vec by som az tak nepodcenovala.robime vsak pokroky uz druhy den Max vydrzi spat aj par hodin v pelechu,az nad ranom skoci k nam.budeme na tom dalej pracovat.dakujem zatial za reakcie,

    player85 je offline (nepripojený) player85

    player85
    AHojte,ja mam s mojim psom,presne ten isty problem,akurat v poslednych mesiacoch zacal,normalne na kazdeho z rodiny dokonca aj na mna vrcat,z postele ho vecer nikto nedostane,lebo vue,ze by spal na decke v chodbe,neviem co s nim robit,jediny pred kym ma respekt je nas veterinar,u neho sa klepe uz vo dverach

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Ak chcete psa niečo odnaučiť ,tak asi ťažko ho to odnaučíte tým že ho budete vychvalovať za veci ktoré s problémom vôbec nesúvisia.Treba ho pri neželanej činnosti prichytit a max do 2-3 sekúnd ho potrestať po dlhšej dobe to nemá zmysel ,nebude vedieť o čo ide.
    A myslite si čo chcete ale len chválením sa to vždy nedá ,občas musí prísť aj na represie.

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    Ja som skor za metody od Cesar Millan "Znalec psi duse" (Dog whisperer) ako za metody cvicitelky Victoria Stilwell "Ja alebo pes".
    http://www.youtube.com/results?searc...be.eDyRxLCAWGg

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.