Zavrieť

Porady

Prenájom nehnuteľnosti

Fyzická osoba - nepodnikateľ prenajíma nehnuteľnosť /pozemok, nebytové priestory- dielne/ a zároveň s týmto nehnuteľným majetkom chce prenajať aj hnuteľný - a to nákl. auto, prívesný vozík. Môže prenajímať nehn. spolu s hnuteľným majetkom a nemusí mať na to ŽL? a ak áno stačí na prenájom 1 zmluva na základe zákona o prenájme nebytových priestorov a OBČ.Z. o prenájme hnuteľných vecí?
Usporiadat
ninkajavca ninkajavca

ninkajavca je offline (nepripojený) ninkajavca

Dobrý deň,

oživujem túto tému,

chcem sa spýtať - s manželom prenajímame nehnuteľnosť, sme prihlasený na DU - dostali sme pridelené DIČ - toto Dičo mám uvádzať všade na daňovom priznaní namiesto rodného čísla? a druhá otázka - možem rozdeliť príjem z prenájmu nerovnomerne medzi manžela a mňa? jeden z nás nepracoval celý tento rok a preto nemá vyčerpané celé nezdaniteľné minimum.... tak preto...dá sa to?
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

ahojte poradaci, chcem sa spytat na takuto vec,nakolko nemam velmi skusenosti s prenajmom-zivnostnik, ktory vedie JU je v prenajme, cast tohoto prenajmu po dohode s majitelom nehnutelnosti prenajme a ma prijem z prenajmu, cize najomca po dohovore s prenajimatelom ma podnajomcu a ten mu mesacne plati prenajom. Ale este predtym,nez to da do prenajmu tuto cast vymaluje, poopravuje el. rozvody...cize ma nejake naklady,ktore ma v uctovnictve ako zauctovat tieto naklady? Spravu o odbornej prehliaske a skuske elek. zariadenia najomcovi refakturuje vo vyske 50 EUR, kam zauctovat tento prijem? Naklady spojene s prerabkou tejto casti nehnutelnosti mam dat do vydavkov,ktore sa tykaju prenajmu? Alebo mam tieto vylucit z uctovnictva a dat vydavky prenajmu percentom aj ked prijmy zo zivnosti si neuplatnuje percentom? Prosim poradte mi,s prenajmom nemam skusenosti. Vopred dakujem
0 0
jana32 jana32

jana32 je offline (nepripojený) jana32

Prosím Vás, nehnuteľnosť sa stáva majetkom vlastníka až v momente keď je daná budova aj zapísaná v katastri? Ide o to, že nám prenajímali budovu, kúpnopredajná zmluva bola spísaná, aj peniaze sme zaplatili, ale ešte nebola zmena zapísaná do katastra a ja potrebujem si vypočítať výsku nájomného a predpokladám, že nájomné sa bude platiť až dovtedy kým neprebehne zmena na katastri? Ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať